Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    28
  • comments
    176
  • views
    20,650

"OBECNOŚĆ" - z dużych liter, bo film na to zasługuje...

rumbur

754 views

vfhn.jpg

Powiem krótko: kto nie widział, niech żałuje, kto widział, niech rozpacza, bo nie wyobrażam sobie takiej dawki strachu ( no może poza informacją o bankructwie ZUS-u smile_prosty.gif ) w najbliższym czasie.

Nie jestem specjalistą od horrorów, ba, nawet za takiego się nie uważam. Ale oglądałem ich kilka, jak zresztą każdy i mówiąc szczerze podziwiałem w nich raczej fabułę lub akcję. Oglądałem "Klątwę" i była fajna, nawet straszna, tak samo "Krąg", albo .... no właśnie, albo. Poza tymi dwoma tytułami nic mi nie przychodzi do głowy, rzecz jasna nie licząc klasyki. Jakoś nie wywarły na mnie takiego niezatartego wrażenia, nie sprawiły, że człowiek bałby się wstawać z łóżka w nocy.

Aż w wylądowałem na projekcji "Obecności", w Katowickim Heliosie, o 12 w południe. Na początku nie spodziewałem się wiele. Nawet początkowe napisy, o tym, że film powstał na bazie autentycznych wydarzeń olałem. Było to bardzo głupie z mojej strony...

Nie będę przybliżał fabuły filmu, od tego macie Film-web, chcę tylko podzielić się swymi odczuciami. A one są proste: byłem przerażony. Gdzieś, w pewnym momencie, siedząc w ciemnym kinie, zatarłem tę granicę między widzem a ekranem i kompletnie wsiąkłem w film. Strach i niepewność, co się dalej stanie ( pamiętajcie, że wcześniej w ogóle nie interesowałem się tym filmem, nie sprawdziłem na jakich wydarzeniach jest oparty ) doprowadzały mnie do szału.

Śmiało mogę powiedzieć, że film jest świetnie nakręcony. Sceny, które uznajesz za spokojne, gdzie nic się nie wydarzy przemieniają się w orgię zgrozy, z kolei sceny, w których powinno się coś wydarzyć... wydarza się. Wiem, że to brzmi trochę chaotycznie, ale ciężko jest opisać coś taki przyjemnego, tak moi drodzy, przyjemnego, bo po grosie takich sobie horrorów klasy "B" w końcu ujrzałem coś, co sprawia, że chcę to obejrzeć jeszcze raz. Że jeszcze raz chcę dać się przestraszyć i wiem, że za drugim razem bałby się tak samo.

Podsumowując, bo muszę wracać do zaliczania Metro 2033, serdecznie polecam ten film każdemu fanowi horrorów, ale także ludziom, którzy lubią porządnie nakręcony film. Taki, który trzyma cię w fotelu, nawet po napisach końcowych.4 Comments


Recommended Comments

Uwierz, że ten drugi był gorszy... w sensie mniej straszny. Mniej straszny nie dlatego, że sceny w nim są nudne, ale dlatego, że bez zbudowanego wcześniej klimatu tracą na znaczeniu. Niemniej polecam, bo naprawdę warto.

Pytanie na marginesie, czemu w prawym dolnym rogu pojawia mi się okienko z wyborami: zatwierdź, ukryj, odkryj, usuń ? Przecież ustawiłem domyślnie zatwierdzanie każdego komentarza, nie mam zamiaru bawić się w moderację.

Share this comment


Link to comment

Miałem przyjemność oglądać wczoraj film pt Obecność.Zgadzam sie z autorem,że film jest extra,strasznie mi sie spodobał,ale z tym ze jest mega straszny i można bać się pózniej wstać z łóżka to przesada jak dla mnie ;p.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...