Jump to content

opti's corner

  • entries
    60
  • comments
    630
  • views
    81,056

Wpis miesiąca - głosowanie!


opti

1,412 views

 Share

Po nominacjach przyszedł czas na głosowanie. Który z wpisów zasługuje na tytuł Wpisu Miesiąca? Zapraszam wszystkich do głosowania na Wpis Miesiąca Sierpień 2011!

klawiaturaa.jpg

A więc zaczynamy! Do naszego głosowania przeszło wiele wartościowych wpisów, i tylko od Was zależy, który z nich zdobędzie tytuł Wpisu Miesiąca. Przypomnijmy sobie te wpisy:

Grecja jaką znamy z naszych szkolnych lat - piękna, nieskalana kraina, miejsce matematyki, fizyki i filozofii. Krótko mówiąc: kraina mlekiem i miodem płynąca. Ale czy na pewno? BŁĄD! Grecja w swej historii miała wiele ciemnych kart, i o takich właśnie mrocznych rozdziałach jest wpis Trymusa.
Podsumowanie pierwszych dwóch kolejek naszej rodzimej Ekstraklasy, prognozy znanego Wam Castiela: kto ma szansę na czołowkę ligi, a który klub upada coraz niżej? Analizę naszej polskiej pierwszej ligi znajdziecie na blogu Castiela.
Recenzja gry Bioshock 2. Czy tytuł okazał się tak dobrym, jak go zapowiadali? A może jest kompletną klapą? Wyczerpującą i rzetelną recenzję, okraszoną licznymi screenshotami znajdziecie na blogu GuyFawkesa.
Jeżeli pewnego dnia okazałoby się, że kosmici naprawdę istnieją, to w co by wierzyli? Kim oni by byli? I jaki wpływ miałoby spotkanie z przedstawicielami obcej cywilizacji na nasze religie? Ciekawy tekst znajdziecie na blogu ...AAA...
Źle się dzieje w kraju i na świecie, światem wstrząsają kolejne kryzysy. Tu zamieszki, tam burdy. Dlaczego tak się dzieje?Krótka analiza minionych wydarzeń z całego świata na blogu Lorda Nargogha.
Strategie to jeden z ciekawszych gatunków growych, na rynku znajdziemy ich całe mnóstwo. Holy.Death przybliża nam właśnie taką rozgrywającą się w czasach średniowiecza. Mroczne Wieki, bo o nich mowa, na pewno są tytułem godnym Waszej uwagi.
Nesusas w swoim wpisie skupia się na największych katastrofach na naszej planecie. Big Bang, Kosmos, wymieranie życia na naszej planecie - przeczytajcie wpis o tym, jak każde wydarzenie zostawia na Ziemi jakiś ślad
Jak zrobić dobrą grę akcji? O czym musimy pamiętać tworząc taki tytuł? Jeżeli chcecie się dowiedzieć wielu istotnych rzeczy na ten temat, to koniecznie przeczytajcie wpis Hellspawna
Coraz nowych technologii, które z pozoru mają ułatwiać nam życie, są tak naprawdę swego rodzaju przeszkodą. Bo czy starszy człowiek będzie umiał posłużyć się kartą płatniczą, albo najnowszym modelem telefonu? Taki felieton przeczytacie na blogu LouisFreakmana
Jak skończy się nasz wszechświat? Co się stanie, gdy nagle zgasną wszystkie źródła światła, a wszechświat rozszerzy się do niebezpiecznie dużych rozmiarów? Zapraszam na blog ...AAA...
Książki nie ocenia się po okładce. Często bywa tak, że coś, co pozornie będzie zwykłym czytadłem, okazuje się być książką dającą nam naprawdę wiele przemyśleń. Takim tytułem jest "Zapomniane bestie z Eldu" autorstwa A. McKillip. Tekst znajdziecie na blogu Kruszyna.
Oj, temat tabu... Tabu? Czy musi to być temat zakazany w grach? Niekoniecznie - wystarczy, że do sprawy podejdziemy dojrzale, a seksualność bohaterów stanie na równi z ogólnie pojmowaną sztuką.
Czemu piszemy o grach? Między innymi dlatego, że media widzą w grach tylko zło, co - jak wszyscy dobrze wiemy - nie jest prawdą. Pozytywne cechy elektronicznej rozrywki pokazuje Wam LouisFreakman
I znowu strategia. Tym razem jednak DracoNared pod lupę bierze aż 18-godzinny soundtrack z tej gry, i poddaje go dogłębnej analizie. Nie wiem jak Wy, ale ja już odsłuchuje OST na youtubie.
Węże to niebezpieczne stworzenia. Czy można trzymać je w domu? Okazuje się, że tak, i to nie jedną sztukę, a nawet 4! Koniecznie przeczytajcie wpis Malvy - porady i ogólne informacje o trzymaniu takich jaszczurów znajdziecie tylko u niej!
Co można robić po szkole - dobre pytanie. Czy w szkole dowiemy się czegokolwiek na temat studiów? Czy dowiemy się, co konkretnie można robić po danym profilu? Zapraszam na mojego bloga.

O plebejstwie w internecie. Skąd na popularnych stronach internetowych (m. in. i na naszym forum) biorą się rozmaite trolle? Dobre pytanie - zajrzyjcie na blog Dariuszka!

