Podaj cegłę ? Minecraft
Podaj cegłę ? Minecraft
Minecraft tu, Minecraft tam. Wszędzie się o nim mówi i pisze, czasami bałem się już otworzyć lodówkę. Nie czytałem tych informacji, ale tytuły raziły po oczach. W końcu, trzy dni temu postanowiłem sprawdzić czym to ludzie się tak jarają. Czekajcie, to było trzy dni temu? Jaki dzisiaj mamy w ogóle dzień? Dlaczego żona mnie nie poznaje?
Ale zacznijmy od początku. Jako człowiek, który mając około czterdzieści złotych w kieszeni, woli iść do baru niż wydawać je na produkcje elektroniczne, wybrałem darmową wersję Minecraft Classic. No i oczywiście single player. Po rejestracji gra uruchomiła się w przeglądarce, a moim oczom ukazała się archaiczna, ale w sumie przyjemna dla oka grafika. Widok z pierwszej osoby, sterowanie za pomocą WASD i myszki ? całkiem nieźle. Postawiłem pierwszych parę bloczków, porównałem trochę teren, przebiłem się w głąb ziemi, aż do lawy. Fajnie, że teren zabawy generowany jest losowo. Źle, że nie można wybrać opcji pustego terenu, przez co sporo trzeba się na męczyć by stworzyć płaską powierzchnię pod zabudowę.
Gdy już ogarnąłem podstawowe opcje, w tym dostępne materiały jak kamień, trawa, szkło, cegła, drzewa, postanowiłem postawić jakąś strukturę istniejącą w rzeczywistości. Jako, że pochodzę z okolic Legnicy, mój wybór padł na Galerię Piastów znajdującą się we wspomnianym mieście. I tak już trzeci dzień siedzę i składam klocki, szkoda tylko, że mój fotel nie jest zintegrowany z toaletą.
Założenia rozgrywki w Classic przedstawiają się tak, że ich nie ma! Gracz dostaje do dyspozycji ogromną planszę, którą może dowolnie przekształcać, burzyć lub budować. Wszystko w świecie Minecrafta zbudowane jest z sześcianów o boku równym metr (jest też jeden rodzaj klocka o wysokości pół metra). Niby nic, ale strasznie wciąga. Po pewnym czasie zauważa się rzeczy, które mogą przeszkadzać (choćby brak opcji cofnięcia ruchu, która istnieje w wielu tyconach), ale za wielu nie pamiętam, bo w głowie siedzą mi plany czwartego poziomu Galerii Piastów.
Przemyślenia przelane na edytor tekstu, więc mogę wracać do budowy. Gdy skończę, może się z wami podzielę tym wiekopomnym dziełem. Dzisiaj pokazałem grę koledze z pracy ?teraz zamiast wykonywać obowiązki też coś cały czas buduje . Oceniam tylko wersję Classic gry, a moja ocena to: 7/10.
Plusy:
- strasznie wciąga
- nie nudzi się
- w pewnym sensie innowacyjna
- losowe generowanie planszy
Minusy:
- sporo, które denerwują w trakcie gry, a których za cholerę nie pamiętam
- brak możliwości cofnięcia ostatniego ruchu
- archaiczna grafika.
- brak opcji generowania płaskiego terenu
5 Comments
Recommended Comments