Jump to content
  • entries
    15
  • comments
    65
  • views
    24,156

Hollywood Undead - American Tragedy [2011]


SyntheticAvenger

939 views

 Share

Tylko tak profilaktycznie wspomnę, że nie pisałem od dłuższego czasu nic. Myślę, że i tak nikt tego nawet nie zauważył, ale to nic :D Reaktywuję bloga po krótkiej przerwie i powiem tylko, że na razie skupię się tylko na recenzjach albumów muzycznych. Jeśli będzie mi się chciało pisać i będę miał czas, to będzie można po kilku miesiącach znaleźć tu pokaźny zbiór rozmaitych tekstów o różnych płytach.. Jestem osobą słuchającą niemal każdego gatunku muzyki, bo to nie on jest u mnie wyznacznikiem. Muzyka musi mi się po prostu podobać, także znajdziecie tu i trochę o muzyce metalowej, rockowej, elektronicznej, hardkorowej, a zaczniemy od takiego ciekawego połączenia alternatywnego rocka i rapcore'u, czyli Hollywood Undead :)

americantragedy2011.jpg

Hollywood Undead powstał w 2005 roku w Los Angeles, Kalifornia. Grupa w swojej muzyce łączy elementy alternatywnego rocka i rapcore'u. Każdy z członków zespołu używa jakiegoś pseudonimu i nosi unikatową maskę. Obecnie członkami formacji są: Charlie Scene, Da Kurlzz, Danny, Funny Man, J-Dog i Johnny 3 Tears. 'Nieumarli' sprzedali ponad milion płyt w USA oraz ponad półtora miliona na całym świecie.

American Tragedy jest drugim albumem studyjnym Hollywood Undead (pierwsza płyta: Swan Songs została wydana w 2008 roku). Jak wspomniałem na samym początku na krążku słyszymy świetne połączenie alternatywnego rocka i rapcore'u. Początkowo do muzyki HU podchodziłem bardzo sceptycznie, gdyż nigdy nie byłem wielkim fanem rapu, ale z racji tego, że oprócz rapowania, grupa wcieliła do swojej muzyki elementy rocka, no to się skusiłem. I powiem szczerze, że Kalifornijczycy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Już pierwszy kawałek 'Been To Hell' totalnie wypełnił moją duszę, a płynąca z niego energia aż mnie rozgrzewała od środka. Następnie słyszymy 'Apologize', który co prawda nie zachwycił mnie aż tak, jak 'Been To Hell', ale wciąż pozostaje całkiem fajnym utworem. Numerem trzecim na American Tragedy jest 'Comin' In Hot'. Również dosyć fajna piosenka, bardziej podchodząca już pod rapcore niż alternatywnego rocka. Potem z głośników/słuchawek/whatever_else :) wydobywa nam się 'My Town', jeden z moich ulubionych utworów na płycie. I teraz coś, w czym się po prostu zakochałem.. 'I Don't Wanna Die', według mnie najlepszy kawałek nie tylko na krążku, a w ogóle całego zespołu. Nie jestem w stanie opisać słowami tej piosenki, ale kiedy tylko słucham tej piosenki czuję, że naprawdę nie chcę umierać. Głęboki i genialny utwór.. Tylko trochę ustępuje mu 'Hear Me Now', który to jest następny na płycie. Już nieco bardziej energiczny i ostrzejszy, ale nadal wywołujący u mnie niemal tak samo silne emocje, jak 'I Don't Wanna Die'.

Prawie połowa albumu. Jesteśmy przy numerze siedem - 'Gangsta Sexy', już dużo luźniejszym utworze i jednym z moich ulubionych na American Tragedy. Następnie mamy 'Glory' z bardzo spokojnym intrem, jednak bardzo szybko rozkręcający się kawałek. I znów jedna z moich ulubionych piosenek - 'Lights Out', gdzie już zdecydowanie przeważają elementy rocka. Potem nieco spokojniejszy 'Coming Back Down', kojarzący mi się ze świętami Bożego Narodzenia 'Bullet' oraz dający naprawdę niezłego kopa (w szczególności refren) 'Levitate'. Album zamykają 'Pour Me' i 'Tendencies'. I tak oto kończy się 50-minutowa, moim zdaniem po prostu rewelacyjna płyta Hollywood Undead. Nigdy nie sądziłem, że tak polubię ten zespół :)

Ale to nie wszystko.. W wersji Deluxe mamy dodatkowo do przesłuchania cztery bonusowe utwory ('Mother Murder', 'Lump Your Head', 'Le Deux', 'S.C.A.V.A.'). Moim zdaniem takie sobie, ale da się ich słuchać. Jeśli album zdobywaliśmy przez platformę iTunes jeszcze dodatkowo dostajemy jeden utwór - 'Street Dreams', a Ci, co złożyli pre-ordera dostali instrumentalne wersje 'Apologize' i 'Comin' In Hot'.

No i podsumowując moje wywody oceniam album na.. dziewięć. Według mnie American Tragedy w pełni na taką ocenę ode mnie zasłużył i na zawsze trafi do grona moich ulubionych krążków. Z niecierpliwością czekam na kolejne dzieło Kalifornijczyków. Świetna muzyka, Panowie :)

Ocena albumu: 9/10

Tracklista (Deluxe Edition):

1. "Been to Hell" (3:23)

2. "Apologize" (3:27)

3. "Comin' in Hot" (3:43)

4. "My Town" (3:36)

5. "I Don't Wanna Die" (3:59)

6. "Hear Me Now" (3:34)

7. "Gangsta Sexy" (3:54)

8. "Glory" (3:34)

9. "Lights Out" (3:51)

10."Coming Back Down" (3:23)

11."Bullet" (3:18)

12."Levitate" (3:24)

13."Pour Me" (4:03)

14."Tendencies" (3:32)

15."Mother Murder" (4:10)

16."Lump Your Head" (3:37)

17."Le Deux" (3:45)

18."S.C.A.V.A." (4:04)

Total: 66:17

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...