Barcelona - Valencia 2-0

pietrek14

184 wyświetleń

leo_messi_640x360_crop_rozmiar-niestanda

Podopieczni Pepa Guardioli pokonali wczoraj zespół Valencii w spotkaniu rewanżowym półfinału Copa Del Rey 2-0 po bramkach Cesca Fabregasa i Xaviego. W 76 minucie czerwoną kartkę w zespole Valencii w konsekwencji drugiej żółtej zobaczył Feghouli. W finale Blaugrana zmierzy się z Athletic Bilbao, który w walce o finał uporał się z 3-ligowym Mirandes.

Ciekawie było też na innych boiskach europejskich. W Pucharze Niemiec piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe VFB Stuttgart 0-2 po trafieniach Ribery'ego i Gomeza.

W Pucharze Francji piłkarze Oliimpique'u Lyon po dogrywce pokonali Bordeaux Ludovica Obraniaka 3-1. Gole dla gospodarzy strzelili Lacazette, Gomis oraz Briand. Dla gości na listę strzelców wpisał się Jussie. Polak zagrał do 106 minuty spotkania.

Z kolei Valenciennes wyeliminowało zespół innego Polaka Ireneusza Jelenia, Lille, po zwycięstwie u siebie 2-1. Gole dla gospodarzy strzelili Dossevi oraz Aboubakar. Dla Lille trafił Roux. Jeleń całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Z kolei w pucharze Włoch hitem było spotkanie AC Milan - Juventus. Tym razem lepsi okazali się piłkarze Starej Damy, którzy pokonali Rossonerich 1-2. Dla ekipy Juventusu obie bramki strzelił Martin Caceres, dla Milanu zaś trafił El Shaarawy.