Jump to content

Blog Ghosta

  • entries
    137
  • comments
    1,179
  • views
    438,499

Grillbar Galaktyka

Ghost

2,321 views

Czterdziesta czwarta książka od początku 2011 roku.

Okładka

thumb_515_okladka_duzy.jpg

Opisy

http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/grillbar-galaktyka

Mini recenzja:

Początek tej powieści jest trochę przekombinowany, można się lekko pogubić w mnogości nazw, ale w miarę czytania, coraz lepiej odnajdujemy się w świecie stworzonym przez autorkę. To ubrana w fajny humor powieść fantastyczno przygodowa, przy czym humor nie jest w czytelnika wpychany na siłę, ale podany w bardzo wyśmienity sposób. Czasem są to wprost nawiązania do innych dzieł spod znaku SF (Gwiezdne Wojny rządzą), a czasem są zaserwowane w sposób tak płynny i dyskretny, że dopiero po chwili się orientujemy z czego tym razem autorka żartuje. Przy opisie lukiańskich pilotów usiłowałem sobie wyobrazić te dziwne istoty, po czym przewróciłem kartkę i ujrzałem ilustrację. Najpierw zaliczyłem facepalma, a potem zgon ze śmiechu. Przy tej powieści naprawdę często się śmiałem czy też uśmiechałem. Zarówno z trafnych imion bohaterów i istot w niej występujących, z mnóstwa nawiązań do rzeczy, które znam i lubię, ze sparodiowania licznych programów kulinarnych jakie mamy w TV oraz genialnej zabawy inteligencją i wyobraźnią czytelnika. Ciekawi mnie też ile osób zauważyło nawiązanie do pewnej bajki dla dzieci. :) Podsumowując, ogromnie spodobała mi się ta powieść i liczę, że autorka częściej będzie tworzyć tak humorystyczne, inteligentne a jednocześnie lekkie dzieła. Zdecydowanie polecam.

Moja prywatna ocena - icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif7 Comments


Recommended Comments

Jeśli to co piszesz jest prawdą, to wygląda to na wielki comeback M.L. Kossakowskiej, powiem szczerze po rewelacyjnym "Siewcy Wiatru", którego dalej co jakiś czas czytam, dostałem "Zbieracz Burzy"..., który zbytnio mnie nie wciągnął.

Share this comment


Link to comment

Dlaczego miałbym pisać nieprawdę? Napisałem co sądzę o tej książce. Choć zdaję sobie sprawę, że każdy ma inny gust i komuś może się ona nie podobać. Dla mnie jest świetna.

Share this comment


Link to comment

Dlaczego miałbym pisać nieprawdę? Napisałem co sądzę o tej książce. Choć zdaję sobie sprawę, że każdy ma inny gust i komuś może się ona nie podobać. Dla mnie jest świetna.

Nie chciałem cię obrazić, po prostu niefortunnie się wyraziłem. Faktem jest jednak, ze dość ostrożnie podchodzę do tej autorki, po jej ostatniej publikacji..

Share this comment


Link to comment

Ja też gdy zacząłem czytać pomyślałem że Kossakowska przesadziła (zwłaszcza pierwszy rozdział), ale później jest tak jak pisze ghost. Powieść wyśmienita ja równierz polecam.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...