Jump to content

Moja Tura!

  • entries
    143
  • comments
    1,886
  • views
    78,086

Sygnaturki


Turambar

396 views

 Share

Chciałbym przekazać, że za nieregulaminowe sygnaturki nie wystawia się ostrzeżeń. Przynajmniej nie od razu. Najpierw następuje dwukrotne wycięcie, a ostrzeżenie jest wystawianie za trzecim razem. Poza tym nikt nie poluje na sygnaturki, bo jednak mamy trochę ciekawszych rzeczy do roboty. Po prostu działamy, gdy coś rzuca się w oczy, czy podejrzanie długo się wczytuje. No i oczywiście sprawdzamy czasami wyrywkowo osoby, którym wcześniej wycinaliśmy sygnaturki, ale to chyba naturalne, że chcemy skontrolować stosowanie się do naszych uwag. No i jak ktoś ma sygnę o 5 KB za ciężką, czy o 5 pikseli zbyt wysoką, to staramy się nie reagować, bo jakiś mały margines zdrowego rozsądku powinien być. Problem w tym, że często osoby, którym wycięliśmy rażąco za dużą sygnaturkę dostają bojowego szału i przysyłają nam wiadomości ze wszystkimi nieregulaminowymi sygnaturkami nawet takimi o ułamek Bajta za ciężkimi czy o piksel za wysokimi... Jasne, można powiedzieć, że skoro dopuszczamy minimalnie większe sygnaturki, to powinniśmy to zapisać w regulaminie. Problem jest taki, że zwiększenie limitu spowodowałoby także zwiększenie limitu tolerancji. A i tak części osób by to nie pasowało. Ostateczne zdanie zawsze należy do moderatora, więc jeśli czyjaś sygnaturka minimalnie przekracza limit, to mamy prawo nie reagować i jej nie wycinać. Jeśli ktoś chciałby, żebyśmy ostro przestrzegali tych limitów, to może mieć problem, bo w takim wypadku ostrzeżeń mogłoby być więcej... Poza tym dla niektórych nawet przekroczenie limitu o 50% to "minimalne przekroczenie" i bywają święcie oburzeni. Dlatego jedyną wykładnią jest wykładnia moderatorów. My chcemy być elastyczni, dlatego dopuszczamy niewielkie przekroczenia. Oczywiście, możemy zrezygnować z tej przychylności, ale czy tego byśmy chcieli? Czy nie wywołałoby to jeszcze większego "świętego oburzenia"? No właśnie. Odpowiedzcie sobie sami.

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Jak dla mnie dziwne jest toczyć walkę o kilkadziesiąt pikseli sygnaturki więcej czy też coś tak abstrakcyjnego jak te bity ostrzeżeń na forum, które może zniknąć w wyniku jednego pożaru... Helo, z 20% da się żyć. :D

Link to comment

IMO jeśli jest limit, to powinien być przestrzegany, bo tak to można zawsze się kłócić, że przekroczyło się "tylko troszeczkę". 51 zalicza, z 50 jesteś równy temu, co miał 0 - i już :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...