Jump to content
  • entries
    318
  • comments
    3,425
  • views
    544,718

AstroPasek #1


...AAA...

2,310 views

 Share

Powiadam wam, studencki umysł nigdy nie jest tal lotny jak w trakcie sesji. Pytanie tylko, dlaczego nie przejawia tej błyskotliwości względem materiału na egzaminy? Ale zostawmy to i przejdźmy do całkiem nowej serii wpisów, która być może zagości na moim blogu na dłużej.

Nie od dziś wiadomo, że poziom czytelnictwa wśród internautów jest nędzny. Ludzie wolą klikać przez pół godziny przeglądając proste obrazki, głupie gify i zwariowane filmiki, zamiast przeczytać dokładnie stronę tekstu wielkości A4. Pomyślałem jednak, że nie należy odwracać się do społeczeństwa plecami, a wyjść oczekiwaniom na przeciw. Efektem jest pomysł quasi-komiksowych pasków o tematyce bliskiej nauce. Bliskiej, bo raczej zawrę w nich luźniejsze przemyślenia niż w standardowych artykułach. Quasi, ponieważ nie nadam tym pracom fabuły ani bohaterów.

Pomysł nie jest oryginalny, gdyż jak większość blogowiczów wie, podobną działalność prowadzi użytkownik Mortycjan. Myślę, że w żaden sposób nie będziemy ze sobą kolidować - AstroPaski dotyczyć będą jedynie kwestii fizyczno-filozoficznych, a i forma nie będzie identyczna. Przejdźmy do rzeczy:

4a3fd680c5f76.png

Zdaję sobie sprawę, że odcinek pierwszy nie prezentuje się specjalnie okazale. Skupiłem się na formie, chcąc zbadać grunt przed przyszłą, seryjną "produkcją" =). Mam nadzieję, że tak przystępny model przekazywania wiedzy zachęci niektórych do sięgnięcia po więcej.

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Pomysł ciekawy, acz ja tam wolę Twoje klasyczne wpisy. : )

I pomyślałbym na Twoim miejscu nad lekkim rozjaśnieniem czcionki. Być może to kwestia moich ustawień jasności monitora, ale czytało mi się to średnio-wygodnie.

Link to comment

Bardzo fajnie zrobiona grafika, i ciekawa treść. Zarówno ta forma jak i tradycyjna są dobre, sugeruję wydawanie części wpisów tak, a części inaczej, będzie zawsze troche ciekawiej ;)

Link to comment

Alaknar - Uwagi przyjęte, czcionka rzeczywiście jest lekko za ciemna.

Kruczek11 - Zarumieniłem się =). Tu nawet nie chodzi o poziom czytelnictwa konkretnie na FA - trzeba uderzyć do większej rzeszy odbiorców.

Sergi - Na grafice znam się jak niedźwiedź na gwiazdach, ale mam nadzieję, że jakoś się wyrobię. AstroPaski będą osiągać różną długość, ten raczej był najkrótszy.

Hakken - Oczywiście nie zrezygnuję z poważnych artykułów! To tylko pewna odskocznia, która pozwoli napisać o tym, o czym z braku czasu lub materiałów nie rozpiszę się na kilka stron. Cyklu o czarnych dziurach spodziewajcie się w wersji tradycyjnej.

Dzięki za rady. Same grafiki można dowolnie rozpowszechniać, byle ich nie przerabiać.

Link to comment

Już bodaj na kwejku czy demotywatorach to widziałem :). Forma fajna ale osobiście poprzednie wpisy bardziej mi odpowiadały (dużo ciekawych informacji, a tutaj takie ciekawostki), najlepiej te obie formy bo dla każdego będzie coś ciekawego :). Ale zgadzam się, ten model zapewne zachęci ludzi do sięgania po więcej :).

Link to comment

Myślę, że ten środek wynika raczej z tego, że w obie strony potrafimy zobaczyć tyle samo. Więc nie mogliśmy nie trafić w tak zdefiniowany "środek" :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...