Jump to content
  • entries
    132
  • comments
    1,062
  • views
    156,719

AAR - szczegóły


FaceDancer

566 views

 Share

Frakcja wybrana, ale wciąż pozostają do określenia ważne szczegóły. Postanowiłem dodać nowy wpis, pod którym mógłbym się skonsultować z osobami zainteresowanymi nową serią wpisów.

Pograłem sobie trochę Cymbrami. Wziąłem średni poziom trudności bitew i bardzo trudny kampanii i muszę przyznać, że gra się o wiele za łatwo. W Roma Surrectum wraz z wyższym poziomem trudności, przeciwnik bije się o wiele lepiej. Pomimo posiadania jednostek o konkretnych atrybutach, jego wojska mają całkiem znaczną premię do statystyk. Muszę się tylko zastanowić czy nie przedobrzyć i ustawić wysoki, czy bardzo wysoki poziom.

Kolejna rzecz. Zastanawiam się nad formą tego AARa. Czy odpowiadał wam dotychczasowy sposób przedstawiania wydarzeń (czyli ten znany z "Królestwa pod Górą") a może bardziej na luzie, czyli prezentacja działań wojennych okiem gracza? Ważna kwestia, ale dopiero teraz pomyślałem, żeby o to zapytać.

Początki Cymbrów to ekspansja wymierzona w liczne osady rebeliantów - Germanów, które zazwyczaj nie posiadają doborowych oddziałów. Tutaj pojawia się kolejne pytanie. Pokazywać szczegółowo wydarzenia prowadzące do rozrostu mojego państwa, czy może zaprezentować to w formie skrótowej i przejść do dokładniejszych opisów, gdy zaczną się starcia z innymi frakcjami?

Jak widzicie mam kilka dylematów, a przed rozpoczęciem pisania chciałbym je skonfrontować z czytelnikami tego bloga.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Mnie tam odpowiadał poprzedni styl, ale jeśli mógłbym coś zasugerować, to chętnie widziałbym to w mniejszych kawałkach, nawet wrzucanych dwa-trzy razy dziennie, żeby płynność była większa.

Link to comment

@Quetz

Jeszcze krótsze, trzy razy dziennie? Jak już siadam do pisania bloga, to zazwyczaj chcę napisać odrobinę więcej. Wbijanie po trzy razy dziennie 2-3 screenów byłoby nużące zarówno dla mnie, jak i dla was. W końcu lepiej skondensować treść w jednym wpisie, zamiast pisać kilkadziesiąt odcinków "Mody na sukces".

@mikusdevil

Właśnie taki miałem zamiar. Nie będę się za bardzo rozpisywał jak walczę z rebeliantami. Zaznaczę kierunki ekspansji i początkowe położenie, żeby było wiadomo jak się rozrosłem.

@...AAA...

Najlepiej grać tak naprawdę dwie kampanie. Jedną dla przyjemności, a drugą w ramach AAR. Zauważyłem, że jak zabrnę "za daleko" w grze, to później niechętnie zabieram się z opisywaniem. Należy notować postępy na bieżąco.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...