Jump to content

Moja Tura!

  • entries
    143
  • comments
    1,886
  • views
    77,538

Deus Ex i tabliczka czekolady


Turambar

727 views

 Share

Kolejny wpis z serii Deusowo Exowej (sponsorowanej przez blog Guy'a Fawkesa) poświęcam filmikom gościa, który postanowił przejść grę podnosząc JEDYNIE TABLICZKI CZEKOLADY. Nie wiem, czy mu się to udało, ale jest kilka fajnych akcji:

Note rzucanie tabliczkami w zamkniętą skrzynkę ;)

Przeładowywanie magazynka. Cytat z opisu filmiku:

WHAT DO YOU MEAN I CAN'T CARRY ANY MORE?

20 ISN'T ENOUGH TO KILL A MAN WITH GOD DAMN IT

Czasem trzeba uciec się do pomocy przyjaciół ;)

Wrzuciłem tylko przykładowe filmiki, żeby nie za bardzo spoilerować. Na YT można znaleźć parę nieco dłuższych fragmentów... Nie wiem tylko, czy udało mu się w końcu przejść grę.

EDIT:

Czasem trzeba poświęcić zakładników i nogi dla większego dobra...

 Share

16 Comments


Recommended Comments

Guy, uważaj bo ja widziałem gdzieś na YT filmik, w którym gość zabijał niemilca tabliczkami czekolady. Musiał jednak chyba czitować, bo to było zdecydowanie więcej, niż 20 sztuk. Jakiś kod na nieskończoną pojemność inwentarza chyba miał :)

Link to comment
Nie wiem tylko, czy udało mu się w końcu przejść grę.

Nawet nie ma pokazanych etapów na lotnisku, więc szczerze mówiąc - wątpię. Co nie zmienia faktu, iż są to świetne filmiki. :D

Link to comment
Nawet nie ma pokazanych etapów na lotnisku, więc szczerze mówiąc - wątpię.

No tak, bo w komencie do jednego z filmików pisze, że ma problem z drzwiami zaraz przed lotniskiem. Strażnik ma klucz, ale on nie ma jak go utrupić.

Link to comment

Jak już mam grać w starocia, to wolę Duke Nukem, przynajmniej grafika fajna. :]

Tak, Duke Nuke'em*. Pierwsza część.

*Książę Zniszcz'Ich!

Link to comment

Niestety nie grałem, choć pierwszego peceta dostałem jeszcze w '97. A jakbym dziś chciał, to mnie odstrasza grafika. Żeby nie było, nie wymagam dużo - nowy Deus Ex: HR też nie jest ultra - silnik starawy (z tych nowszych Tomb Raiderów), ale styl artystyczny mnie powalił. DE: HR uważam za najlepszą grę 2011.

Link to comment
W dupie Ci się poprzewracało :D

Zobaczyłbyś jak teraz co niektórzy ględzą na "grafę". :) Dla mnie oprawa to rzecz drugorzędna. Jestem graczem o długim starzu, totalnie pixelowaty Minecraft mi się podoba. A mimo to uparcie twierdzę, że DE odstrasza. Odpaliłem ostatnio Half-Life'a 1 i nie dotrwałem do końca - rozmazane tekstury, dźwięk jak z przedwojennego radia, bohater miast biec - pływa, mapy puściutkie... No, thx . Pewnie kwestia podejścia. Ja od '97 do 2004 roku miałem jeden i ten sam komputer i to prawie nieupgradowany (tylko dorzucone RAMu 32 -> 48MB i 3DFX Voodoo), więc miałem podobne podejście. Wierz mi - to innym się w dupach poprzewracało, ze mną jest w porządku. :)

Link to comment

Ja ostatnio grałem w Quake'a 2 trochę i wcale mi słaba grafika nie przeszkadzała. Może to dlatego, że miałem kiedyś z nim związane miłe wspomnienia. Kwestia podejścia. Ja bardziej patrzę na to, czy gra jest grywalna, a przy Diablo 2 usypiałem. Podobnie Morrowind :P

Link to comment

Turze, doskonale Cię rozumiem. Ja nie grałem w Deus Exa, ani w Baldurs Gate czy inne hity w latach ich świetności, bo mnie zwyczajnie ominęły, albo wtedy np. cRPG mi się nie podobało. Wiele dobrych tytułów ominęło mnie tylko dlatego, że miałem ponad 7 lat tego samego gruchota. Ale mam sentyment do tego PC, został mi dysk 2 GB. :P Może właśnie w tym tkwi mój (i pewnie nie tylko mój) problem - lubię stare gry i nie przeszkadza mi najczęściej ich toporność czy oprawa, pod warunkiem, że w nie "wtedy" grałem i czuję w nich tą magię. W przypadku innych tytułów tego nie mam.

Link to comment

W DX grałem jak go dołączyli do CDA, 6 lat po premierze i tak byłem zachwycony :) Ten mrok, ten klimat, ta muzyka... I grafika też jest bardzo schludna... Poza tymi obrzydliwymi postaciami ;)

Link to comment

Ja w ostatnie wakacje grałem w DE i był tak samo smakowity jak zawsze. A dzisiejsze info o BG3 mnie nakręciło, żeby BG znów zainstalować, ale ten shit nie chce działać na Win7. Trza będzie postawić VirtualPC z XP. Ehhh ta dziadowska nowoczesna technologia...

W każdym razie good game always is good.

Link to comment

Pewnie Vantage już tego nie przeczyta, ale znalazłem mod, który być może sprawi, że zostanie oświecony geniuszem produkcji jaką jest Deus Ex. ;)

Znalazłem mod podmieniający tekstury (czyli, innymi słowy, poprawiający grafikę). Strzegóły i reszta - o TUTAJ. Miłej zabawy. ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...