Jump to content
  • entries
    23
  • comments
    58
  • views
    14,842

Tylko mężczyźni potrafią być seksistowscy


December Man

459 views

 Share

Społeczeństwo, nie tylko w Polsce ale też w całym cywilizowanym świecie, ma dość pokrętne spojrzenie na równość płci. Faktem jest, iż przez stulecia kobiety były postrzegane jako gorsze niż mężczyźni. Dopiero w XX wieku płeć piękna otrzymała prawa, które my, mężczyźni, mieliśmy od wielu, wielu lat jak np. prawo do głosowania. Obecnie często piastują wysokie stanowiska w prestiżowych firmach, zarabiając krocie tak jak ich męscy odpowiednicy. Kobiety przeszły bardzo długą drogę na drodze do równości. Niestety, jesteśmy w punkcie, w którym granice zaczynają się przesuwać, miast zanikać.

W Ameryce w telewizji publicznej CBS nadawane jest feministyczne show zwane ?The Talk?. W jednym z odcinków występujące tam kobiety z Sharon Osbourne na czele opowiadają o niejakiej Catherine Kieu ? mężatce, która wykastrowała swojego męża jak ten spał i wrzuciła jego członka do rozdrabniacza odpadków. Powód? Wręczył jej papiery rozwodowe. Obrzydliwe, nieprawdaż? Nie dla pani Osbourne i jej świty. Panie miały dużo zabawy wyobrażając sobie jak penis mężczyzny wiruje w urządzeniu, a publiczność (same kobiety oczywiście) wtórowała im radośnie.

Link:

Czy były jakieś konsekwencje tego ordynarnego widowiska? Po paru dniach panie przeprosiły na antenie, lecz skandalu dużego nie było. W odwrotnej sytuacji, gdyby to krąg facetów zasiadał do stołu i śmiał się jak mąż odciął żonie piersi i wrzucił do rozdrabniacza, cały świat żądałby ich głów. Przyjmując, że odcinek w ogóle zostałby puszczony w TELEWIZJI PUBLICZNEJ. Być może miałoby to miejsce w państwie, gdzie kobiety nadal są prześladowaną mniejszością, jak któryś z krajów islamskich. Ale w USA? Kraju wolności i równości?

Mężczyźni i kobiety również nie są do końca równi wobec prawa. W Ameryce dochodzi do wielu przestępstw, a najcięższe z nich mogą się znaleźć w programach dokumentalnych jak np. ?Forensic Files? znany w Polsce jako ?Akta zbrodni?. Wielokrotnie zostały przedstawione tam zbrodnie, w których mąż zabija żonę z tego czy innego powodu. Policja znalazła dowody, sąd go skazał, facet poszedł siedzieć, sprawiedliwości stało się zadość. Dla odmiany w jednym z odcinków to żona zabiła swojego małżonka. Gdy spał, wzięła strzelbę, przystawiła mu lufę do skroni i pociągnęła za spust, pozbawiając go życia. W sądzie powiedziała jednakże, iż on ją bił, znęcał się i nie dał jej żyć. Były jakieś dowody na to zeznanie? Nie. Jak zareagował sąd? Uniewinnił ją. Człowiek który rozwalił głowę innej osobie z zimną krwią został puszczony wolno, ponieważ morderca stwierdził, bez jakichkolwiek dowodów, iż ofiara była kawałem skurczybyka. Sprawiedliwość!

Procesy rozwodowe nie idą po myśli biednej kobieciny? Chcesz tego chama zniszczyć, zabrać mu dzieci i odebrać prawo do spotykania się z nimi? Oskarż go o molestowanie waszych podopiecznych. Nawet jeśli go uniewinnią, efektywnie zniszczyłaś mu życie, ponieważ do końca swych dni będzie słyszał jak za plecami ludzie mówią ?to ten co miał proces o molestowanie własnych dzieci; pewnie zapłacił żeby go puścili?. Prawdopodobnie straci pracę (ze znalezieniem kolejnej będzie ogromny problem), na własnej skórze odkryje co to znaczy ostracyzm społeczny, o nowej drugiej połówce może zapomnieć. Vice versa? A słyszał ktoś o kobiecie molestującej własne dzieci? Dokładnie. Sprawiedliwość!

Jak wspomniałem na początku, społeczeństwo ma dość pokrętne spojrzenie na równość płci. Przemoc domowa. Mąż bije żonę? Potwór! Kryminalista! Wykastrować go! Kobieta bije męża? Tak dalej dziewczyno! Brawo! Pokazujesz na co nas naprawdę stać!...

W Rosji doszło do napadu. Przestępca włamał się do salonu fryzjerskiego, aby go obrabować. W tym czasie w lokalu nadal przebywała jego właścicielka, Olga Zajac. Obezwładniła go celnym kopniakiem w krocze. Zapewne myślicie, że związała go, wezwała policję i wszystko rozeszło się po kościach, a Olga została bohaterką. Otóż nie. Rzeczywiście została bohaterką, ale z powodu tego co zrobiła później. Pani Zajac związała bandytę, zaciągnęła go na zaplecze, po czym gwałciła przez 3 dni. Karmiła go Viagrą. Obecnie ta pani ma swoją stronę fanowską na Facebooku zwaną ?Olga Zajac: The world's greatest Salon Owner?, czyli ?Olga Zajac: najwspanialsza właścicielka salonu?. W sytuacji odwrotnej facet byłby potworem, gwałcicielem znęcającym się nad biedną niedoszłą przestępczynią. A już na pewno nie miałby strony na FB.

W internecie znajdują się strony, gdzie kobiety w średnim wieku mogą zachwycać się ciałami nastoletnich chłopaków. Dla świata jest to ok. Vice versa byłaby to banda zboczeńców i pedofili.

Więcej przykładów dwulicowości społeczeństwa, prawa itd. nie muszę przytaczać. Nie chcę wyjść na szowinistę czy mizoginistę, ponieważ nimi nie jestem, ale nie należy mówić tylko o nierówności kobiet i jednocześnie przymykać oko na takie przypadki. Dlatego feminizm jest dla mnie śmieszny, bo robi dokładnie to ? hipokrytycznie walczy o prawa jednej strony nie uwzględniając przy tym praw drugiej.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Dlatego feminizm jest dla mnie śmieszny, bo robi dokładnie to ? hipokrytycznie walczy o prawa jednej strony nie uwzględniając przy tym praw drugiej.

Podobnie niestety postępują homoseksualiści walcząc o swoje prawa.

Podobnie postępują fanatycy religijni.

Podobnie niestety postępują (prawie) wszyscy.

Link to comment

Zwracanie uwagi kobiecie na niewłaściwe zachowanie to przecież dyskryminacja. :protestuje:

Poza tym mówi się przecież o równouprawnieniu kobiet- nie kobiet i mężczyzn.

Link to comment

Chyba nie ma czegoś takiego, jak równouprawnienie kobiet... Chyba, że równe prawa dla kobiety rasy białej i czarnej, itp. Samo równouprawnienie to, jak sama nazwa mówi, RÓWNE PRAWA. Więc zarówno równe pensje dla obu płci na danym stanowisku, jak i urlopy "tacierzyńskie". A parytety to idiotyzm, bo faworyzuje daną płeć. I gdzie tu równe prawa? ^^

A co do samego tematu wpisu... No cóz, taka prawda. Bo kobieta, to ta "biedna, niewinna istotka", więc nie można ją tak surowo karać. A, że to idiotyzm totalny... Cóż zrobić? Dla mnie to niby dobrze, ale i tak niesprawiedliwe...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...