Jump to content
  • entries
    8
  • comments
    7
  • views
    11,213

Wróg u Bram


Quarten

515 views

 Share

Kolejne, krótkie opowiadanie. W ogromnym stopniu wzorowane sceną z filmu "Wróg u bram".

Zima. Zmrożoną ziemię opatulił biały puch, delektując się ostatnimi chwilami spokoju. Tylko niewielki plac oddzielał od siebie dwie barykady. Nad żołnierzami znajdującymi się po stronie prawej, wielka, czerwona flaga, na jej środku, dumnie widniała swastyka. Po lewej zaś stronie, na tle równie czerwonym, żółty sierp. Niemcy trwali w ciszy, jedynym co wystawili z okopów, były zimne jeszcze, lufy karabinów. Rosjanie, niepewnie skryci za swą barykadą, w uszach słyszeli jedynie słowa oficera. ?Przyjcie do przodu, nie oglądajcie się w tył. Do każdego, kto zawróci zostanie otwarty ogień. Idźcie i gińcie w imię Pierwszego Sekretarza! Gińcie w imię ojczyzny!?

Nagle, na rozkaz wszyscy żołnierze stalinowscy wybiegli z okopów. Wszyscy wykrzykujący te same słowa. ?Za rodzinę!? W pierwszym rzędzie mężczyźni z karabinami. Za nimi ci, trzymający amunicję. Gdy pierwsi padali od pocisków przeciwnika. Kolejni brali ich broń w dłoń. Przewodziła im jedna myśl... ?W imię ojczyzny!?

Rosjanie biegli wprost na rozgrzane lufy niemieckie. Zanim zdążyli dobiec do okopów przeciwnika, padali martwi na ziemi. Pierwszym co nasuwało się na myśl, patrząc na to straszliwe widowisko była fala wyrzucona przez morze wprost na falochrony. Roztrzaskująca się na betonowych blokach. Ulegająca przed potęgą wroga. Po chwili Armia Czerwona zniknęła z placu boju. Krzyki niedobitków próbujących wrócić do obozu, rozstrzeliwanych przez własnych towarzyszy, przerywała wszechobecną ciszę. Ziemię zalaną krwią, pokrywała, istnie równa warstwa ciał. Mężczyzn poległych w imię ojczyzny, która za dzień lub dwa, zapomni o tych którzy zginęli za jej wolność...

 Share

1 Comment


Recommended Comments

5ey2k4.jpg

Nie wiem, czy tak wolno, ale te opowiadania na FA... Bardziej zainteresowałaby ludzi Twoja opinia o tym filmie, ja sam kliknąłem we wpis, żeby coś takiego przeczytać :cheesy:.

Musisz się w jakiś sposób wyróżniać z tłumu, jeśli chcesz, żeby udało Ci się kogoś tym zainteresować. Opowiadanie gdzie się szczelajom, biedne ludzie, niewinne dzieci giną - to wszystko wszyscy znają :trollface:.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...