Jump to content
 • entries
  29
 • comments
  281
 • views
  26,584

"Młodzieńcze myślenie" - oraz inne patologie...Cz.1


BigDaddy

507 views

 Share

  

11 members have voted

 1. 1. Bo Polska i Polacy...

  • Zależy na kogo się trafi... :)
   7
  • Nie nadają się do współpracy... ;)
   1
  • To jest kawał niezłej "sz*aty"... ;F
   1
  • Nie potrafią być tolerancyjni!
   1
  • Wszystko wiedzą najlepiej...
   0
  • Jestem wielkim patriotą, toteż nie będę się na ten temat wypowiadał...
   1

Kolejny(po wczorajszej "przerwie na kawę" :) ) wpis z rodzaju "kontrowersjo-gennych", czyli innymi słowy, jeżeli wam się spodobały poprzednie, tym także nie pogardzicie... :turned:

A teraz po słowie wstępu powiem szczerze, że tak dzisiejszy wpis jest spowodowany kolejnym "przeżyciem" (w przenośni i dosłownie) kolejnego dnia w szkole żkolem. Zacznijmy po kolei:

1. Tolerancja inności

Krótko o temacie: Jak są w Polsce traktowane osoby niepełnosprawne czy po prostu inne tj. wyróżniające się z tłumu? Krótko mówiąc ŹLE, a bardziej rozbudowanie(IMO off course): 85% polaków w wieku DO lat 16 nie potrafi być tolerancyjnych, a później po 25'roku(kiedy mniej, więcej coś przeżyła), jakieś 50% ma myśli w rodzaju(zwłaszcza mo

C

hery): "Boże na co to wyrosło, a tak się dobrze zapowiadało". Prawda jest taka że żyjemy w zacofanym kultularnie kraju, a co za tym idzie 90% normy, w innch krajach jest u nas TABU. Przykłady: homoseksualizm, hermafrodyci, uboższość(czyżby neologizm?) czy nawet zjawisko prostytucji, gdzie w Belgi zostało UWAGA! zalegalizowane.

2. Traktowanie graczy, użytkowników komputerów jako "grubych nerdów, co to się bawią w gierki dla dzieci"

Napiszę krótko, bo to jest w sumie jest straszliwy relikt przeszłości od czasów, kiedy dziecko mocno chory psychicznie (TFU!) tibijczyk(kto je tak wychował ja się pytam?!?!) zatłukło matkę(swoją własną MATKĘ!!!) krzesłem... Bo na pewno nie byli to odpowiedzialni rodzice...

3. Młodzieńcze lata, "buzujące" hormony, oraz wynikłe z tego powodu rzeczy które ogólnym tag'iem: "Młodzieńcze lata" czy "Błędy przeszłości"

Ze względu na resztkę tlącej się we mnie z uporem osobistej godności i poziomu jaki staram się sobą reprezentować nie będę tego rozwijał i komentował.

4."Sztywność i polityczna poprawność", lecz śmiechy "chi-chy" wszystkich wokół.

Ten temat chciałbym "nieco" szerzej rozwinąć, pomimo że to wynika bezpośrednio z 1. Tolerancji. Otóż zdarzało mi się "należeć" do niektórych ugrupowań młodzieżowych(jeśli nic to wam nie mówi, to wymienię tylko część: Goth, Emo, czy Punk) i tak szczerze mówiąc żadne nie spełniło moich oczekiwań. Toteż uważam że liczy się przede wszystkim KREATYWNOŚĆ oraz własny styl, tym bardziej, jeżeli później natrafi się na kogoś o podonych zainteresowaniach :)

5. Wiara w Boga?

Samo to hasło, może wywołać liczne kontrowersje, ale cóż, "od czegoś" jestem na FA czyż nie? Tak żeby co poniektórym nie na mieszać za bardzo za młodu w głowach: Czy tylko mi się wydaje że w ramach wiekowych 12,5-16 NIKT(poza mną i paroma dziewczynami :down: ), nie korzysta z takich sakramentów jak SPOWIEDŹ, POKUTA i ZADOŚĆUCZYNIENIE bliźniemu? Bo póki co odnoszę wrażenie że 90% młodzieży jest ateistami lub podpada w "Zbytnią ufność w Miłosierdzie Boże" a to jest grzech... Ale ślub czy bierzmowanie to już chcę się mieć... Nie rozumiem działań dzisiejszego kościoła. :pokerglass:

 Share

9 Comments


Recommended Comments

Co do wiary, to raczej normalne, że młodzi się od niej odwracają. Nie jest cool, nie ma jej w MTV, wstyd w gimnazjum, to dla moherów itp. Później jakaś część młodzieży wróci do kościoła pewnie. Choć biorąc pod uwagę to jakie są teraz jeszcze młodsze dzieci, jak się zachowują... To przyszłe pokolenia będą chyba jeszcze gorsze, niż współczesne gimnazjum.

