Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    199,774

Krótko o Obraniaku


Castiel

1,019 views

 Share

Ludovic Obraniak stwierdził, że za kadencji Fornalika w kadrze już nie zagra. Zachowanie podobne do tego co robią dzieci podczas zabawy w piaskownicy. Innym nie podobają się moje sposoby zabawy, więc zabieram grabki i wiaderko i idę do domu. Bardzo to dojrzałe.

ludovic_obraniak_640x360_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

Ludo piłkarzem nie jest złym, ale jak większość zawodników naszej reprezentacji ma problem z grą na swoim optymalnym poziomie w klubie i w kadrze. Poza nieźle wykonywanymi stałymi fragmentami gry nie dawał zespołowi nic więcej, więc był krytykowany. To normalne. Jego problemem było chyba to, ze nie potrafił sobie z tą krytyką poradzić, poczuł się zaszczuty, nierozumiany i stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie rezygnacja. Zamiast powalczyć, podjąć próbę udowodnienia sobie i przede wszystkim krytykom, że jednak zasługuje na grę w kadrze postanowił odpuścić. Płakał za min nie będę.

W Udinese jest młody Zieliński, w życiowej formie jest Adrian Mierzejewski a i talent Rafała Wolskiego jest ogromny, więc reprezentacja bez francuza sobie poradzi. Bardzo dobrze sprawę podsumował na twitterze Mateusz Borek, który stwierdził, że Obraniak powinien oddać teraz Polski paszport ponieważ cytuję: ?Polakiem sie jest zawsze albo wcale?. I chyba dziennikarz Polsatu Sport ma racje. Wielce prawdopodobne, że gdyby nie Euro 2012 i chęć wypromowania swojej osoby przez naszą reprezentację Obraniak o paszport by się nie starał. Przykre, ale niestety bardzo prawdopodobne.

Na potępienie zasługuje sposób przekazania tej informacji. Obraniak najpierw porozmawiał z dziennikarzem Super Expresu a dopiero potem wysłał smsa do dyrektora kadry, że nie chce być więcej powoływany. Bardzo mądrze i odważnie. A pomyśleć, że kiedyś byłem wielkim zwolennikiem jego powołania do kadry. Zauroczył mnie swoją grą w Ligue 1, ale nie potrafił dać tyle samo reprezentacji. Szkoda, ale nic na siłę.

PS. Wpis dedykuję mojej przeuroczej, przewspaniałej i przeskromnej koleżance :* biggrin_prosty.gif

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Obraniak byłby dobrym zawodnikiem w naszej ukochanej kadrze, gdyby nie stopował gry i szybciej rozgrywał piłkę.

Na pewno jest zawodnikiem dobrym co pokazuje w Bordeaux

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...