Jump to content
  • entries
    15
  • comments
    65
  • views
    24,156

KoRn - The Path Of Totality [2011]


SyntheticAvenger

795 views

 Share

Dubstep ostatnio stał się dosyć popualrnym gatunkiem muzyki elektronicznej i coraz więcej wykonawców zaczyna się bawić w jego tworzenie. Dosyć ciekawe połączenie nu metalu z dubstepem stworzył kalifornijski KoRn. 6 grudnia (w Mikołajki *.*) grupa wydała krążek zatytułowany The Path Of Totality, który nagrywali, współpracując m.in. z takimi wykonawcami, jak Kill The Noise, czy Skrillex. Zapraszam do recenzji najnowszego albumu KoRna, którą dedykuję mojemu pierwszemu fanowi ( :D ) - przewarjatowi z Last.fm, pozdrawiam :)

thepathoftotality2011.jpg

KoRn powstał w 1993 roku w Bakersfield, Kalifornia po rozwiązaniu formacji L.A.P.D. Muzycy stworzyli zupełnie nowy gatunek muzyki - nu metal. Od 2009 roku oficjalny skład formacji stanowią Jonathan "Hiv" Davis, James "Munky" Shaffer, Reginald "Fieldy" Arvizu oraz Ray Luzier. Według danych z 2009 roku zespół sprzedał 16 mln płyt w Stanach Zjednoczonych oraz 32 mln na całym świecie.

Chłopaki nagrali, jak dotąd dziesięć studyjnych albumów. Każdy z nich był na swój sposób oryginalny i nie spotkałem się dotąd z żadnym innym zespołem, grającym podobnie do nich. Obecnie jednak wielu wykonawców błędnie klasyfikuje się do nu metalu, a którzy tak naprawdę grają metal alternatywny. Ale dość już o tym, przejdźmy do The Path Of Totality. Płyta, w odróżnieniu do poprzednich dziewięciu dzieł KoRna jest taką bardzo interesującą mieszanką nu metalu i metalu alternatywnego z dubstepem i drum'n'bassem. Początkowo może się to wydawać dosyć dziwnym połączeniem, ale ostatecznie nie wyszło bardzo źle. Najbardziej obawiałem się, że tej elektroniki będzie zdecydowanie zbyt dużo i zagłuszy ona metalowe brzmienia. Jednak całość okazała się bardzo zrównoważona i ogólnie słucha się jej bardzo przyjemnie. Fakt faktem, że nie wszystkie utwory powalają, ale niektóre po prostu wymiatają <3 Moim ulubionym utworem pozostaje 'Fuels The Comedy' nagrany przy współpracy z Kill The Noise. Ale po kolei..

The Path Of Totality otwiera 'Chaos Lives In Everything' nagrany ze Skrillexem. Całkiem fajny kawałek na początek. Następnie już średnio podobające mi się 'Kill Mercy Within' (feat. Noisia) i 'My Wall' (feat. Excision). Na szczęście te dwa utwory wnagradza mi 'Narcissistic Cannibal' (feat. Skrillex and Kill The Noise). Genialna piosenka, moja ulubiona zaraz po 'Fuels The Comedy'. No ale potem znów entuzjazm na chwilę znika, gdyż słyszymy dosyć średni według mnie kawałek - 'Illuminati' (feat. Excision and Downlink). Potem już nieco lepszy 'Burn The Obedient' (feat. Noisia), znowuż takie przeciętne 'Sanctuary' (feat. Downlink) i 'Let's Go' (feat. Noisia). Ale za to pod numerkiem dziewięć wracają charakterystyczne, agresywne i nieco chaotyczne dźwięki Skrillexa w utworze 'Get Up!'. Następnie z troszkę spokojniejszym refrenem, równie ciekawy 'Way Too Far' (feat. 12th Planet). No i album zamyka 'Bleeding Out' (feat. Feed Me). Całość trwa niecałe 40 minut, więc jest to stosunkowo krótki krążek, niemniej warto się z nim zapoznać. Osobiście polecam edycję rozszerzoną, w której mamy dodatkowo do przesłuchania, wspomniany wcześniej, po prostu rewelacyjny kawałek 'Fuels The Comedy' oraz 'Tension' (feat. Excision, Datsik and Downlink).

Cóż.. Ciężko mi wystawić końcową ocenę The Path Of Totality. Mam mieszane uczucia, po przesłuchaniu najnowszego dzieła KoRna. Zasadniczo nie jest to zły album, eksperyment z połączeniem dwóch, dosyć odmiennych gatunków wyszedł całkiem nieźle, ale.. No właśnie zawsze jest to 'ale'. Szału ni ma, płyta nie powala na kolana, jednak pewna oryginalność i odpowiednio zachowane proporcje między muzyką elektorniczną a metalową sprawiają, że tych 11, bądź 13 utwórów słucha się całkiem przyjemnie i zawsze jest to jakieś nowe połączenie gatunków. Dlatego ostatecznie daje osiem, ale tylko dzięki 'Fuels The Comedy' :)

Ocena albumu: 8/10

Tracklista (edycja rozszerzona):

1. "Chaos Lives in Everything" (feat. Skrillex) ? 3:47

2. "Kill Mercy Within" (feat. Noisia) ? 3:35

3. "My Wall" (feat. Excision) ? 2:55

4. "Narcissistic Cannibal" (feat. Skrillex) ? 3:11

5. "Illuminati" (feat. Excision and Downlink) ? 3:17

6. "Burn the Obedient" (feat. Noisia) ? 2:38

7. "Sanctuary" (feat. Downlink) ? 3:24

8. "Let?s Go" (feat. Noisia) ? 2:41

9. "Get Up!" (feat. Skrillex) ? 3:43

10."Way Too Far" (feat. 12th Planet) ? 3:49

11."Bleeding Out" (feat. Feed Me) ? 4:50

12."Fuels the Comedy" (feat. Kill the Noise) ? 2:49

13."Tension" (feat. Excision, Datsik and Downlink) ? 3:57

Total: 44:37

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...