Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    543,676

Bo skończyła reżyserię i kulturoznawstwo

...AAA...

1,171 views

Potrafię objąć swoją wyobraźnią horyzont zdarzeń czarnej dziury, ale z ogarnięciem horyzontu głupoty niektórych osób mam już poważne problemy. Jeżeli chwyta was czasami refleksja na temat tego - dlaczego polska kinematografia nie potrafi dociągnąć do znośnego pułapu - mam dla was odpowiedź. Odpowiedź ciężką i niebezpieczną dla głowy niczym 10-kilowy kafar.

Przedstawiam wam Barbarę Białowąs. 34-letnią scenarzystkę, reżyserkę i kulturoznawczynię. Osobę niezwykle przebojową, kreatywną, pewną siebie i... nie potrafiącą czytać ze zrozumieniem. Ograniczoną w pojmowaniu słów innych osób, głuchą na krytykę, uważającą swoje "dzieło" za majstersztyk, który docenili jedynie ci nieliczni, którzy do tego dojrzeli.

W powyższych materiałach mamy niepowtarzalną okazję obejrzenia pojedynku twórcy z recenzentem. Nie jest tajemnicą że, oba te światy nie darzą się sympatią i toczą niemalże naturalną rywalizację. Młoda gwiazda polskiej reżyserii, obrała sobie za cel polemikę z rodzimą krytyką filmową. Jakby to egocentrycznie nie brzmiało - przykład nieprofesjonalnej recenzji w tej debacie, stanowi nieprzychylna ocena ostatniego filmu pani Białowąs (która ani na chwilę nie traci z oczu obiektywizmu i nie próbuje bronić własnego produktu!). Jak się prędko okazuje: skoro ktoś nas nisko ocenia, to na pewno jest skorumpowany, głupi lub właśnie nieprofesjonalny. To oczywisty tok myślenia, zawierający jeden drobny szkopuł.

Jak tu się uczyć na błędach, kiedy takowe "nie istnieją"? Nie uczyć! Oto odpowiedź na pytanie z początku tego tekstu.

I pamiętajcie: jeżeli Big Love was nie ujął, to wedle zalecenia twórczyni, powinniście zacisnąć zęby i obejrzeć go jeszcze dwa lub trzy razy. Niestety, jak chce się dostrzec głębię, trzeba cierpieć.10 Comments


Recommended Comments

Niestety, jak chce się dostrzec głębię, trzeba cierpieć

A wcale, że nie

cheesy.gifJa dostrzegłem głębię w oceanie głupoty i skrajnego egocentryzmu pani Białowąs i mnie nie bolałocat2.pngcheesy.gif

Share this comment


Link to comment

Niby nie miała tłumaczyć swojego filmu, a jednak każda jej wypowiedź sprowadzała się do takiej ? zresztą wyjątkowo kiepskiej ? obrony... w innym przypadku też nie wyżywałaby się tak na stronach recenzji, które trzymała w ręku biggrin_prosty.gif Kobieta nie dość, że wymaga od recenzenta, by wysłuchiwał jej blubrów bez przerwania jej przemowy, a sama nieustannie wcina się w jego wypowiedzi, to jeszcze ignoruje wszystkie argumenty wysunięte przez drugą stronę dyskusji i zupełnie błędnie traktuje je, jakby były użyte na jej korzyść. Recenzent, niestety, nie bardzo potrafi stanowczo odpierać ataków tak ?wielce? wykształconej reżyserki? dyskusja przypomina mi pewną ?Sylwusię? z Rozmów w Toku, która twierdziła, że jest mądrzejsza od swojej siostry, bo ona chodzi do liceum, a tamta do technikum ? ?bo w liceum pisze się maturę? xD Po takich dyskusjach mogę mieć tylko koszmary senne, brr biggrin_prosty.gif

Share this comment


Link to comment

Masz refleks - już rok temu się z tego nabijaliśmy :D. Piękny popis ignorancji i bufonady dała, oj piękny. A Walkiewicza czytam od tamtego czasu i cenię sobie jego zdanie, bo dał przykład czegoś zupełnie odwrotnego - profesjonalizmu i dystansu. A film kiedyś obejrzę, żeby się ponapawać tą symboliką i genialnymi odniesieniami ^^.

Share this comment


Link to comment

Jak ja kocham takich pseudoartystów, którzy płaczą jak ich "dzieło" nie zostało docenione. Samego filmu nie oglądałem i w sumie nie mam zamiaru, ale kiedy widzę jak ktoś się usprawiedliwia słowami "bo ty nie zrozumiałeś sensu, obejrzyj jeszcze raz" to coś we mnie pęka!

Share this comment


Link to comment

Już pierwsze sekundy wypowiedzi pani Basi (z nazwiska B.) zapowiadały torturę dla moich uszu. Zastanawiam się, czy stanę się większym idiotą (niż jestem) jeśli będę słuchał więcej tego typu argumentacji w swoim życiu. Może przejrzę na oczy i zobaczę odpowiednią konwencję.

A skończenie odpowiednich studiów nie tworzy z Ciebie "artysty". Patrz: ...AAA... to artysta słowa o fizyce. :P

Share this comment


Link to comment

@twórczyni

,,Nie po to, żeby się bronić..."

To ona jest naprawdę bardzo przekonana o swojej racji. Ogromna pewność siebie xD

,,Przyszłam powiedzieć, jak pisać dobre recenzje..."

To ona w ogóle potrafii? Czy może jest tylko tym wybitnym reżyserem, który naucza, jak pisać recenzje samemu się na tym nie znając.

Share this comment


Link to comment

Niestety zostałem przez swą oblubienicę przymuszony do wyjścia na seans tego "arcydzieła" polskiej kinematografii. W polotach i na haju mógłbym określić ten film mianem przeciętnego. Z drugiej strony 4 nominacje do Złotych Węży (taki swojski odpowiednik Złotych Malin) to nie w kij dmuchał, więc jest się czym szczycić.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...