Jump to content

TheKilzer

  • entries
    12
  • comments
    47
  • views
    9,475

Rok szkolny


TheKilzer

373 views

 Share

Rok szkolny

Pierwszy tydzień szkoły już za mną. Spowodowało to zastój w pisaniu na blogu. Musiałem się ogarnąć, przyzwyczaić, ale teraz powinno być już tylko lepiej. Więc teraz możecie się spodziewać większego ruchu na moim blogu.

Nie wiem jak wy, ale ja w ostatnie dni wakacji już chciałbym iść do szkoły, chciałbym zobaczyć kolegów, których nie widziałem w wakacje itd. Problem w tym, że po 2/3 dniach entuzjazm się kończy i znowu nie chce mi się nie chce wstawać. Zawsze pod koniec wakacji wyobrażam sobie również, jak będzie wyglądał mój dzień w szkole. Tym razem też tak było, ale jak co roku nic z tego nie wyszło. Miałem zamiar robić zadania zaraz po powrocie ze szkoły, a skończyło się na siedzeniu na kompie, gdyż po prostu nie miałem siły siadać do książek i uczyć się po 7 godzinach spędzonych w szkole. Mimo wszystkiego w szkole nie jest tak źle. W internecie zawsze jest wylew wpisów/komentarzy itp. o tym jak to źle, że trzeba iść do szkoły. Nie żebym był okropnie szczęśliwy, ale nie jest to tragedia. Co roku jest tak samo i pewnie nic tego nie zmieni, ale ludzie opanujcie się z narzekaniem na szkołę. Gdyby nie ona to nie umielibyście pewnie nawet pisać i czytać.

Według mnie obowiązkowe gimnazjum jest niepotrzebne. Powinna być tylko podstawówka, a potem, kto chce się uczyć niech się uczy, a, kto nie, to nie. I koniec. A teraz w naszej Polsce do gimnazjum chodzą wszyscy obowiązkowo, a tracą na tym tylko ci, którzy chcieliby się czegoś nauczyć. Bo powiedzcie mi, jak można się czegoś nauczyć, gdy podczas lekcji jeden uczeń demoluje klasę, a nauczyciel nie umie sobie z tym poradzić i jak, gdyby nigdy nic dalej prowadzi lekcje? Nie wiem, jak jest w innych szkołach, ale u mnie tak mniej więcej wyglądają niektóre lekcje.

Ten wpis napisałem po całym dniu spędzonym w szkole. Napisałem co ja myślę o szkole. Jeśli w jakiejś kwestii mylę się to wyprowadźcie mnie z błędu. To do następnego wpisu.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Gimnazjum niepotrzebne?

Potrzebne, ale pod inną nazwą, a najlepiej przywrócić system "podstawówka z 9 klasami-szkoła zawodowa/technikum/liceum).

Tobie się co rano nie chce wstawać...? Co mają powiedzieć ludzie, jak o 7.20 zaczynają lekcję i muszą od 5-6 rano tłuc się w pociągu...

Link to comment

No cóż szkoła obowiązkowa jest jednak potrzebna. Gdyby tak nie było to przynajmniej 50% dzisiejszych uczniów stała by pod sklepem i pila tanie wino. A przemoc w szkole to temat dłuższy od Nilu. U mnie w gimnazjum policja wyprowadziła jednego w kajdankach za kilka/dziesiąt bójek. Tego co się "sprzedał" zlali życzliwi koledzy. No ale nie o tym mam pisać. Owszem nie chce się wstawać rano do szkoły no ale co zrobisz. Chociaż ilość lekcji jest "lekko" przesadzona. Ja w poniedziałki siedzę od 8 do 5 bo mam dwa dodatkowe, obowiązkowe wf, a pani nie może zrobić ich kiedy indziej.

I jeszcze jedno skoro czytasz Tunele to zamierzasz skrobnąć jakąś krótką reckę na albo notkę na temat książki?

Link to comment
Gimnazjum niepotrzebne?

Potrzebne, ale pod inną nazwą, a najlepiej przywrócić system "podstawówka z 9 klasami-szkoła zawodowa/technikum/liceum).

Tobie się co rano nie chce wstawać...? Co mają powiedzieć ludzie, jak o 7.20 zaczynają lekcję i muszą od 5-6 rano tłuc się w pociągu...

Nie wiem co mają powiedzieć. Wiem, że ja nie mam najgorzej, co nie zmienia faktu,że mi się wstawać nie chce.

Link to comment
[...]

I jeszcze jedno skoro czytasz Tunele to zamierzasz skrobnąć jakąś krótką reckę na albo notkę na temat książki?

Prawdopodobnie napiszę reckę koło soboty/niedzieli o ile zdążę uporać się z zadaniami i książką :D

Link to comment

z gimnazjum masz rację ale wyżej jest już spokojniej (w technikum jest spoko)

jak pójdziesz na kierunki bardzo mało popularne (np. chemia) to nie będziesz w ogóle narzekał że ktoś demoluje klase czy coś

nam też coś odbija posmarowanie korytarza (małej części) pastą P. Logana (testowana w odpowiednich proporcjach wcześniej) ale to tylko raz (dobrze że nikogo nie nakryli, można było z budy wylecieć)

nauczyciele w gimnazjum (gdzie chodziłem 4 latka temu) mają sposób taki który przemówi do każdego pytanie 1, stosunek do przedmiotu 1, kartkówka (w nagrodę) 1 potem jeszcze wpis do dzienniczka uwag , niektórzy nauczyciele to pomijają i jest wyp.... z klasy (jest już na 100% spokój)

rekordziści dostają po 3-4 banie (aktualnie już nie bo jesteśmy ostatnią klasą na tym kierunku i jak ktoś zostanie siedzieć to pojedzie sobie na drugi koniec polski do szkoły więc się pilnujemy)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...