Jump to content
  • entries
    61
  • comments
    543
  • views
    108,732

[FREEWARE]Mortal Kombat Project (4.1)


Arturzyn

1,700 views

 Share

SWLwa5b.png

Jedną z rzeczy, które kochałem nad morzem, było-oprócz kąpieli i żarcia kebabów- tracenie oszczędności, grając w Mortal Kombat. Jasne, był jeszcze Tekken i SoulCalibur, ale kto normalny wybrałby je zamiast starusieńkiego MK?

Fani- słowo klucz. Dzięki nim mogliśmy rozkoszować się grą w Hard Hata/Street Fighter X Megaman i innymi grami, które stworzyli. Jedną z nich jest Mortal Kombat Project 4.1. (5.0 dodaje kilku nowych zawodników i plansze, ale to to samo).Gra ta to klasyka w każdym pikselu- gała się raduje, gdy widzimy ich wszystkich: Sub-Zero, Rain, Mileena, Reptile... Łezka się w oku kręci, zwłaszcza tym, którzy na automatach wydali niemałą fortunę.

Fabuła? Toż to nawalanka, w której można bez tracenia kasy pograć największymi legendami serii. Nic do odblokowania. Wszystko dostępne od razu. Kilka trybów gry, krwawe ataki, a zwłaszcza FINISH HIM i FATALITY! Żal nie spróbować.

4jQ7bMX.png

Szeroki wybór postaci to jeden z największych atutów gry.

1 player to tryb, w którym wybieramy fightera i ruszamy do walki, aby spróbować po 16 pojedynkach dojść do Shao Khana. Pierwsza 10 to normalni zawodnicy, od 11 to wyższa szkoła jazdy. Shang Tsung, Raiden, Goro, Kintaro i Motaro (niekoniecznie w tej kolejności) to klasa, której zakosztują najwytrwalsi. Ostatni pojedynek jest w zasadzie nie do wygrania- Shao to twarda sztuka i pokonać się nie da. Na każdego jednak jest sposób, problem w tym, że trzeba go znaleźć.

Jeśli ktoś chce dojść do końca bez walki, wystarczy małe oszustwo- klikamy F1 i konkurent przegrywa. Zaś F2 sprawia, że i my, i wróg tracimy życie i wystarczy jeden cios, aby przesądzić o zwycięstwie. Nie polecam w dalszych walkach. wink_prosty.gif Można grać też w 2 osoby. Kolejne tryby to Team, Team VS i Team 2P, które oferują duży wybór opcji. Następnie mamy Endurance- wybieramy wojownika i gramy w ciąg pojedynków, który chyba nie ma końca. W Endurance 2P nie zagrałem, bo coś nie działało, ale pewnie przegrany staje się innym zawodnikiem. Ja tylko zgaduję.

a3FmEgn.png

Kto wygra- moja ulubienica Sheeva czy Palacz z L4D?

W Trainingu możemy ćwiczyć (serio?) wojownikami, aby poznać, jak uruchamiać moce. Demo pokazuje nieobeznanym graczom istotę Mortal Kombat, uruchamiając filmik instruktażowy. Możemy również pogrzebać w opcjach, zmieniając prędkość gry, ilość czasu czy życia. Można również grać na padzie, bo duet strzałki i klawiatura numeryczna nie każdemu się spodoba. Ale konfiguracja może przysporzyć problemów. Drugi gracz to WSAD i klawisze ertfgh (również może grać na padzie). Muzyka jest obecna, ale to tylko dodatek- główne dźwięki to jęki i wrzaski oraz śmiechy Shao Khana. Niestety, zdarzają się też gorsze kawałki. Zaś grafika spodoba się tylko tym, którzy wydali mnóstwo forsy na automaty. Inni podziękują. Gra uruchamia się w oknie, ale kombinacją alt+ enter można wejść w tryb pełnoekranowy, ta samą kombinacją wracając.

Niektórzy grają w nowego, pięknego, komercyjnego Mortala, ja gram w starego, brzydkiego i darmowego. Cóż, jak ktoś ma kasę, niech kupuję, ale jeśli nie widzi wam się wydawanie forsy, pobierzcie grę i się cieszcie. Zwłaszcza, że w razie przegranej nie trzeba wrzucać monet, a to najlepsza rekomendacja. wink_prosty.gif

9+/10

+Mortal Kombat za darmo

+nie trzeba wrzucać pieniędzy do automatu

+zawodnicy i areny

+różne tryby gry

+KREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEW i FATALITY!

+można grać na padzie

-klawiszologia

-grafika tylko dla koneserów

Link: http://www.instalki....at_Project.html

7xxZy48.png

deBug, co tu robisz?

Po pobraniu gry i rozpakowaniu gdzie się chce trzeba rozpakować kolejny plik w formacie (bodajże) zip. (Przynajmniej ja tak miałem). W folderze są dwa launchery. Po włączeniu drugiego na środku i na dole ekranu pojawiają się napisy, których nie można wyłączyć. Po użyciu pierwszego trzeba zostawić włączony folder aż gra się uruchomi. Potem można go wyłączyć. Miłej zabawy. wink_prosty.gif

 Share

14 Comments


Recommended Comments

No, to szykuje się łamanie klawiatur, i bluzgi w stronę kolegów za szybsze Comba. Czar Mortala Wraca. Świetny artykuł, dzięki smile_prosty.gif

Tylko szkoda że bez padów... No, szkoda...

I mam jedno pytanie, zagram Multiplayer przez Internet? Tylko coop i teamy, przykro mi.

Link to comment

"Nie można grać na padzie"

<patrzy na pada, na którym właśnie skopał maskę bratu, który też grał na padzie>

Cud!

Grasz w to na padzie? Gdzie żeś wlazł?

Link to comment

Nie podoba mi się. Za dużo krwi i wogule. Kto takie coś robi? Powinno się zabraniać pisania czegoś takiego. Nie lubię widoku krwi - ściągnąłem i za dużo. Wyrywają kręgosłupy - przecież tak sie nie da.

Link to comment

Normalnie w opcjach jest - mam pada do X360 jakby co - elegancko wszystko się ustawia, tylko opcję joypad/joystick trzeba na "auto" ustawić.

Hmmmm...

Link to comment

Nie podoba mi się. Za dużo krwi i wogule. Kto takie coś robi? Powinno się zabraniać pisania czegoś takiego. Nie lubię widoku krwi - ściągnąłem i za dużo. Wyrywają kręgosłupy - przecież tak sie nie da.

Nie widziałeś najnowszej edycji oryginału...

Link to comment

Tak jak pisałem wyżej - w opcjach sterowania. Potem pod każdy ruch podpinasz inny klawisz pada i działa. Niestety opisy są straszne: B01, B02, itd...

Link to comment

Piszesz w recenzji, że można używać pada, a w minusach, że nie

Masz mnie. Poprawiłem główny tekst, ale nie minus. Oczywiście można grać na padzie, nie doprawiłem. :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...