Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[ZAGR@NE]Monsters vs Aliens (PS2)


Arturzyn

1,387 views

 Share

monsters%20vs%20aliens%20ps2.jpg

Gra tak nie wygląda.

wink_prosty.gif

Aaaaaaah, wakacje. A raczej ich koniec. Cóż, coś się kończy, coś się zaczyna. W tym przypadku po 2 miesiącach słodkiego nieróbstwa trzeba będzie iść od szkoły. Całe szczęście, że po raz pierwszy skończyłem Monsters vs Aliens!

Zanim będziecie się dziwić ("To on ma konsolę? Cały czas nas okłamywał?"), powiem, że na wakacje kuzyn (tak, cały czas ten sam) przyniósł konsolę i w końcu skończyliśmy grę. I to w coopie. Zapraszam do recenzji.

Gra, stworzona przez Beenox, twórców THPS 4 i gier ze Spider Manem (Web of Shadows, mniam), bazuje na filmie o tym samym tytule, wyprodukowanym przez studio Dreamworks, twórców Shreka, Madagascaru i MegaMocnego. Jeśli nie oglądałeś filmu, nie stracisz za wiele, bo w grze jest pokazane to, co w filmie, tylko więcej. Swoją drogą, polecam obejrzenie, można się pośmiać. biggrin_prosty.gif

Dzieło składa się z ponad 20 etapów, podzielonych na 4 chaptery- w pierwszym uciekamy z Areny 51, w 2 i 3 pokonujemy złe roboty, a w ostatnim kopiemy tyłki tytułowym kosmitom. Wcielamy się w trzy postaci (można grać czwartą w coopie), ale po każdym rozdziale trafia nam się ktoś inny. Szkoda, że gra starczy na jakieś 5-6 godzin.

monsters-vs-aliens-20090403044707331.jpg

Na wrotkach sobie gnam... O nie, spłuczka się zacięła!

I tak mamy Susan, wielką kobietę, która stała się gigantem, kiedy w dniu jej ślubu walnął w nią meteor, i od tej chwili nazywa się Ginormicą (Gigantiką), która jeździ na samochodowych wrotkach, ponieważ etapy nią to przejechanie od początku do końca planszy, omijając i niszcząc różne przeszkody. Dalej jest Missing Link (Brakujące Ogniwo), którego poziomy najmniej przypadły mi do gustu. Jego etapy każą graczom nawalać w roboty i kosmitów, aby przejść dalej. Następny jest mój ulubieniec B.O.B, który powstał w wyniku zmutowania pomidora. Jego występy to swoiste gry logiczne- trzeba przechodzić przez kraty, uciekać przed laserem i wciskać przyciski skrzynkami, które może wypluć. Ostatnia postać to dr Cocroarch (Karaluch), którym się nie steruje- po przypięciu 2 pada otrzymujemy celowniczek, którym pomagamy głównej postaci. Broń może się jednak przegrzać, zatem trzeba uważać. Insekto-potworem nie sterujemy w ogóle.

85948945_5_644x461_monsters-vs-aliens-ps3-sniadeckich-24bydgoszcz-wymiana-i-sprzedaz-kujawsko-pomorskie.jpg

Matrix!

Podczas gry zbieramy kule DNA, dzięki którym odkrywamy różne rzeczy w laboratorium. To nas nie interesowało, więc w nic nie inwestowaliśmy, ale podejrzewam, że odblokowuje się ciekawostki na temat postaci. Zbieramy również normalne punkty, które niczemu nie służą, a po śmierci tracimy kilka ich setek. Hm.

Przejdźmy do grafiki- na PS 2 jest średnia, ale jak najbardziej da się grać. Ponoć na PS 3 jest lepiej. Gra jest dostępna też na XBoxa i Wii. Czasem cutscenki są wyjęte z filmu, ale komu to przeszkadza? Muzyka grająca podczas rozgrywki jest niezła, a dialogi są dobrze wykonane (Monster Beach!), ale niektóre teksty się powtarzają.

W 2 słowach- gra jest bardzo dobra, ale czasami irytująco trudna, jak nie gra się w coopie- ale jak najbardziej da się przejść. Jedna z fajniejszych gier, w które grałem. Widać, Activision każe robić także inne dobre gry oprócz CoDa. wink_prosty.gif

Grywalność: 9 Grafika: 7 Udźwiękowienie: 8

8/10

+niezła gra

+dialogi

+choć na podst. filmu, solidnie wykonania

+wtręty zręcznościowe

-niektórym nie spodoba się grafika

-ok. 5-6 godzin to nie tak dużo

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Koszmarnie dobrałeś obrazki xd. Naprawdę, ta okładka nie jest tak szczególna, żeby nie można było jej wyciąć, czy zastąpić samym logiem. Na screenach niczego nie widać.

Nic nie zrozumiałem.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...