Jump to content

Moje Fado

  • entries
    348
  • comments
    1,405
  • views
    469,514

O dwóch takich co gry recenzowali...... Yahtzee oraz Ed "acornfilms"


bielik42

719 views

 Share

!!!UWAGA!!! Obaj wymienieni recenzenci mówią wyłącznie w języku angielskim (mówimy oczywiście o video recenzjach), lecz nawet jeśli nie znasz doskonale tego języka to i tak będziesz się świetnie bawił

tongue_prosty.gif!!!UWAGA!!!

Dla tych, którzy nigdy nie lubili czytać, tych co kupują CDA dla obrazków i w końcu dla tych, co uwielbiają nieco sprośny i zaskakujący humor. Dla tych wymienionych powstał ten wpis! Dlaczego dla nich? Ano dlatego, że mam zamiar przedstawić dwóch recenzentów, którzy nie stronią od zabawnych gier słownych i co bardziej zabawnych obrazków/fotomontaży. Panie i panowie, oto - Yahtzee oraz Ed "Acorn films".

Zacznijmy od tego pierwszego....

Akt I : Królestwo The Escapist - obszar zwany "Zero Punctuation"

Yahtzee_Zero_Punctuation_free_Ben_Croshaw_art_of_theft_172ux.jpg

Osławiony Ben "Yahtzee" Croshaw kojarzony zwykle jako biały ludek w dziennikarskim kapeluszu z towarzyszącym mu czarnym stworkiem. Ten duet stworzył całą serię niesamowicie zabawnych recenzji, zawierających wiadra absurdu i zabawnych komentarzy. Jak możemy przeczytać na wstępie: "Zero Punctuation is The Escapist's groundbreaking video review series starring Ben "Yahtzee" Croshaw. Every Wednesday Zero Punctuation picks apart the games so you don't have to. Called "hilariously cutting ... first legitimate breakout hit from the gaming community in recent memory" by Boing Boing, see why gamers love it and developers fear it.". Chyba nie potrzeba lepszej zachęty.....

Recenzje tego pana charakteryzują się soczyście żółtym tłem, białymi postaciami, urywkami zdjęć i czasem dość krwawymi i zabawnymi sytuacjami. Filmiki przedstawiają przygody recenzenta w świecie gier recenzowanych, wszystkie działania na ekranie są oczywiście sprawnie komentowane przez naszego dziennikarza. Co ciekawe wyraźnie lubi on naszą rodzimą produkcję "Painkiller" (podczas gdy Wiedźminów nie trawi), którą docenia za bezpośrednią rzeź, świetną grafikę i odjazdowe bronie. Pojawia się także twierdzenie o jednej z broni (mowa a połączeniu wyrzutni shurikenów z miotaczem błyskawic), według którego byłaby jeszcze fajniejsza, gdyby miała cycki i się paliła (co zostało skrzętnie wykorzystane przez panów PCF w ich najnowszej produkcji - Bulletstormie). Mimo że nie znam doskonale angielskiego, to humor sytuacyjny nam wszystko rekompensuje. Wielkie brawa dla tego pana za oryginalne podejście do tematu!

Tu macie stronkę z recenzjami : The Escapist

Akt II: Ed-DiD-This

Tym razem mamy do czynienia z filmikami nagrywanymi podczas gry, z wstawkami wycinkowymi. Na ekranie leci film z gry, słyszymy komentarze recenzenta, czasem jakiś obrazek się pojawi itd.

Cała zabawa polega na świetnym montażu, doskonałych efektach dźwiękowych (charczenie, narzekanie itd.) oraz (znowu) absurdalnym humorze.

Posłowie

Zdaje sobie jednak sprawę, że my też mamy naszych video-recenzentów. Aby daleko nie szukać możemy wskazać redaktorów jednego z odłamów gry-online: TVGry.pl. Nie jest to może taki poziom humoru jak w poprzednich wymienianych, ale wykonanie w każdym razie rzetelne i aktualne. Po za tym mamy jeszcze kilku takich recenzentów, ale nie są oni zbyt popularni tongue_prosty.gif

Bonus

Nowy GMod Idiot Box Episode 10 NADSZEDŁ!!!!!

happy.gif

[media=]

 Share

3 Comments


Recommended Comments

O Yahtzee wiedziałem wcześniej, gościu jest rewelacyjny, zwłaszcza jego prędkość mowy. Trzeba powiedzieć, że oglądanie odcinków ZP miało lekki wpływ na jakość mojego angielskiego.

Link to comment

Zgadzam się. Yahtzee jest po prostu niesamowity, gdy się już przyzwyczaić do prędkości mowy i trochę poznać angielski to można oglądać z dużą przyjemnością, jednocześnie wyłapując wszystkie jego żarty.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...