Jump to content
  • entries
    345
  • comments
    4,881
  • views
    460,978

Witryny przyjazne komórkowo


Qbuś

707 views

 Share

Przyznam szczerze, że przez wykupienie internetowego pakietu wraz z abonamentem stałem się nieco zbyt przywiązany do swojego telefonu. Poczta, wiadomości, Twitter, zaglądanie na Poltera... Bardzo łatwo sprawdzać i nawet w drodze z autobusu (świątynia mego czytelnictwa) do domu/pracy można być online. Me uzależnienie jednak to tylko taki pretekst - nawet bez niego przeglądanie niektórych stron w telefonie sprawia sporo kłopotów, a innych wręcz przeciwnie.

HTC Wildfire S to nie tablet, więc przeglądanie pełnych wersji stron sprawdza się tylko, gdy jest to konieczne. Sporo stron ma wersje z przedrostkiem 'm.' i te właśnie mnie interesują. Podzielę się paroma z moich komórkowych zakładek i poproszę Was o następne. Jako, że jesteśmy na forum czasopisma związanego głównie z grami, na pierwszy ogień pójdzie

Kotakuimg.png

Można z nimi nie przepadać, można krytykować za wiele rzeczy, ciężko traktować ich jako poważną stronę, ale w sumie i tak lubię tam zaglądać. Podkradają nieco treści z innych stron, mają sporo newsów, wesołych zestawień i tym podobnych. Strona w wersji mobilnej działa sprawnie, ale ma pewien feler - linkowanie Kotaku do Kotaku nie działa: nie przenosi nas to danego artykułu, ale przekierowuje z powrotem na stronę główną.

Io9_Logo.png

Tu w zasadzie możnaby powtórzyć to samo, co powyżej, bo to ten sam konglomerat. Tu jednak mamy do czynienia z treściami powiązanymi raczej z nauką oraz science-fiction.

Ars_Technica_logo.png

ArsTechnica

Tu zaś duuuużo bardziej profesjonalnie, technicznie i geekowsko. System, serwery, poprawki, batalie prawne, wirusy,

supernowe, fizyka kwantowa i nieco rozrywki. Bardzo dobry poziom artykułów - jeśli tylko interesuje Was nauka i technika (nie tylko w wydaniu komputerowo-internetowym), to zaglądajcie koniecznie. A przy tym (zwłaszcza po ostatnim odświeżeniu) wygląda i działa bardzo sprawnie na mym smartfonie.

220px-CNN_International_2009.svg.png

CNN International

Polskie serwisy irytują mnie tym, że z wiadomości z poletka międzynarodowego wybierają tylko te absolutnie najbardziej sensacyjne (niekoniecznie ważne) lub powiązane z Polską. Receptą na to może być wybranie serwisu anglojęzycznego, ale i z nimi trzeba uważać, bo często koncentrują się na swoich poletkach. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest wybranie międzynarodowej edycji jednego z takich portali. Ja stawiam na CNN - sprawdza się dobrze i działa mobilnie.

_______

I to by było na tyle. Może nie jest to za wiele, ale na początek starczy. Gazeta.pl pominięta celowo, bo nie chcę polecać strony, która jakościowo spada niżej i niżej. A w ramach zastrzyku energii:

http://www.youtube.com/watch?v=XKkmyMKbPKE

Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki,

Pragnij tego, by długie było wędrowanie,

Pełne przygód, pełne doświadczeń

Itaka

Konstandinos Kawafis

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Ciekawy wiersz na koniec, mieliśmy na polskim, przy omawianiu starożytnej Grecji. :)

A odnośnie wpisu, sam zbieram się odnowienia umowy, a co za tym idzie do zakupu jakiegoś smartfona w sensownej cenie, aczkolwiek przeglądanie internetu w komórce, to chyba nieco chybiony pomysł... :P

Link to comment

U mnie smatfon prawdopodobnie pojawi się we wrześniu, więc na razie nie mogę się niczym podzielić. ars techniką mnie zaciekawiłeś, dlatego ewentualną kontynuację też z ciekawością przejrzę.

Link to comment

Ja przeglądam sieć na Nokii 5320 z Operą Mobile. Wersje mobilne stron są o tyle przydatne, że mają mniejszą "wagę" i zżerają mniej skromniusieńkiego przesyłu - oraz ładują się nieco szybciej, zwłaszcza przy wolniejszym połączeniu (moja Nokia nie ma WiFi).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...