Jump to content
Sign in to follow this  
  • entries
    28
  • comments
    176
  • views
    20,650

Co mnie cieszy, czyli Rise of Technovore

Sign in to follow this  
rumbur

528 views

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć najnowszy film animowany, a raczej anime, z Żelaznym Człowiekiem w roli głównej. Nie jest to recenzja ani nic takiego, po prostu moje odczucia. Jak się domyślacie po tytule, są one bardzo ciepłe.

http://www.youtube.com/watch?v=YC_AU3ADyrE

Szczerze mówią kompletnie zlekceważyłem ten film, na początku rzecz jasna, Marvel, jako studio, przyzwyczaił nas do raczej typowo amerykańskich animacji, znaczy zachodnich, znaczy wiecie o co mi chodzi. To znaczy był wyjątek w postaci Wolverina, ale pełnometrażowego filmu anime, z bohaterami Marvela, nie pamiętam. A że lubię anime, mangę a także jej odpowiednik w Korei, musiałem go obejrzeć.

Reżyserem, co dowiedziałem się na początku, zrobili niejakiego Hamazaki Hiroshiego, dla które to był debiut... udany jak cholera. Do tej pory facet związany był z animacją, jak projektant i twórca, co widać, bo film graficznie naprawdę trzyma poziom. Graficznie można porównać do Ghost in the Shell, bądź Armitage-a.Ewentualnie możecie porównać do Berserk Ougon Jidaihen, choć tutaj kreska jest delikatniejsza, jeśli chodzi o postacie Sceny walki są dynamiczne i wciągające, kreska dokładna, słowem nic dodać nic ująć. Ehh jakże mi się przyjemnie to oglądało.

Dobra kreska fajna, ale fabuła ? A no tutaj jest gorzej... Za fabułę odpowiadali amerykanie, facet niby doświadczony, jak później czytałem na IMDb, ale cały czas miałem wrażenie, że zadanie trochę go przerosło... Może to moja wina ? Jak powiedział pewien "tfórca" po premierze pewnego gniota "fani oczekiwali zbyt wiele, to ich wina że się zawiedli". Może i prawda, film miał być głównie dla odbiorcy amerykańskiego, a wiemy, że nie jest to naród zbytnio skomplikowany smile_prosty.gif Niemniej mam wrażenie zmarnowanego potencjału jak również głupoty scenariusza. Nie wiem do końca po co Nick Fury wysyła Black Widow i Hawkeya po Starka, skoro mają ten sam cel, a wyjaśnienie, że "nie może wrócić do Waszyngtonu z pustymi rękami" jest nie tyle śmieszne co żałosne. Wątek ewidentnie dodany na siłę, w sumie nie wiem po co. Tak samo jest z Punisherem, postać w całej linii epizodyczna, pojawia się na 20 minut i tyle go widzieliśmy, a szkoda, bo jest on jednym z najbardziej udanych Marvelowskich zabijaków.

210.jpg

Ponadto, przez cały fil towarzyszyło mi podobieństwa, nie wiem, może to przez latającego Iron Mana, podobieństwa do Macross Plus. Do tej konkretnej części...

A i muzyka też jest fajna, nic w stylu amerykańskim ale raczej klimaty, których spodziewamy się ujrzeć w battle anime, gdzieniegdzie chóry, wiecie jak to się robi. W sumie jestem na tak.

Jak wspomniałem na początku, nie widziałem wcześniej filmu anime z postaciami z Marvela, jeśli taki jest niech ktoś mnie poprawi. Cieszy mnie to niezmiernie, bo japońską animację mam w wyjątkowym poważaniu, jednocześnie liczę na więcej takich perełek, z mam nadzieję, lepszym scenariuszem. No ale tego raczej się nie mam co spodziewać, skoro CN odwołało Young Justice na rzecz niedorobionych Teen Titans...

Sign in to follow this  


4 Comments


Recommended Comments

dla które to był debiut...

*którego

graficznie naprawdę trzyma poziom. Graficznie
choć tutaj kreska jest delikatniejsza, jeśli chodzi o postacie Sceny walki są dynamiczne i wciągające, kreska dokładna, słowem nic dodać nic ująć.

Nowe zdanie.

Dobra kreska fajna, ale fabuła

Po "dobra", wstaw ",".

Za fabułę odpowiadali amerykanie, facet niby

Nowe zdanie.

Nie wiem do końca po co Nick Fury wysyła Black Widow i Hawkeya po Starka, skoro mają ten sam cel

Po co Czarna Wdowa? Żeby były cycki ;]

jest nie tyle śmieszne co żałosne

Przed "co", wstaw ",".

postać w całej linii epizodyczna, pojawia się na 20 minut i tyle go widzieliśmy, a szkoda, bo jest on jednym z najbardziej udanych Marvelowskich zabijaków.

Wywal to. Wstaw kropkę.

Ponadto, przez cały fil

*film

towarzyszyło mi podobieństwa, nie wiem,

Zamień na ".".

Dalej nie chce mi się już wymieniać. Czytałeś to przed publikacją?!

Share this comment


Link to comment

szczerze mówiąc nie bardzo, pisałem oglądając futuramę, zobaczyłem gdzieś jeden odcinek i wsiąkłem. Faktycznie, jak teraz zwróciłeś uwagę, to mogłem bardziej się przyłożyć... Ale, że jestem zbyt leniwy nie będę tego korygował :) Ale dzięki, lubię konstruktywną krytykę.

Share this comment


Link to comment
No ale tego raczej się nie mam co spodziewać, skoro CN odwołało Young Justice na rzecz niedorobionych Teen Titans...

A to nie będzie jakaś niedorobiona wersja Teen Titans, czyli Teen Titans Go :dd? W tych pierwszych sezonach bohaterowie nie mieli przerośniętych głów i rączek :f.

Share this comment


Link to comment

Tak to będzie właśnie to. Przyznam się bez bicia, że bardzo mnie wciągnęła fabuła YJ, a tu magle skracają sezon i do tego rezygnują z dalszych kontynuacji.. No bez jaj, nawet Teletubisie miały co najmniej trzy sezony. Trzeba to powiedzieć jasno, CN zszedł na psy, a nawet gorzej, zszedł na poziom wafli.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...