Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,947

Znani (i nie) mangacy część IV


Gavron88

782 views

 Share

Wstęp

Tak jak zapowiadałem we wcześniejszym wpisie, przedstawiam mangakę, którego komiks nie jest może w Polsce zbyt znany (brak wydania), ale za to anime na nim oparte zdobyło sporą grupkę fanów. O jakie anime chodzi? Odpowiedzi szukajcie w poniższym openingu:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

A mangaka to?

? Ryu Fujisaki, autor mangi ?Hoshin Engi? ? w Polsce szerzej znanej jako ?Łowca Dusz?. Fujisaki urodził się 10 marca 1971 roku w Mutsu w prefekturze Aomori. Od samego początku swojej kariery mangaki związany jest z wydawnictwem Shueisha, a wszystkie jego mangi publikowane były w magazynie ?Shonen Jump?. Debiutował w tymże magazynie mangą ?WORLDS? w roku 1990. Jak dotąd, jego najsłynniejszą mangą było:

Hoshin Engi?

?Czyli wspomniany wcześniej ?Łowca Dusz?. Fujisaki tworząc tą pracę inspirował się antyczną chińską powieścią pod tytułem ?Fengshen Yanyi?. Manga opowiada o przygodach młodego czarodzieja Taikobo, wysłanego z misją wyeliminowania złych czarodziejów i dowodzącej nimi lisiej demo nicy o imieniu Dakki. Operacja ta nazwana została ?Houshin Project?. Manga ukazywała się w latach 1996-2000, a historia zawarła się w 23 tomach. Zdobyła całkiem sporą popularność w Japonii, więc postanowiono ją zekranizować. 26-odcinkowe anime ukazywało się pomiędzy lipcem a grudniem roku? 1999. Zapewne zauważyliście iż anime stworzono jeszcze przed dokończeniem mangi. Niestety zastosowano tu ten sam plan działania co w ?Królu Szamanów? ? czyli w anime pokazano fabułę okrojoną do połowy (!) w stosunku do mangi. Dlatego wszystkim którzy pokochali to anime mówię ? przeczytajcie mangę ? będziecie zszokowani tym jak potoczy się fabuła?

Inne projekty

waq-waq.jpg

W latach 2004-2005 Fujisaki tworzył mangę ?Waqwaq?. Manga zamknęła się w 4 tomach (co może świadczyć o jej przedwczesnym anulowaniu ? prawdopodobnie poprzez spadek popularności). Zarówno ?Hoshin Engi? jak i ?Waqwaq? zostały przetłumaczone na angielski i wydane w USA.

Aktualnie Ryu Fujisaki razem z innym mangabą Fuyumi Ono tworzą mangową adaptację cyklu nowelek pod tytułem ?Shiki? (które też doczekało się anime).

I zakończenie

Wpis niezbyt długi, ale wynika to raczej z braku materiałów niż z lenistwa. Prawdopodobnie jutro dodam następny wpis z tego cyklu (mam już w głowie konkretnego mangakę). Więc do zobaczenia?

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...