Skocz do zawartości

U BigOna

  • wpisy
    21
  • komentarzy
    39
  • wyświetleń
    17490

Humble Bundle - Czyli gry za półdarmo


TheBiggie85

730 wyświetleń

Humble Bundle początkowo dawało możliwość kupna wybranych gier od niezależnych twórców za dowolną kwotę, przez co tak naprawdę nazywało się Humble Indie Bundle. Wszystkie te produkcje nie miały DRMów i były przeznaczone na Windowsy, Linuxy i Mac OS Xy. Potem zaczęto wprowadzać również możliwość kupna soundtracków, e-booków, gier na Androida i produkcji AAA, przez co spod nazwy Humble Bundle wychodzą teraz takie hybrydy jak Humble Android Bundle, Humble Music Bundly, czy nawet Humble THQ Bundle!

Po przelaniu pieniędzy można wybrać do kogo one trafią, do wyboru mamy następujące opcje: deweloperzy odpowiedzialni za zakupione produkty, administracja całego Humble Bundle i organizacje charytatywne, czyli Child's Play, Electronic Frontier Foundation, charity: water i Amerykański Czerwony Krzyż. Pierwsze wydanie tej akcji zostało przeprowadzone przez niezależne studio Wolfire Games, które możecie znać na przykład z Overgrowth, po sukcesie tej akcji założono specjalną firmę odpowiedzialną za organizację tych wyprzedaży, czyli Humble Bundle Inc.

326858_419896701386973_1939116745_o1-620x465.jpg

Humble THQ Bundle

Wspomniane wyżej Humble THQ Bundle można zaliczyć do jednego z najbardziej udanych zestawów, ponieważ zarobił on aż 5,098,641.23$ (słownie - pięć milionów dolarów), był też on wyjątkowy z innego powodu, jako pierwszy złożony był z samych gier AAA: Darksiders, Metro 2033, Red Faction: Armageddon, Company of Heroes, Company of Heroes: Opposing Fronts i Company of Heroes: Tales of Valor, a dla tych co zapłacili powyżej średniej dodatkowo: Saints Row: The Third, Titan Quest i Warhammer 40,000: Dawn of War. Imponująca lista, jak za 5,76$, bo tyle właśnie wynosiła średnia wpłata. Jeśli ktoś śledził na bieżąco sprawę z bankructwem THQ, to właśnie ta akcja była ostatnią próbą odbicia się od dna, jak teraz wiemy, niestety nieudaną.

screen-620x148.png

Rekordy w Humble Bundle

Przeglądając statystyki sprzedaży różnych wydań Humble Bundle zdziwiłem się, gdy na pierwszym miejscu największej ilości zebranej gotówki nie stanęło Humble THQ Bundle, chociaż te zestawienie zostało najwięcej razy kupione. Okazało się, że najbardziej dochodową edycją było Humble Indie Bundle V, które zawierało takie perełki jak Amnesia, Limbo, Psychonauts, czy Bastion. Było tego jeszcze trochę, ale to te produkcje zdecydowały o tym, że akurat ten zestaw był najlepiej sprzedającym się w historii Humble Bundle.

Sprawdziłem też z ciekawości ludzi, którzy wpłacili największą jednorazową kwotę i okazało się, że byli to Bronies, czyli fani My Little Pony. Zbierają się oni i za każdym razem wrzucają duże kwoty na cele charytatywne w różnych bundlach, nie tylko tym omawianym dzisiaj. Pomyślałem jednak, że to nie fair, ponieważ ich jest więcej i poszukałem pojedynczej osoby o największej jednorazowej wpłacie. Znalazłem dwie, które wpłaciły tę samą kwotę, czyli 10 000$, był to Notch dla Humble Indie Bundle 6 i Jason Rubin, czyli były prezes THQ dla Humble THQ Bundle.

indie-bundle-v1-620x348.jpg

Charytatywna strona Humble Bundle

Na samym początku wypisałem, na jaki cel możemy przeznaczyć swoje pieniądze. Administratorzy akcji nie ukrywają i nawet pozwalają wybrać do kogo pójdzie zapłata/darowizna co do centa. Za każdym razem mamy do wyboru deweloperów (z czego możemy ustalić, do którego pójdzie jaka kwota), Humble Bundle Inc. i moim zdaniem najważniejsze, czyli organizacje charytatywne. Do każdego bundla wybierane są dwie organizacje, na które pójdą pieniądze, a są to: Child's Play, Electronic Frontier Foundation, charity: water i Amerykański Czerwony Krzyż. Z moim obserwacji wynika, że najczęściej wybierane są te dwie pozycje, ale to żadna reguła.

Child's Play funduje wszelkiego rodzaju zabawki, gry oraz książki do szpitali dla dzieci, a zostało założone przez autora popularnego komiksu Penny Arcade. EFF to amerykańska fundacja, która walczy o wolność słowa i prawa człowieka w internecie. Ogółem zajmują się ona łapaniem hakerów, ale również wspiera wszelkie oprogramowanie, które gwarantuje anonimowość w sieci. Charity: water natomiast zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, zabezpieczaniem i dostarczaniem pitnej wody do krajów trzeciego świata. Amerykański Czerwony Krzyż nie różni się zbytnio od polskiego, zajmują się oni szkoleniami z Pierwszej Pomocy, czasem też wspieraniem ludzi potrzebujących, czyli na przykład domów dziecka lub jadłodajni dla ubogich.

Oryginał na GameFaction *klik*

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...