Jump to content
 • entries
  90
 • comments
  492
 • views
  57,255

BF4 - znamy miejsce akcji, mapy i specyfikację techniczną-720p/60FPS! [update]


XoskarsomX

1,256 views

Wyciekło prawdopodobne miejsce akcji, bronie oraz ogólne informacje o stronie technicznej najnowszej części serii Battlefield! Gotowi na przejażdżkę Abramsem w czasie burzy piaskowej?

Redakcja serwisu wccftechweszła w posiadanie jakoby prawdziwych informacji o nowym dziele ekipy z mroźnego Sztokholmu. Według ich relacji na jednym z chińskich forów zajmujących się szeroko pojętą elektronikom pojawiły się informacje (biorąc je na logikę całkiem możliwe) o BF4.

Serwis twierdzi, że opublikowane informacje pochodzą z kwietniowego magazynu Edge, który pojawi się w sklepach już po oficjalnej zapowiedzi na GDC (26 marca).

Nie wiadomo czy można im wierzyć, ale jak w każdej plotce tak i w tej zapewne jest ziarno prawdy. A oto co "wyciekło":

 • Battlefield 4 będzie chodził na konsolach nowej generacji w rozdzielczości 720p i z 60 klatkami na sekundę. Nie potwierdzają się zatem wcześniejsze plotki o FullHD. Pociesza natomiast fakt, że tym razem konsolowcy dostaną aż 64 sloty na serwerach, oraz (zarówno jak gracze PC-towi) uświadczą, aż 80% mocy silnika Frostbite.

 • Battlefield 4 będzie napędzany przez Frostbite 2,5, czyli ulepszoną wersję znanej nam już technologii. Tym razem ma ona mieć jednak pełne wsparcie dla bibliotek DX11, posiadać teselację, model zniszczeń "Destruction 4.0" oraz co najciekawsze posiadać system zmiennych (i losowych) warunków pogodowych! Runda zaczynająca się w piękny słoneczny dzień może skończyć się na pasjonującym pojedynku na podczerwień w czasie silnej burzy piaskowej.

 • Akcja gry rozgrywać będzie się w roku 2020 na terenie Chin i USA. Między innymi w Szanghaju, który udało mi się rozpoznać na pierwszym artcie.Będą to dwie główne frakcje (nic nie mówią, że jedyne). Kampania dla pojedynczego gracza będzie składać się z dwóch 6 godzinnych frakcji (USA i Chiny).

 • Na mapach trybu multiplayer ma pojawić się więcej dynamicznych elementów, które będą ulegać zmianie w odpowiedzi na wynik rundy. Przedsmak tych rzeczy możemy zobaczyć na mapie Caspian Border, gdzie pod koniec rundy zawala się wieża telekomunikacyjna. Mamy również teoretyczne nazwy map:
  Diaoyu Island
  Tiananmen
  Shanghai Bund
  Xizhimen
  Xizhimen Rush

 • Potwierdzono również kilka pojazdów. Tak jak słusznie zauważył jeden z moich czytelników. W grze znajdzie się chiński super myśliwiec J20, oraz samolot transportowy Y20.Potwierdzono również czołgi M1A2 TUSK i PLA Type 99.

UPDATE:

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=50697273&postcount=556

A jednak to był fake :P

7 Comments


Recommended Comments

Zastanawiające nie jest to, że BF4 ma działać w 60/720p [WOAHWOAHWOAH], tylko to, że ma się pojawić jeszcze na tę generację. Srsly?

Link to comment

M1A2 TUSK to miejska wersja abramsa. Czyżby czekały nas głównie walki w mieście ( niezniszczalnym oczywiście )?

Prawdopodobnie tak. Sugerują to już nazwy map. Podejrzewam jednak, że mapy terenowe również znajdą swoje miejsce.

Link to comment

Jeśli PS4, które jest tylko trochę słabsze niż mój obecny PC będzie pozbawione 1080p to ja nie wiem czego będzie wymagała wersja PC. Titan SLI? Czas chyba wraz z nową generacją znowu przerzucić się na konsole i przeczekać sztuczną inflację wymagań sprzętowych.

Link to comment

Doczytałem trochę informacji z linku który podałeś i wygląda na to że czekają nas kochane przez wszystkich mikrotransakcje oraz DLC wycięte z gry. I tym samym battlefield 4 został oficjalnie skreślony z mojej zakupowej listy na rok 2013.

Link to comment

@lubro

Teraz już mam wątpliwości. Stawianie 720p/60FPS jako ficzer [bo wad się z zapowiedzi nie podaje :D ] raczej wskazuje na to, że BF4 pojawi się jeszcze na obecną generacje, gdzie coś takiego przy maksymalnie dobrej grafice jest całkiem niezłym osiągnięciem. No i juz nie wiem, czy jednak ta, czy następna, czy obie naraz, co jest idiotyzmem, bo hamuje wykorzystanie możliwości bebechów nowych konsol.

Link to comment

No i juz nie wiem, czy jednak ta, czy następna, czy obie naraz, co jest idiotyzmem, bo hamuje wykorzystanie możliwości bebechów nowych konsol.

Ale zwiększa sprzedaż, a to EA.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...