Najstraszliwszy konflikt w dziejach, w którym zginęło kilkanaście milionów ludzi... A mimo to jest to wciąż bardzo dobry materiał na film, książkę, czy grę komputerową. Taki przegląd dzieł opartych na 2 WŚ znajdziecie we wpisie Montinka
Znowu wpis z gatunku naukowych. Jak zaczęło się życie, co to takiego Big Bang, i gdzie w tym wszystkim znajduje się ludzka istota? Kawał dobrej lektury znajdziecie na blogu usera jot23
Kabarety... Kiedyś ogólnie lepsze, bardziej zabawne... Czy na pewno? Może po prostu nie śmieszy nas to, co kiedyś? Gdybania nad polską myślą kabaretową znajdziecie na blogu Quetza
Wśród różnorakich anime najbardziej znany jest chyba Dragon Ball. Wszak to anime dzieciństwa, porównywane do pokemonów. Wspomina i opisuje: pannymaster. Koniecznie zajrzyjcie na jego bloga, jeśli chcecie powspominać swoje dzieciństwo.
Kim był Zygmunt Freud, i jakie miał "zainteresowania"? Kilka słów o uczuciach i popędach ludzi z psychologicznego punktu widzenia znajdziemy na blogu Quetza
Jak możemy wczuć się w głównego bohatera, i jak za jego pomocą zmienić otaczający nas świat? Okazuje się, że w wielu grach mamy naprawdę spore pole do popisu. Przeczytajcie wpis Hellspawna.
DracoNared znów zajmuje się dźwiękiem. Tym razem przygląda się ocenom za oprawę muzyczną w czasopismach. Jak powinna być oceniana? Czy znajdziemy jakiś złoty środek? Koniecznie zobaczcie ten ciekawy wpis!
Kontrowersyjny wpis na temat Radia Maryja. Kto ma rację, kto mówi prawdę?
Półtorej dekady dla gier to bardzo długi okres czasu. Wiele się w tym czasie pozmieniało. FollF opisuje własną przygodę z grami komputerowymi, które właśnie zaczęły się 15 lat temu.
Chyba każdy wie, że ściągnięcie gry z torrentów tylko zmniejsza zyski twórców z danego tytułu. Okazuje się, że zyski te można zmniejszyć w jeszcze inny sposób. Jaki? Przeczytajcie na blogu Seraila.
Czym jest właściwie zło, i czemu tak wiele osób ulega fascynacji złem? Przegląd najczarniejszych charakterów filmowych i książkowych, rozmyślania na temat zła - to wszystko znajdziecie na blogu bielika42.
Czym jest właściwie recenzja gry, i jakie powinny być oceny na jej końcu? Jak ocenia grę autor recenzji, a jak ocenia ją zwykły user? Przeczytajcie wpis Holy'ego.

JAK GŁOSUJEMY?

I to wszystkie blogi, które dostały się do naszego ostatniego etapu. Czas na głosowanie właściwe. W tym celu włączam zatwierdzanie komentarzy, aby niepewność była do samego końca. Jak więc będziemy głosować? Podobniej jak w nominacjach, w komentarzu podajemy swoje 3 głosy, z tym że:

Pierwsze miejsce - otrzyma głosów 3;
Drugie miejsce otrzyma tylko 2 głosy;
3 i ostatnie - tylko 1 punkt.

Tak więc przejrzyjcie jeszcze raz wszystkie wpisy, dobrze zastanówcie się nad swoim wyborem, i napiszcie kto Waszym zdaniem zasługuje na tytuł Wpisu Miesiąca! Głosujemy do pólnocy do dnia 31 sierpnia 2011!

 Share

48 Comments


Recommended CommentsStarsi ludzie vs. automatyzacja, LouisFreakman - numer 1

Jak stać się gorszą odmianą pirata?, Serail - numer 2

A co ja będę robić po szkole?, opti - numer 3

Link to comment

Głupi pomysł z zatwierdzaniem komentarzy. Zaraz pojawia sie głosy, ze to próba manipulowania wynikiem itd. Miało być wszystko jawnie, więc niech bedzie jawne w 100%.

Link to comment

1. Słowo na niedzielę - o fascynacji złem, bielik42. - Bardzo mało ludzi się nad tym zastanawia, więc warto temat wypromować.

2. Wstydliwe karty historii antycznej Grecji, Trymus. - Za całokształt działalności, dużą wiedzę, ciekawe wpisy i obiektywizm na polu historycznym.

3. GARDZE WAMI JAK ŚMIECIEM, Dariusxq - Mogę nie lubić stylu lub formy, ale treść jak najbardziej zasługuje na uwagę.

Link to comment
Twój komentarz pojawi się, gdy właściciel bloga go zatwierdzi

Że co?

1. Muzyka recenzji czyli oceny za dźwięk i muzykę

2. Z dziennika developera : Robimy grę akcji!

3. Na bakier z rozsądkiem i sumieniem

Link to comment

Scenariusze końca wszechświata, ...AAA...

Starsi ludzie vs. automatyzacja, LouisFreakman

Z dziennika developera : Robimy grę akcji!, Hellspawn

PS już mnie różnie nazywali (np. panmajsterem), ale pannymasterem jeszcze nie :) wolę związek bardziej partnerski, jakoś nie mógłbym być mistrzem żadnej panny (mistrz i małgorzata?)

PS2 mój tekst jest o projektach (np. mangach) fanów dragon balla, ale każdy kto czytał, wie o co chodzi:)

Link to comment

1.Kościół Galaktyczny - ...AAA...

2.Quo vadis, kabarecie? - Quetz

3.Słowo na niedzielę - o fascynacji złem - bielik42

Fajnie zaprojektowałeś wpis. Jeśli, tak będzie jeszcze później, to ma to przyszłość :smile:

Link to comment

A co do opisu mojego posta: gry komputerowe rozpoczęły się 15 lat temu. Chyba moja przygoda z grami komputerowymi. A tak naprawdę gram troszku dłużej jeśli liczyć od prehistorii (czyt. od czasów C64, czy Amigi)

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...