Jump to content
  • entries
    53
  • comments
    207
  • views
    24,350

HE IS A NOOB!


the Mon

308 views

 Share

Często grając przez internet zauważyliście, z całą pewnością, określenie kogoś słówkiem "noob". Podobno odnosi się ono do gracza, który - powiedzmy - nie jest najlepszy lub jest początkujący. Niezawodna ciotka Wiki podaje że początkujący gracze są określani także słówkami o nieco przyjemniejszym brzmieniu - "newbie" czy "newb"; sam nigdy tych określeń nie spotkałem.

Zauważyłem natomiast dwie interesujące sprawy dotyczące używania słówka "noob".

W Worlds of Tanks gracz, który został zniszczony określa "noobami" wszystkich pozostałych graczy. Zaczynając od całej swojej drużyny, a kończąc na osobie, która zniszczyła jego czołg. O ile brak zgrania (zwłaszcza podczas gry pierwszymi czołgami) jest zrozumiały, o tyle wyzwiska już nie. Z czego to się bierze? Czy skłonność do obrażania innych nabywamy siadając przed monitorem?

Druga ciekawa sytuacja to brak takich słówek jak "noob" w grach troszkę bardziej "specjalistycznych". Od czasu do czasu pogram sobie w ARMA 2 (ACE mod) lub dawniej w Project Reality (mod do BF 2). Muszę przyznać, że nigdy nie widziałem tam sytuacji, aby ktoś kogoś nazywał noobem. Czy jest to związane z węższym gronem graczy czy z szacunkiem do innego człowieka?

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...