Jump to content
  • entry
    1
  • comments
    3
  • views
    1,544

BLOGOWY KONKURS - DEAD ISLAND


takro

301 views

 Share

Dzień jak co dzień, nikt nie spodziewał się tego co stanie się za chwile. Równo o godzinie dwunastej, nie wcześniej ani nie później, Słońce, gwiazda która zapewniała całej ludzkości, światło i ciepło zaczęła wydawać czarne promienie,które opanowały całą półkulę Ziemi gdzie akurat był dzień, promienie te nie sprawiały, że na planecie robiło się ciemno, tworzyły czarną poświatę, którą od razu zainteresowały się władze oraz media, szarzy ludzie którzy w tym momencie mieli przerwę na obiad, czy młodzież ucząca się w tej chwili w szkołach nie była zupełnie świadoma co się dzieje , natomiast naukowcy z całego świata zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji, czy to Stany Zjednoczone, czy Europa, w krajach w których świeciło "Czarne Słońce", doszło do zamieszek, był to świetny czas dla złodziei, bandytów, czy innych wyjętych z pod prawa przestępców, przez to zaczęły się strzelaniny, kradzieże, miasta Europy (bo właśnie tam padały promienie ciemnej gwiazdy) zaczęły przypominać po jakimś czasie pola bitew znanych nam z filmów, książek oraz gier postapokaliptycznych.

Naukowcy którzy cały czas badają ową gwiazdę, biorą pod uwagę każdy scenariusz, nawet ten najgorszy, niektórzy mówią, że Słońce się wykończyło i już nie będzie dawało jak dawniej energii i rozmyślają nad stworzeniem sztucznego Słońca które by zapewniło ludzkości energię słoneczną, inni mówią że Słońce zbliża się do Ziemi i planeta po prostu wybuchnie, jedni zaś rozmyślają czy to coś związanego z przepowiednią zawartą w Biblii.

Jednak nikt z nich nie miał racji, nikt nie wiedział co się stanie za parę godzin... Na ulicach miast europejskich doszło do jeszcze większych zamieszek, wszycy zaczęli się zachowywać agresywnie, czy to był dziennikarz, kryminalista, policjant, całą Europę ogarnął chaos, doszło nawet do morderstw, których liczba drastycznie zaczęła wzrastać. Ulice dużych miast zaczęły spływać krwią... Doszło do rzeczy niewiarygodnej, cała Europa umarła. W żadnym państwie europejskim nie było nikogo żywego, trup na trupie. Gwiazda nie zmieniała barwy swojego światła, cały czas na planetę padały promienie martwego Słońca, padały na zwłoki. Oczywiście naukowcy którzy przesiedzieli ten czas w swoich laboratoriach niestety także padli ofiarą morderstw wykonanych przez innych ludzi.

Nagle w pewnej niewielkiej wsi w Polsce gdzie także doszło do takiej maskary, zaczęły poruszać się martwe, blade i zasiniaczone nogi pewnej kobiety w średnim wieku, kobieta ta miała całą poobijaną twarz, miała wybite zęby oraz złamany nos, oczy były całe czarne z bardzo cienką czerwoną otoczką, wyglądało to tak jakby miała duże żrenice z malutką tęczówką, miała potargane ubrania, była półnaga, poruszała się wolno, majaczyła coś pod nosem jakby w innym języku, w krótkiej chwili sytuacja zapoczątkowana w Polsce zaczęła się powtarzać w każdym zakątku Europy

Żywe trupy zaczęły opanowywać miasta kontynentu, nie wszystkie chodziły na dwóch nogach jak niegdyś, kiedy byli żywymi ludźmi, większość z nich nie mogła nawet podnieść się z ziemi gdyż miała tak ciężkie obrażenia nóg i rąk więc czołgała się. Kiedy już cała Europa została opanowana przez zombie, zaczęła się nowa era, Era Zombie. Przeciętny żywy trup poruszał się albo na dwóch kończynach albo tak jak wcześniej wspomniałem czołgał się bo nie mógł się podnieść na wskutek poniesionych obrażeń. Zombie zachowywuje się bardzo dziwnie, można nawet rzec komicznie, gdyż nie ma żadnego określonego celu, nie chodzi do pracy czy szkoły, nie ma żadnych obowiązków, nie ma rodziny, jedyne co robi to chodzi albo czołga się, niektóre zombie chodzą sobie w kółko, niektórzy cały czas są w marszu i idą, a później nie wracają. Żywe trupy mają jednak jedną z cech ludzkich, czyli czują głód, czują odrazę do swojego gatunku i dlatego go nie skonsumują, wolałyby świeżą krew i świeże mięso, jedyne żywe odporne na działanie "czarnego Słońca" były zwierzęta, które zachowywały się tak samo jak przed katastrofą, zombie więc zaczęło jeść mięso zwierząt, których już było coraz mniej, teraz ulice które już były pokryte krwią, zaczęły zbierać wnętrzności zwierząt głównie psów, kotów oraz różnych innych domowych pupilów. Widok był przerażający, wszędzie walały się skóry, kości, smród ulic wypełnionych różnymi organami był nie do wytrzymania. Tak minął pierwszy dzień końca świata który zapoczątkował się w Europie. A "czarne Słońce" nie gaśnie...

Takro

Dzięki za poświęcenie czasu na przeczytanie.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Fakt, trochę krytyki trzeba skierować w ten tekst, ale wreszcie coś innego niż "Korporacja COŚTAM pracowała nad wirusem, stracili nad nim kontrolę, w wyniku czego cywile i wszystko naokoło zostało zamienione w zombie, korporacja COŚTAM nic nie umie na to zaradzić".

A jeśli mam ponarzekać to np w interpunkcję, poza tym nie "półkule" tylko "półkulę", bo półkule są dwie a półkulę jest jedna :) dodam do tego "tworzyły czarną poświatę, którą od razu zainteresowały się [...] czy młodzież uczącą się w tej chwili w szkołach nie była zupełnie świadoma co się dzieje ,". Ciągnie się to trochę dalej, ale kilka obiekcji: "młodzież, KTÓRA uczyła się w tej chwili w szkołach I nie była zupełnie świadoma TEGO co się dzieje.", oczywiście moim zdaniem, dodatkowo, znaki interpunkcyjne (kropka, przecinek itd.) stawia się przed spacją, ale mogę zrozumieć to, że pisałeś/aś szybko, a wtedy można się rąbnąć. W kilku miejscach brakuje kilku przecinków czy kropek, zależy od gustu czytającego. Jest jeszcze kilka pomyłek w tekście, ale jest on w sumie nawet ciekawy.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...