Jump to content
 • entries
  72
 • comments
  700
 • views
  95,502

Windy z potworami w głębi lasu.


DeGreZet

4,773 views

 Share

7444954.3.jpg?l=1347945300000

Dom w głębi lasu to film z gatunku slasherowych horrorów(mocne gore), który powinien być głupią sieką mającą na celu wyłacznie prymitywne wystraszenie odbiorcy, oraz przelanie hektolitrów krwi.

Jednak w tym wypadku tak nie jest, a przynajmniej nie do końca.

Film z początku wydaje się identyczny jak inne horrory tego typu, jednak po około pół godzinie oglądanie ta myśl znika i wogóle nie przychodzi już do głowy.

Fabuła.

Dom w głębi lasu opowiada o grupie przyjaciół, którzy planują wspólny wypad do lasu. Ich "miejscem wypoczynku" będzie stary dom kuzyna jednego z bohaterów(ale czy napewno?).

Na początku wszystko wydaje się normalne. Dom jest odpychający, ale ma swój klimacik i bohaterom się podoba, więc bez zawachania wchodzą do środka i rozpakowywują swoje rzeczy. Po kilku chwilach okazuje się jednak, że nie jest to zwykły dom. Jako pierwsze uwagę bohaterów przyciąga lustro weneckie zamontowane w jednym z pokoi, ale oni olewają to zupełnie. Wieczorem piątka przyjaciół postanawia się zabawić. Grają oni bodajże w prawdę lub wyzwanie. W pewnym momencie klapa w podłodze otwiera się i jedna z dziewczyn dostaje zadanie zejścia na dół i sprawdzić co tam jest. Po chwili wszyscy razem schodzą i ich oczom ukazuje się dziwny widok. Piwnica jest pełna rupieci, które nie powinny się tam znaleść. Jednak co one oznaczają i co stało się dalej musicie dowiedzieć się sami oglądając film. A warto.

obrazekdomwgbilasu.jpg

Orginalne śmiechłę z horrorów.

Pierwszą rzeczą, która odróżnia Dom w głębi lasu od innych horrorów jest przemyślany i oryginalny humor. Twórcy chcieli stworzyć coś co będzie śmieszyło nie psując przy tym klimatu horroru i im się to udało. Humor nie jest tak żenujący jak np. w serii "Straszny film".

Żarty skupiają się na wyjaśnianiu głupostek jakie pojawiają się w innych slasherach. Oglądając film dowiesz się np. dlaczego potwory/mordercy pojawiają się zawsze tam gdzie jadą na wakacje bezbronne ofiary lub dlaczego te ofiary są tak głupie, jak również dlaczego gdy juz coś się stanie nie moga one uciec przed niebezpieczeństwem. I gwarantuje Ci, że będziesz zaskoczony pomysłowością twórców.

W filmie nie brakuje również nawiązań do postaci z innych horrorów. Oprócz zwyczajnych i znanych wszystkim zombiaków pojawi się chociażby Wilkołak z Wilkołaka(trollface.gif ) i Hellraiser, który zamiast igieł w twarzy ma ostrza pił. Nie są to oficialnie parodie tych postacii, ale bardzo łatwo można je skojarzyć.

5442654_-dom-w-glebi-lasu---2011.jpg

Jednak nie tylko śmiechłę...

Po tym co wyżej napisałem pewnie niektórzy z Was pomyśleli sobie, że ten film to poprostu zwykła komedia. Film opowiada fajną i zaskakująco oryginalną fabułe, oprócz tego przez dużą jego część mozna się bać, gdyż "strasznych" scen tutaj nie brakuje, a napięcie jest tworzone conajmniej poprawnie. Jednak nie ma czego ukrywać, jest to raczej prymitywne straszenie typu(gadają, a tu nagle coś wyskakuje) lecz o dziwo to się sprawdza.

Kolejnym wielkim plusem filmu jest klimat. Momentami jest on niepokojący lub po prostu straszny, a momentami jak na komedię przystało zabawny i przyjemny. Może brzmi to idiotycznie, ale te kontrasty świetnie do siebie pasują.

Happy **** friends.

Kolejnym sporym plusem filmu są fajni i zabawni bohaterowie. Przez cały film rzucają ironicznymi żartami lub gadają od rzeczy(jak to przyjaciele) co idealnie komponuje się z klimatem filmu. Mnie najbardziej do gustu przypadł nałogowy palacz marihuany Marty, który jako jedyny z bohaterów jest odporny na działanie "czynników głupoty" i to właśnie dzięki zielsku.

Charaktery i teksty bohaterów to jednak nie wszystko za co można polubić ten film. Twórcom udało się sworzyć bardzo dobry kontrast międzi mękami piątki przyjaciół, a życiem ludzi, którzy im ten horror sprawili.

Ten aspekt filmu to naprawdę kawał dobrze wykonanej roboty.

332758.1.jpgJedziemy na biwak zią!

Kwintesencja horroru!

Dom w głębi lasu ma wszystko czego ja wymagam od horroru i co moim zdaniem obowiązkowo powinno się w nim znaleść. Jest oryginalny pomysł, jest klimat, jest humor, jest się czego bać(czasem) i są ładne laski. To ostatnie to nieodzowny element dobrego horroru. Praktycznie w każdym tego typu filmie pojawi się jakaś conajmniej przyzwoita dziewczyna(lub kilka), która pokaże to i owo. Nie chcę wyjść na seksistowską świnię, więc nie powiem, że tego typu sceny podniosły moją ocenę filmu. trollface.gif

cabin.bmp.jpg

PODSUMOWANIE

Film Dom w głębi lasu to solidny horror pełen intrygująco ciekawych rozwiązań połączony z niebanalnym humorem i maksymalnie krwawą jatką. Każdy kto lubi filmy z tego gatunku po prostu musi obejrzeć ten bo to nie tylko najlepszy horror zeszłego roku, ale również jeden z najlepszych slasherów ostatnich lat.

Jednak nie jest to film dla wszystkich, a zwłaszcza dla tych co oczekują jakiejś mega poważnej i smętnej opowieści. Po za tym to, że polacy lubią narzekać na oryginalne filmy idealnie obrazuje ocena Domu w głębi lasu na Filmwebie.

MOJA OCENA - 85%

Czekam na Wasze opinie na temat mojej recenzji lub na temat filmu.

POZDRAWIAM!

 Share

5 Comments


Recommended Comments

Kapitalny film, zawsze lubiłem zabawę konwencją (w "Krzyku" chociażby), a w tym wypadku twórcy całkowicie zaszaleli - z bardzo pozytywnym skutkiem :)

I tylko nie zgodzę się ze stwierdzeniem "maksymalnie krwawa jatka" - film nie jest specjalnie krwawy, zwłaszcza jak na slasher, co dla mnie stanowi dodatkową zaletę, bo gore nie trawię

 • Upvote 1
Link to comment

@mrfe - Całość nie jest może aż tak strasznie krwawa, ale końcówka to istna rzeź. Bohaterowie pływają tutaj we krwi i to dosłownie.

@Arturzyn12 - Niestety nie ma :(

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...