Jump to content
  • entries
    101
  • comments
    520
  • views
    60,105

Need for Speed: Hot Pursuit - Recenzja


wojtekwlodyka28

487 views

 Share

Nowe enefesy wychodzą coraz częściej i są raz arcadówką a raz symulacją. Najnowsza odsłona dosyć mocno bazuje na pościgach co jest starym, ale dobrym pomysłem...

nfs_hp.jpg

Najnowsza arcadowa odsłona starej serii rzuca nowe światło na policyjne pościgi pokazując je z tej lepszej strony. Pierwsze co widzimy po włączeniu gry to ciekawie zaprojektowane meny w formie lini na której pokazane są poszczególne opcje wyboru. Na pierwszym planie mamy oczywiście karierę potem rekomendacje Autologu (o którym potem),opcje i opcje społecznościowe czyli zdjęcia i ścianę na której publikowane są nasze najlepsze wyniki. Kariera przedstawiona jest jako wyzwania które możemy wykonywać w dowolnej kolejności. Jest ich sporo i są bardzo różnorodne. Od wyścigów po wyzwania 1 na 1 do genialnych pościgów z wykorzystaniem sprzętu takiego jak kolczatki, blokady, zagłuszacze, impulsy elektromagnetyczne i inne... każde działają inaczej i każde dają jakąś przewagę. Tak samo różnorodne jak tryby są także środowiska i zjawiska pogodowe. Seacrest County bo tak się nazywa miasto w którym jeździmy ma wszystko co kocha dobry kierowca czyli śnieżne góry z krętymi drogami, zielone doliny, długie i proste autostrady, i oczywiście genialne drogi. Samochody to w tej grze coś pięknego... wszystkie legendy motoryzacji w jednym miejscu. Ogromna liczba samochodów Porsche, Lamborghini, Chevrolet... nie będę wymieniał bo zajęłoby to dużo czasu. Samochody prowadzą się w sposób kompletnie arcadowy więc jeżeli szukasz symulacji na pewno tu jej nie znajdziesz. Arcadowcu będę z niego nad wyraz zadowoleni. Model zniszczeń jest wiarygodny choć trzeba naprawdę silnej kraksy by dostrzec wyraźniejsze zniszczeń. Za to ty są najładniej tłukące się szyby jakie kiedykolwiek widziałem:) Nie mniej jednak samochody to jest chyba jedna z ważniejszych rzeczy w grach samochodowych a tu trzeba zaliczyć ją zdecydowanie na plus i to duży.

nfs3hp21.jpg

Oprawa audiowizualna gry jest świetna. Kraksy, stłuczki, przepychanki ,a nawet sama jazda jest czymś co można byłoby oglądać godzinami. Najlepiej z tego wszystkiego wyglądają jednak zatrzymania i eliminacje czyli wykluczenie jakiegoś zawodnika z dalszej rozgrywki. Samochody w grze prezentują się wzorowo. Każdy jest wykonany z dokładnością do milimetrów i nie można by chyba znaleźć jakiegoś błędu. do tego wszystkiego dodajmy dźwięk który też jest świetny, ale muzyka w tle gra za cicho i naprawdę ciężko rozróżnić co leci w tle. Wszystkie inne dźwięki są wzorowe i nie mam do nich zastrzeżeń szczególnie gdy słyszę warkot silnika Pagani. Do technicznej strony gry nie mam zastrzeżeń bo nie znalazłem większych usterek w wykonaniu gry.

Optymalizacja gry jest też dobra ponieważ pójdzie ona nawet na komputerze sprzed dwóch-trzech lat w najniższych ustawieniach graficznych (a i tak będzie prezentowała dobry poziom). Genialne jest też multi w którym spędziłem z resztą większość czasu. Poziomów mamy dwadzieścia i możemy je "wbijać" zarówno w karierze, jak i w multiplayerze. Jeżeli robimy postępy to jesteśmy nagradzani nowymi furami i ulepszeniami broni pokładowych.W wieloosobówce dostępne są prawie wszystkie tryby z kariery( nie ma tylko prób czasowych ). Są podzielone na klasy aut czyli hiper, sportowe itp. Zawsze jest z kim zagrać i to właśnie ta rozgrywka przynosi najwięcej satysfakcji i emocji. Jest jeszcze coś takiego jak Autolog. Jest to takie coś co pozwala nam na publikowanie zdjęć i czasów na tablicy by konkurować ze swoimi kumplami. Jest to genialne rozwiązanie jeżeli mamy kumpli bo np. ja do połowu gry jeździłem sam a dopiero potem kogoś zaprośiłem. Ciekawe jest też robienie zdjęć Dreapshot i Snapshot. Dreamshot to nic innego jak przechodzenie w tryb robienia zdjęć i pstrykamy wymarzoną fotę. Snapshot to też coś w tym stylu tylko robione jednym przyciskiem i bez przechodzenia w jakieś dodatkowe tryby. Po prostu pstrykamy fotę podczas jazdy. Najgorsze jest to że zdjęcia są zapisywane w niskiej jakości i niektóre fajnie wyglądające akcje na zdjęciu nie wyglądają dobrze.

W podsumowaniu napiszę tyle że każda złotówka wydana na grę zwróciła się z nawiązką. Gra daje wiele możliwości gry i kipi grywalnością więc ją z całego serca polecam.

+ Grafika

+ Mnóstwo sposobów na rozgrywkę

+ Wiele trybów i tras

+ Ogromna ilość samochodów!

+ Świetne pościgi i wykorzystanie broni

+ Dobrze zaprojektowane multi

- Małe techniczne niedoróbki

- Za cicha muzyka w tle

Ocena końcowa: 9,5

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Seacrest county to nie miasto lepiej pasowało by określenie teren gry lub fikcyjny stan.

Jeśli chodzi o model zniszczeń to jest on tylko dobry, szkoda że twórcy nie umieścili tu systemu zniszczeń z Burnouta którego stworzyli, jednak z drugiej strony gdyby zdecydowali się na taki krok pewnie ciężko było by uzyskać licencje, a po drugie nie zniósłbym widoku rozpłaszczonego Lamborghini.

Dziwne masz odczucia co do muzyki jak dla mnie była za głośna i zagłuszała odgłosy silników, ale na szczęście wszystko można ustawić zgadzam, się z tobą co do jakości oprawy audio-video która jest fenomenalna nawet na konsolach i działa w najwyższej płynności.

Recenzja dobra tylko popraw parę literówek.

Need for Speed: Hot Pursuit i wiele wiele więcej. Na nie już nie czekam bo nie chce się już rozczarować. Nawet jeśli dostała by 11/10 w CDA to bym w nią nie zagrał. :trollface: to cytat z jednego z twoich pierwszych wpisów.
Link to comment

Tak wiem miałem właśnie o nim wspomnieć ,ale zapominam. Od tamtego czasu się wiele zmieniło chociaż ciągle pamiętam jak czułem nienawiść do tej serii, głównie za sprawą tego że co następny kupiony prze zemnie NfS był gorszy... teraz tak na szczęście nie jest.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...