Jump to content
 • entries
  5
 • comments
  14
 • views
  8,815

Czarnobyl Reaktor Strachu?


krzychu20000

989 views

 Share

Powiem szczerze, że do kina jechałem pełen optymizmu. Spodziewałem się mocnego kopa. W końcu Czarnobyl (czemu Czarnobyl był uznany w tym filmie w Rosji, a nie w Ukrainie?) dodatkowo dawno nie byłem w kinie na jakimś horrorze. Podobno miał działać na wyobraźnie, a nie na wymioty. Sześciu młodych ludzie chce zaszaleć. Wyruszają do Prypeci w celu mocnych wrażeń. Pomimo zakazu wydanego przez żołnierzy pojechali inną drogą. Tak o to zaczyna się walka z nie znanym. Nie będę omawiał filmu dalej ponieważ nie wiadomo co chciał przekazać reżyser. Przynajmniej Ja zastanawiałem się o co w tym filmie chodzi. Przez 40 minut. Było zwiedzanie natury, robienie zdjęć i zadowolenie z miejsca pobytu. Jak zwykle w horrorach bywa. Wóz się zepsuł mało tego. Po mieście skażonym grasują zmutowane psy, niedźwiedzie! i ludzie skażeni promieniowaniem gdzie ten wątek poznamy w końcówce filmu który jest zaskakujący negatywnie bo nie mówi on nam co tam robili ludzie między innymi. To tak jakby reżyser nas chciał przygotować do kontynuacji...

Na plus mały można zaliczyć klimat. Czarnobyl robi swoje to trzeba zobaczyć na własne oczy. Świetne ujęcia i krajobraz katastrofy. Dodatkowo film działa po części na wyobraźnie, a nie na wymioty co jest pewną odmiennością ostatnio. Po trzecie czuć zderzenie się z niebezpieczeństwem i słabością człowieka. Niestety film czasami niemiłosiernie przynudza. Gdyby nie napięcie w czasie filmu to bym zasnął!. Co w takim filmie nie powinno się zdarzyć.

Krótko mówiąc. Film niezły nie taki który będę pamiętał miesiącami, ale na pewno nie żałuje dwóch godzin. Ale pamiętajcie przed pójściem na film nie miejcie nadziei na coś lepszego. To po prostu niezły film nic więcej...

 Share

5 Comments


Recommended Comments

i ludzie skażeni promieniowaniem gdzie ten wątek poznamy w końcówce filmu który jest zaskakujący negatywnie bo nie mówi on nam co tam robili ludzie między innymi.

nie wiadomo co chciał przekazać reżyser
Nie wiadomo też, co chciał przekazać bloger...
 • Upvote 1
Link to comment

Ja tam Czarnobyla nie oglądałem i nie zamierzam, ale jak na mój gust już lepiej się wybrać do kina na Piranię 3DD. Przynajmniej można się pośmiać i powspominać starsze, totalnie kiczowate horrory, a i miejsca na nudę w ogóle w tym nie ma.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...