Bezstresowe wychowanie i rodzice pozwalający na wszystko i chcący być "trendy i cool parents" i takie są skutki, niestety.

Link to comment

Czytam i czytam, lecz wciąż nie mogę znaleźć sensu w tym wpisie (może powinienem pójść spać?), a już na pewno w punkcie 3. , ale spróbuję. Więc: Ameryki nie odkryłeś, bo tak już niestety w tych czasach jest i wątpię czy się to polepszy w ciągu kilku(-nastu) lat.

Link to comment

1. Ogarnij ten chaos na blogu. Masz do przekazania sporo, często nawet sensownie. Niestety ten wpis jest straszliwie chaotyczny. Przez to trudny do czytania i średnio przyjemny .

2. Sam z tym walczę więc i tobie polecę. Nie nadużywaj danych procentowych jeśli nie masz co do nich pewności. A te w tym tekście wyjęte są z twojego widzimisię.

Co do tego co napisałeś. Mimo że jestem ateistą znam wiele osób wierzących, które się tego nie wstydzą. Z tym że coraz rzadziej identyfikują się one z kościołem katolickim, nawet jeśli są katolikami. Męczy ich zaściankowość niektórych poglądów, podejście do ludzi wielu księży czy choćby specyfika kościoła. Nawet jeśli nie ogólnego to na pewno naszego polskiego.

Link to comment

Beznadziejne ankiety (same wpisy niedużo lepsze) głównie ze względu na pytania i odpowiedzi typu:

Jestem fajny, bo...

a) bo tak!

b) sure ;)

c) po prostu.

d) jesteś dupkiem, to ja jestem fajny!

A gdzie się podziały odpowiedzi typu "Nie jesteś", "kiedyś byłeś", "nie mam zdania" itp.?

Daj ludziom prawdziwy WYBÓR, to będą przychylniej patrzeć na niedoskonałości wpisów!

I tacy ludzie jeszcze oczekują promocji wpisów... świat spada na psy. Żeby wpis był dobry i zasługiwał na promocję, musi nie tylko przedstawiać ciekawy temat, ale i (a może przede wszystkim) brzmieć poprawnie, być przemyślanie skonstruowany, oparty na mądrych przemyśleniach, a nie bzdurach z (_!_) wziętych, tudzież podkoloryzowanych, jak to mają w zwyczaju robić brukowce i serwisy tanich informacji typu onet. Rzekłem.

Link to comment

5:ta hipokryzja religijna/sekciarska jest normą .

4:Gusta guściki.

3: Normalna rzecz.

2:.......{tyle razy to pojawiło na blogach ze zostawię bez komentarza}

1:smutna polska rzeczywistość. :icon_sad:

Link to comment
Co do wiary, to raczej normalne, że młodzi się od niej odwracają. Nie jest cool, nie ma jej w MTV, wstyd w gimnazjum, to dla moherów itp. Później jakaś część młodzieży wróci do kościoła pewnie. Choć biorąc pod uwagę to jakie są teraz jeszcze młodsze dzieci, jak się zachowują... To przyszłe pokolenia będą chyba jeszcze gorsze, niż współczesne gimnazjum.

Bezstresowe wychowanie i rodzice pozwalający na wszystko i chcący być "trendy i cool parents" i takie są skutki, niestety.

A nie przyszło Ci do głowy, że ludzie odwracają się od Kościoła z powodu niego samego? Kościół stał się instytucją służącą do robienia pieniędzy, niczym więcej. To raz. Dwa - lekcje religii - ciągła wszechobecna indoktrynacja i szerzenie nietolerancji do wszystkiego, co nie jest zgodne z katechizmem KK. Dochodzą do tego afery pedofilskie i upolitycznienie Kościoła. Ale oczywiście "ksiądz też człowiek", więc najlepiej zrzucić winę na modę...

Link to comment

Wrypmy do wpisu seks, religie, gry i homoseksualizm nabijemy trochę komentarzy...

1.Uznajesz homoseksualizm za normę (nawet jeśli w innym kraju), a jak wnioskuje jesteś wierzący i trzymasz się przykazań kościoła - teraz Bóg i ciebie nie lubi (przynajmniej według kościoła, którego sakramentów i dogmatów zobowiązujesz się przestrzegać).

2. Za dużo głosów o tym od premiery Wiedźmina 2

3. Nie rozumiem do czego tutaj zmierzasz.

4. W takim razie chcesz zostać hipsterem?

5. W młodości jest raczej mało czasu na Boga i sakramenty, dodatkowo dochodzi okres buntu przeciw wszystkiemu co żyje, więc ateizm jest modny i wygodny.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...