Jump to content
  • entries
    4
  • comments
    27
  • views
    2,741

Witam oraz granie w chmurze.


AoS

440 views

 Share

Witam!

Witam na moim blogu (czy jak to się tam odmienia).
Dopiero co go założyłem, więc za wszystkie błędy związane z administracją i wyglądem serdecznie przepraszam.
Nosiłem się z tym pomysłem od dawien dawna, jednak brak czasu (zwany dalej lenistwem) nie pozwoliły mi na założenie owego web loga i siliłem się wypisując moje mądrości w komentarzach (których pewnie nikt i tak nie czytał) pod artykułami.
Co do nazwy tego Bloga, to nie ja będę ogarniał chaos, tylko wy. Chaos zawarty w moich wypowiedziach, gdyż łba do składnego pisania raczej nie mam.
Jeżeli jakaś wypowiedź was przerośnie i żadną miarą nie będzie się dało tego rozszyfrować, to proszę pisać a spróbuję w klarowniejszy sposób wyjaśnić.


Cloud gaming

Czym jest granie w chmurze zapewne każdy wie, jednym ta technologia się podoba a innym nie, niektórzy natomiast twierdzą, że ta technologia nie będzie tak powszechna - i właśnie ten temat chcę poruszyć.
Krytyczne spojrzenie na temat grania w chmurze może być objawem krótkowzroczności. Być może temat się rozwinie i całkowicie zmonopolizuje rynek?
Ludzie uważają, iż jest to niemożliwe ze względu na korporacje produkujące sprzęt komputerowy bądź takich potentatów jak MS czy Sony, pytanie brzmi: czemu?

Normalny sprzęt komputerowy na razie i tak będzie potrzebny do innych celów niż granie (mówię na razie, bo być może w przyszłości wszystko będzie się odbywało w chmurze?), producenci sprzętu co prawda stracą udziały w rynku gier, ale nic nie może przecież trwać wiecznie, wszystko musi kiedyś przejść do lamusa.
Firmy takie jak Sony czy MS jeżeli nie chciałyby wypaść z rynku musiałyby stworzyć konkurencję - a jak wiadomo konkurencja przyspiesza rozwój.

- A co z graczami? - A z graczami wszystko w porządku.
Tak, potrzebowalibyśmy stałego dostępu do sieci, ale co to za różnica, skoro i tak coraz więcej gier tego wymaga?
Że niby abonament? - Abonament jest obecnie, w przyszłości mogłyby być lepsze warunki korzystania z usługi.
Ale pomyślmy o samych grach: Twórcy nie mają żadnych ograniczeń sprzętowych, mogą stworzyć grę bez zbędnego bawienia się w dostosowywanie jej do konfiguracji sprzętowych wszelkiej maści, nie muszą martwić się o miejsce na płycie DVD i co najważniejsze: Nie muszą się martwić o piratów! Mogliby stworzyć tak wielką grę jak tylko potrafią z takimi technologiami jakimi by tylko chcieli, bez martwienia się o zabezpieczenia.

Ale zawsze musi być jakieś "ale" (dziwnie to zdanie brzmi ~~), granie w chmurze zabiłoby całkowicie scenę moderską. Żadnych community patchów, żadnych addonów, żadnego ingerowania w pliki gry, a w sumie to żadnych plików! Dostawalibyśmy grę w czystej postaci, co czasami sprawiałoby, że gra traciłby swój urok (jak w przypadku The elder scroll i ich Construction Seta) i co z indykami? Nie powstałyby już takie hity jak Minecraft (chyba że na nie rozwijane już PC).

Uff... na wymyślałem, ale jak będzie wyglądała przyszłość nikt nie wie. Może pojawi się coś zupełnie innego?
 Share

5 Comments


Recommended Comments

Całkiem niezły 1 wpis.

Co do gry w chmurze - na pewno 100% gier nie będzie tego obsługiwać, i rzecz o indykach brzmi dziwnie. Przecież to nie przeszkadza w programowaniu? Jeśli dojdzie do sytuacji ekstremalnej, całkowitej "chmuryzacji" (lol neologizm) gier to będzie smutno, ale na 87% tak się nie stanie

Link to comment

Ja czysto teoretyzuje, więc w teorii jeżeli świat całkowicie przeszedłby w chmurę, to indyki albo by musiały być dobre na tyle, by wpuścić je do chmury, albo by były robione na mało popularne platformy jakimi by były komputery.

Jeszcze raz powtarzam, że to czysta teoria, wizja świata który może być całkowicie zdominowany przez chmurę.

Link to comment

Niezły tekst, jak na pierwszy - wreszcie coś poza zapowiedziami. Jedynym problemem było to że źle się wstrzeliłeś z tematem jako że inny blogger w tekście sprzed paru dni bardzo dobitnie omówił temat :P

Link to comment

Wiem, w pewnym sensie dzięki temu mini felietonowi postanowiłem to napisać. Ogólnie chciałem to w komentarzu umieścić.

Temat chmury tyczył się ogólnie dzisiejszemu poglądowi na to, ja trochę wybiegłem w możliwą przyszłość.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...