Jump to content
 • entries
  64
 • comments
  493
 • views
  59,310

Raport z Polszy #1 - rewolucyjne technologie PKP


Pat5

934 views

 Share

Na zachodzie, w Lidze Mistrzów (zjawisko u nas niewystępujące) asystują ręką, dobrze się bawią, tymczasem, borem lasem, w odległej Polszy obywatelom fundowane są nie mniejsze atrakcje (a co my, gorsi?). Polska Kolej Państwowa, po wielu latach narzekań wiecznie niezadowolonych klientów, postanowiła wziąć się wreszcie w garść i zmienić się na lepsze.

01u87tP_01NPTw2iAGOLsXHgFc1w1dv2kvfLTv2n,ow600.jpg?author=bumelant_kropka_net&auth=754837038261ce8ee12e8e19b47ebe74

Żeby nie było niejasności - PKP od dawien dawna słynie głównie z wysokiej jakości prezentowanych usług. Jest to kolej znana z najwyższej klasy pociągów, codziennie wioząca swych klientów niemal w luksusie. Znakiem firmowym omawianej kolei są bardzo szybkie przewozy, a czasem nawet jeszcze szybsze.

Niesamowite zmiany.

Jednak w dniu dzisiejszym wszystko odejdzie w zapomnienie! Nadchodzi rewolucja! Otóż, jak informują media, PKP Intercity 20 lutego 2013 r. zwołała konferencję prasową, by zaprezentować rewolucyjne zmiany na polskiej kolei. Można by pomyśleć, że pociągi będą szybsze. Niestety nie. To może chociaż punktualne? Nie. Tańsze? Nie. Deska w kiblu wreszcie nie będzie opadać? Nie!

Uwaga - od 19 marca 2013 r. bilet i miejscówka będą... na jednym blankiecie. Na jednym blankiecie!

NA JEDNYM BLANKIECIE!!!

Świat oszalał. Teraz zachód musi gonić nas! Wyznaczamy standardy! Myślę, że rozdanie premii wysokości 100 tys. zł dla pomysłodawców to tylko kwestia czasu. Jednak wreszcie będzie to uzasadnione! Jesteśmy świadkami czegoś wielkiego.

Wypowiedzi ekspertów

?Po prostu BILET? to inicjatywa trzech spółek: PKP SA, PKP Intercity i PKP Informatyka. Stawiamy na komfort pasażera - likwidujemy niezrozumiały system miejscówek, prognozując realne zapotrzebowanie na miejsca w pociągu.

~Jakub Karnowski, prezes PKP SA

Bilet i miejscówka na jednym blankiecie? NA JEDNYM BLANKIECIE!? Masz awans, sku*****u!

~Jakub Karnowski, prezes PKP SA

Związki zawodowe zrzeszające pracowników papierni z całej Polski zastanawiają się, czy brak dodatkowego biletu nie zniszczy polskiej gospodarki.

~Adaś Michnik, Gazeta Wybiórcza

Infografika PKP, dla lepszego zrozumienia rewolucyjnych technologii:

pkp.jpg

 Share

15 Comments


Recommended Comments

Dzieki wielu lat pracy nad tą technolgia wreszcie mozemy cieszyc sie takimi wysokotechnologicznymi bajerami. Podziekowania powinny tez isc dla najwazniejszych polskich uniwersytetow w ktorych odkryto mozliwosc wydrukowania tekstu ktory miescl sie na dwoch kartkach na jednej kartce. Dzieki tak wysokej technologi przyczyniami sie do oszczednosci papieru.

Link to comment

Kto jak kto ale PKP to ma jednak ten rozmach.

jak dodaje Jakub Karnowski, prezes PKP

Jasna oferta dla klientów, to kolejny efekt sprawnego zarządzania na poziomie Grupy
Link to comment

PKP Informatyka

Myślałem, że sobie Pat5 w kulki leci, a tu rzeczywiście coś takiego jest! Ba, nawet twierdzą, że wyprzedzają rzeczywistość* :].

*znaczy się, ich działalność jest czystko fikcyjna?

Link to comment

@dudu66 @nano360 - spokojnie, wszystko po kolei. Dziś mamy bilet i miejscówkę w jednym blankiecie, wystarczy niesamowitych technologii na jakiś czas. Choć najnowsze przecieki mówią, że PKP wraz ze sztabem naukowców od jakiegoś czasu pracują nad deską od klopa, której nie trzeba trzymać nogą, żeby nie spadła. To dopiero będzie rewolucja!

@Stillborn - ja myślę, że oni nawet przyszłość wyprzedzają swoimi genialnymi technologiami. Fikcyjna? Hm... Może stworzona, by rodzina prezesa miała gdzie pracować? :P

Link to comment

Wpis konkretny, trzeba przyznać. Jednak co mnie bardziej zdziwiło to to, że PKP Cargo chce wykupić słowacką odpowiedniczkę tejże spółki. Jak widać da się odpowiednio zarządzać spółką PKP jeśli się chce. I może ona przynosić zyski. Gdyby tak jeszcze nasi rządzący wzięli się za całość naszych kolei i zlikwidowali tych 18 spółek, zrobili wszystko pod jednym szyldem to by był znaczny krok do normalności na naszych torach. Tylko co wtedy zrobić z pozostałymi 17 prezesami, 17 vice i 34 vice vice ?

 • Upvote 1
Link to comment

Oj tam oj tam... Przyjadą Pendolino i będzie fajnie tongue_prosty.gif

Chyba że skończy się tak jak z dreamlinerem...

Leci plusik za poprawę humoru!

Z tym Pendolino jest zabawna sprawa. Otóż nazwa tego modelu pociągu pochodzi od wahadła. Nawiązuje to do głównej jego cechy- że dla utrzymania stałej prędkości, pociąg przechyla się na zakrętach. Niestety modele zamówione przez Polskie Koleje Państwowe są jedynymi pozbawionymi ów funkcjonalności. Czy zatem powinny nazywać się Pendolino? :)

 • Upvote 1
Link to comment

@bartpuk - gdyby ze skrótowca PKP znikła ostatnia literka, wtedy raczej nie byłoby sytuacji takiej, jaka jest. Chodzi mi o prywatyzację, rzecz jasna. Tylko czy tak się da? To raczej utopijne marzenia. :P Rządzący są nieporadni w kwestii urzędników - Tusk zapowiadał zmniejszenie ich liczby, podczas gdy oni mnożą jak grzyby po deszczu. Musimy być naprawdę bogatym krajem, jeśli jesteśmy w stanie ich utrzymać... Sęk w tym, że nie jesteśmy.

@GutekHolubek - no, to muszę Ci powiedzieć, że wiele się od tego czasu zmieniło. Np. bilet i miejscówka są na jednym blankiecie! Dałbyś wiarę? No i ten.. No, to chyba wszystko..

@Knockers - rzeczywiście, ciekawa sprawa. Ale wiesz, tu już bardziej chodzi o samą nazwę produktu, nie o wahadło, z którego ta nazwa się wzięła. :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...