Jump to content
 • entries
  18
 • comments
  480
 • views
  14,642

12.12.12 <- bo musiałam i już.


SelEight

777 views

 Share

No proszę. Byłam przekonana, że dziś zobaczę tu rząd wpisów o tytule ?12.12.12? urozmaiconych wykrzyknikami, xdekami, uśmieszkami ect. A mnie zawiedliście. Kompletne zero! To będę prekursorem.

Chyba kiedyś była mowa, że to dziś ten koniec świata. Rozpaczałam, że nie dożyję urodzin. A później przełożyli. Powinni jeszcze trochę przełożyć, bo nie obejrzymy ?Hobbita? L

Tym niemniej dzień ten przechodzi do historii. Co to kogo obchodzi, dzień jak dzień, nic się nie dzieje tylko gdzieś tam ktoś umiera, gdzieś ktoś się rodzi, są wypadki, pożary ? to co zwykle. Ale wiecie, ostatnia taka data w tym stuleciu. Następna bodajże za 89 lat, czego ubolewam nie dożyję najpewniej? Pewnie myślicie po co mi do jasnej sosny ta data. Lubię nadawać znaczenie. Różnicuję sobie: zwykły dzień, niezwykły dzień. Coś w tym jest, to jak postanowienia na Nowy Rok. Czemu nie postanowić sobie czegoś od takiego 4 września na przykład?

To tak od dawna wiele miałam pomysłów na taki dzień. Zawsze jak coś odkładałam, to też na taką datę. I dziś niczego nie zrobiłam. Wysłałam tekst do AM jeśli się liczy. Coś podobnego tam napisałam, tylko mniej chaotycznie i o świętach jeszcze.

Bo w takich dniach przypomina mi się wiele rzeczy. Wiele popełnionych błędów, wiele przerwanych przyjaźni, wiele straconych okazji? Nachodzi mnie taka myśl, żeby to naprawić. Zła myśl. Nie powinno się odwracać wstecz. Mówią mi to przyjaciele, mówi ciotka, powiedział dziś doświadczony, sędziwy mężczyzna w filmie. Zostaw wszystko, zapomnij i idź dalej. Ale brakuje mi jakiegoś końca. Nie wystarczy tego odłożyć na półkę. Trzeba skreślić, wyrwać kartkę, zgnieść, podpalić? Brakuje końca. Miałam skończyć coś do końca roku, ale trochę mi w tym przeszkodził wypadek, który miałam i komplikacje w leczeniu. Zamknąć coś, czy otworzyć na nowo? Podobno zawsze można zacząć jeszcze raz?

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Wpis krótki i do bani, ale niestety Selly musi nadrobić zaległości po długiej nieobecności i dojść do zdrowia, a tym samym do formy. Zapewne po świętach, kiedy ma dusza i ciało wypoczną bardziej się postaram. Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)

Link to comment

Z tego co wiem ten koniec świata o którym teraz wszyscy mówią ma nastąpić 21.12.2012 a nie 12.12.2012. Wychodzi więc na to, że zostało nam jeszcze 9 dni życia. Ale pamiętram że koniec świata miał też nastąpić 31.12.1999 lub 31.12.2000 więc niezbyt się tym przejmuję.

Link to comment
No proszę. Byłam przekonana, że dziś zobaczę tu rząd wpisów o tytule ?12.12.12? urozmaiconych wykrzyknikami, xdekami, uśmieszkami ect

Komuś się chyba miejsca pomyliły...

A po co przywiązywać uwagę do dat i rozpamiętywać? Nie lepiej łapać dzień i skupiać się na tym, co jesteś w stanie osiągnąć TERAZ a nie co MOGŁAŚ?

Link to comment

21.12.12 nie ma być koniec świata tylko koniec starej ery i rozpoczęcie nowej, ale wiadomo ktoś wymyślił bzdury, drugi dopowiedział a trzeci jeszcze przekazał dalej.

Link to comment

@MAG

Nie lubię rozpamiętywać i gdybać, bo jestem potwornie praktycznym człowiekiem. Przeszłość jest fajna i nas ukształtowała, ale nie widzę powodu, by sam z siebie w niej dłubać. Wolę skupić się na teraźniejszości i robić to co mogę, zamiast myśleć co mogłem zrobić. Dla mnie dłubanie w przeszłości jest bezcelowe, jałowe. Owszem, coś odkopiesz, ale najczęściej i tak nie możesz nic z tym zrobić tylko znów wyrzucić.

 • Upvote 1
Link to comment
Byłam przekonana, że dziś zobaczę tu rząd wpisów o tytule ?12.12.12? urozmaiconych wykrzyknikami, xdekami, uśmieszkami ect. A mnie zawiedliście.

Lepiej brzmi jakbyś napisała "wy". Specjalnie Cię zawiedliśmy, wiesz?!

Link to comment
Byłam przekonana, że dziś zobaczę tu rząd wpisów o tytule ?12.12.12? urozmaiconych wykrzyknikami, xdekami, uśmieszkami ect.

No niestety, Darek dostał bana :/

Rozpaczałam, że nie dożyję urodzin.

A co mam ja powiedzieć, skoro urodziny mam w Wigilię?

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...