Jump to content
 • entries
  318
 • comments
  3,425
 • views
  544,229

Byłem uczniem obrońcy Katarzyny W. - AMA


...AAA...

2,035 views

 Share

AMA (Ask Me Anything), to internetowa inicjatywa polegająca na bombardowaniu pytaniami osób, które doświadczyły w swoim życiu czegoś intrygującego, pracujących w ciekawych zawodach, zajmujących się niecodziennymi rzeczami - krótko mówiąc ludzi z jakiegoś powodu interesujących. Pora aby moda na AMA trafiła również na Forum Actionum.

Dzisiaj Wy możecie zapytać Mnie. Miałem niezwykłą okazję obcować z popularnym prawnikiem, adwokatem i celebrytą - mec. Arkadiuszem Ludwiczkiem - obecnie pełniącym funkcję obrońcy Katarzyny W. Nasza znajomość trwała dwa semestry, więc wiem to i owo. Co prawda, nie uczestniczyłem w zajęciach z postępowania karnego tak często jakbym sobie tego życzył, z panem doktorem rozmawiałem ledwie kilka razy, ale to przecież nie istotne. Jeszcze wtedy nie zdawałem sobie sprawy z jaką figurą mam do czynienia. Liczy się podpis w indeksie i sam fakt stosunków interpersonalnych z drugim znanym człowiekiem. =)

tumblr_m914lx2on51re8176o1_500.gif

Na pytania będę się starał odpowiadać na ile mi tylko czas pozwoli. Pytania nie głupie i prowokacyjne pominę z wyrazem zażenowania na twarzy.

 Share

27 Comments


Recommended CommentsQuetz - Oczywiście, że w takiej sytuacji dochodzi do potwornego pogwałcenia* dóbr osobistych. W związku z tym, aby zachować się odpowiednio, w miejsce nazwiska należy wpisywać jedynie kropkę. Niestety ta koncepcja ma sporo przeciwników, znajdujących w niej pewien błąd logiczny...

Elesshar - Jako, że to pierwsze AMA, wybaczę niestosowność tego pytania. [serio] Uważam, iż dr Ludwiczek zachowuje się jak profesjonalista. To, że adwokat broni złodzieja, nie musi oznaczać, że popiera złodziei. Wszak, obrońcy są od tego aby bronić swoich klientów, którzy nierzadko okazują się przestępcami - taki zawód. Bez względu na to jaka jest prawda, mecenas zrobi wszystko aby jak najbardziej pomóc swojej klientce. Trzeba pamiętać, że po drugiej stronie liny znajduje się niezgorszy prokurator sypiący oskarżeniami, być może nie zawsze trafnymi. [/serio]

* Pogwałcenie potworne nie jest terminem ustawowym, a jedynie tworem doktryny 3xA.

 • Upvote 3
Link to comment

Czy już wtedy czułeś, że ma potencjał do zostania kimś sławnym?

Jak myślisz - czy mec. Arkadiusz Ludwiczek pojawi się w następnym tańcu z gwiazdami i dzień dobry TVN? Może chociaż dostanie w Fakcie nagłówek ''adwokat diabła"?

Uważasz, że w dniu dzisiejszym media osiągnęły dno wszelkiego dna? trollface.gif

Link to comment

Abyss - Oj tak! Pan doktor jak nikt z naszej katedry postępowania karnego urzekał swoim usposobieniem. Podczas gdy inni męczyli studentów kolokwiami, dr Ludwiczek reagował zdziwieniem: kolokwium? jakie kolokwium? To zawsze dobrze świadczy o człowieku.

Studenci prawa UŚ nie kryją dumy i podniecenia z powodu częstych występów w mediach naszego doktora. Wreszcie przyszła pora na godnego konkurenta dla dra Migalskiego z pobliskiego WNS. Osobiście nagrywam na bieżąco wszystkie wystąpienia dr Ludwiczka, i to na VHS, bo płytom nie ufam.

Link to comment
Miałem niezwykłą okazję obcować z popularnym prawnikiem, adwokatem i celebrytą - mec. Arkadiuszem Ludwiczkiem - obecnie pełniącym funkcję obrońcy Katarzyny W.

Powrócę do słodkich czasów gimnazjum i pośmieję się z tego niefortunnego sforłumołwania ;)

 • Upvote 3
Link to comment

Z Twoich słów wynika, że jest to niejako wzór do naśladowania (nie ma tu żadnej ironii, czy sarkazmu ;)).

Czy teraz już nie będąc uczniem mec. Ludwiczka uważasz, że mógłby Cię nauczyć czegoś więcej? Czy poprzez te nagrania próbujesz coś wychwycić co mogłoby Ci pomóc?

