Jump to content
 • entries
  4
 • comments
  19
 • views
  862

Widzew i "Rewolucja Kadrowa"


JasonMraz50

230 views

 Share

Piątek to czas w którym przestaniemy się (na chwile) emocjonować LM i LE. I powrócimy do rzeczywistości. Do mega zadupia piłkarskiego czyli do T-Mobile Ekstraklasy. Do pustyni gdzie poważna piłka nie istnieje. Najlepsze jest to, że co weekend będę stawać się masochistą piłkarskim. Skupić chciałbym się na jednym zespole który swój mecz z Górnikiem w poniedziałek na zakończenie 5 kolejki. Na Widzewie Łódź rewelacji pierwszych spotkań. Tak jak w pierwszej lidze Flota tak i tu nikt nie może podołać Widzewowi. Owszem kiedyś ta bajka się skończy i nie będziemy się już podniecać Łódzkim zespołem, ale pokonanie Śląska, Zagłębia czy Ruchu Chorzów robi różnice i może się to podobać. Mega gadanie dziennikarzy też może się podobać. Otóż jest teza, że w Widzewie gra młodzież. Najgłośniej jest o tym na Polsacie. Mateusz Borek jest ekspertem i specjalistą, ale czasami unosi go fantazja. Okey popatrzmy na skład Widzewa który jest nieco zmieniony. Tam pieniądze się nie przelewają tych zawodników którzy byli zbyt przepłaceni po prostu sprzedano. Testy w Widzewie to casting. Taki Alex (19 lat) przyjechał do Widzewa NA ROWERZE! spodobał się Mroczkowskiemu na tyle, że Brazylijczyk jest gwiazdą tej ligi już dając się o sobie znać. Strzelił w 4 kolejkach 2 bramki (Bełchatowowi i Zagłębiu). Oprócz niego przyszedł Phibel 26 latek który był w szkółce Standardu Liege oraz Sebastian Dudek ze Śląska Wrocław. Teraz popatrzmy się na młodzież oprócz Alexa (który polakiem nie jest) są Bartkowski (21), Stępiński, Pietrowski i Rybicki. Reszta to doświadczona kadra czyli: Mielcarz (32), Broź (27), Bartoszewicz (29), Dudek (32), Kaczmarek (33). Średnia wieku Lidera? 26.

Polsat zaniża swój poziom. Ja rozumiem, że Borkowi płacą za takie gadanie, ale z umiarem i z rzeczywistością niech to robi. Jedyna zaleta tego wszystkiego jest taka, że jednak oni coś wnoszą i, że szrotu zagranicznego w każdym polskim zespole jednak jest coraz mniej.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Stary zmień layout wpisu bo dostaje oczojebu i dalsze czytanie jest jeszcze większym masochizmem od oglądania polskiej piłki ;)

Widzew być może podzieli los Lavente z zeszłego sezonu, nie sądzę by byli w stanie wygrać mistrzostwo. Przyjdą mecze gdzie zaczną gubić punkty.

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...