Link to comment

FaceDancer - To poważne AMA, nie ma tu miejsca na śmianie się. Zwłaszcza gimnazjalne.

Elesshar - [serio] Nie uważam, aby ćwiczenia z kpk miałyby być teraz bardziej absorbujące niż wcześniej. Dr Ludwiczek zajął się popularnym casusem, ale przecież znaczna większość pracowników WPiA to uznani praktycy, często posiadający własne kancelarie i wygrywające poważne sprawy.

Z nagrań natomiast trudno coś wynieść, ponieważ przed kamerą prawnicy często starają się mówić po "ludzku", nie wdając się w szczegóły. [/serio]

Poza tym, aby czegoś nas nauczyć, musiałby on zacząć przychodzić regularnie na zajęcia... Zresztą ja też musiałbym zacząć. ^^

Lord Hrabula - Wreszcie właściwe pytanie. Nie wiedziałem co do Bandita, ale już wygooglowałem - Castrol?

Pat5 - W tym roku po raz pierwszy uzupełniam PIT i zastanawiam się czy umieścić tam informację o 0,76 ? z adsense =). Lepiej nie wchodzić w drogę temu panu.

DracoNared - Wyszedł już na wolność? IMO dokonał większej zbrodni niż Katarzyna W. i Andres B. razem wzięci.

Lord Hrabula - Jak to mawiają - dziś dziecko hyc, jutro Tupolew bum.

 • Upvote 2
Link to comment

1. Jak na nazwisko ma Katarzyna W., żona Bartłomieja Waśniewskiego? :trollface:

2. Kim masz zamiar zostać po ukończeniu studiów/aplikacji/łotewer i czy proces Katarzyny W. zmienił Twoje podejście do tego?

3. Co tak cienko z tym AdSensem?

Link to comment

Studiujesz prawo? *.* (pytanie retoryczne)

Moje właściwe pytanie: ożenisz się ze mną?

I chodzisz na rozprawy? Ogólnie to proces powinien być transmitowany w tv, przecież cala Polska chce wiedzieć jak to się wszystko potoczy, prawda?

Link to comment

O nie... AMA... Nienawidzę!!!

Jak tylko sobie przypomnę ilość skrajnie wulgarnych i mega debilnych pytań, które miałem nieszczęście tam (i gdzie indziej) widzieć...

Pytanie:

Skasujesz ten wpis :]?

Link to comment

mrfe - jak podpowiedział Sergi, to żona Bartłomieja (Bartosza?) W. Z tych W.

Lord Hrabula - Przeanalizowawszy Twój problem, uważam, że powinieneś korzystać z bezpieczniejszych środków transportów. A na pewno, prostszych w obsłudze.

Sergi - Sądzę, że kimś na tyle ważnym, że AdSense przestanie go oszukiwać. No i na tyle, aby następne AMA robił ktoś znający mnie.

SelEight - Jeszcze nie wiesz, że prawnicy są nudni? Zapytaj Niziołaka, to Ci powie chytry_prosty.gif.

Na rozprawie byłem jak dotąd tylko jeden raz (w tym semestrze będę po raz kolejny) i nie było zabawnie. Dowiedziałem się jedynie, że w Annie Marii Wesołowskiej kłamią =[ .

Stillborn - Nie mogę pozbawić tych ludzi możliwości zadawania pytań mojej skromnej osobie.

Link to comment

Dowiedziałem się jedynie, że w Annie Marii Wesołowskiej kłamią =[ .

A dokładniej?

Ile średnio pieniędzy wydajesz na różne wygrane związane z blogami, jak np. tytuł wpisu roku?

Link to comment

Jak oceniasz, z czysto prawniczego punktu widzenia, możliwości Ludwiczaka w trwającej obecnie sprawie?

Jakie są szanse na to, że osoby, których imię i nazwisko łatwo odnaleźć dzięki wskazówko pełnionej funkcji (tajemniczy generał Gromosław Cz., szef UOP. Kto to może być?) nie będą musiały mieć bezsensownie cenzurowanego nazwiska?

Link to comment

brylant - [serio] Jeżeli oskarżenia prokuratury są prawdziwe i zostaną udowodnione, to oskarżona będzie miała szczęście unikając kary dożywotniego pozbawienia wolności. Jednakże prawnikowi nie wypada ulegać nastrojom społecznym i tego się obawiam, zresztą podobnie jak dr Ludwiczek, wnoszący o wyłączenie jawności rozprawy. Dopóki wszystkie zarzuty nie zostaną należycie udowodnione, należy respektować zasadę domniemania niewinności. [/serio]

DarthMetalus - Jeżeli jesteś NikczemnymStolcem12, to tak.

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...