Jump to content
  • entries
    47
  • comments
    374
  • views
    14,085

Nie ma miejsca dla PO w Radiu Maryja


Jokker

330 views

 Share

Tej nocy, o północy i półtorej godziny po, w studiu Jedynego Prawdziwego i Słusznego Radia gościł poseł PiS, który za rządu Jarosława okupywał stołek ministra infrastruktury. Nazwiska nie pamiętam, nie będę sobie nim zaśmiecał głowy. Audycja przebiegała jak zazwyczaj - słuchacze dzwonili, wyzywali PO, ex minister wykorzystywał to, do zdobywania już i tak zdobytego elektoratu. A we mnie wrzało na tyle, iż postanowiłem zatelefonować i wykorzystać czas antenowy, tyle, ile potrzebowałem.

O dziwo dodzwoniłem się po 6. próbie, przystępując momentalnie do ataku. Zapytałem, co dobrego, poza zamykaniem niewygodnych dla PiS ludzi, rząd 2005-2007 zrobił dla Polski. Próbowałem dowiedzieć się, dlaczego do studia nie zaprasza się polityków z innych partii. "Gdzie obiektywizm?" spytałem, usłyszałem cichy szept ojca prowadzącego, który, gdy zrozumiał, iż nie mam nic więcej do powiedzenia desperackim tonem zwrócił się do ex ministra. Ten zaczął, iż to co teraz powie, jest dowodem na to, że PiS potrafi spokojnie rozmawiać i odpowiadać na pytania. Że mój telefon (zauważmy, iż jedyny krytyczny) jest dowodem na wykorzystywanie przez PO brudnego pijaru. Że gratuluje mi, iż uważam, że wchodzenie do pociągu przez okna jest sukcesem PO (mimo że nie wypowiedziałem ani jednego słowa chwalącego PO). Ojciec prowadzący do "sukcesów" PO dodał jeszcze zamykanie studenta prowadzącego portal antykomor.pl, po czym nastąpił sarkastyczny śmiech obu panów.

Na moje pytania odpowiedzi bezpośredniej nie uzyskałem. Zadzwonił jednak pewien słuchacz, który przesłał mi wyrazy ubolewania, mówiąc "Ten pan Mateusz to pewnie ogląda tylko ten swój TVN. Wszyscy przecież wiemy, jakie nastawienie ma pani Olejnik do posłów PiS, to jest śmiechu warte. I jeszcze jedno - bardzo dobrze, że RM nie zaprasza do siebie polityków PO. Po co wysłuchiwać kłamstw? Przecież oni kłamią, tak samo jak lewica".

Cóż, pan Mateusz (czyli ja) owszem - ogląda TVN, tak jak ogląda Polsat, jak i publiczną. Tak samo słucha RM. Czyta Wyborczą jak i Nasz Dziennik. Po co? Ano po to, aby mieć na wszystkie sprawy pełny obraz. I dopiero wtedy - po zapoznaniu się ze zdaniem wszystkich stron - formuję swoją opinię, która nigdy nie jest bezpodstawna. W przeciwieństwie do opinii głoszonych przez słuchaczy RM. Jeżeli pani Olejnik tak strasznie traktuje swoich gości z PiS, to jak polityków PO traktuje o. Rydzyk i jego podwładni? Ona przynajmniej ma odwagę powiedzieć im prosto w oczy, co o nich myśli, a robi to w sposób bardzo taktowny i z kulturą.

Zauważyłem, iż Radio Maryja buduje swoisty ciemnogród. Najpierw namawia ludzi, aby nie słuchali innych stacji, nie oglądali innej TV niż TRWAM, a następnie wpajają ciemnym ludziom to, co chcą aby ci myśleli. Jeżeli RM jest dla wielu ludzi jedynym źródłem informacji, to może warto by stać się bardziej obiektywnym? I to zamierzam dziś na antenie RM powiedzieć.

 Share

16 Comments


Recommended Comments

Ostatnio gdy pracowałem zdarzyło mi się słuchać tej audycji, wywiad z jakimś wojskowym (padło przynajmniej jedno sensowne stwierdzenie - na transporcie i ochronie VIPów nie powinno się oszczędzać, niezależnie od ugrupowania etc.). Mowa była o kondycji Wojska Polskiego, co nie przeszkadzało

dzwoniącym mówić o Tragedii katastrofy smoleńskiej... no kurde.

Link to comment

Hipokryci i tyle... Przykład z nocy z soboty na niedzielę, prowadzący bezczelnie wmawiał słuchaczom, że media w ogóle nie pisały/mówiły o spotkaniu młodych z papieżem w Madrycie... Osobiście sprawdziłem - było o tym WSZĘDZIE, jasne, że nie na pierwszych stronach i wielką czcionką, ale było. A ksiądz prowadzący przekonywał (wraz z dzwoniącą słuchaczką), że "takie niestety mamy media, które takich tematów nie poruszają, być może są niewygodne" etc. Krew zalewa człowieka... Najgorsze jest to, że oni to robią z premedytacją, bo wiedzą, że starsi ludzie sobie nie wejdą do internetu i nie sprawdzą sami : |

Link to comment

Przykre, jak łatwo jest ludziom wcisnąć ciemnotę i przekonywać, że to właśnie oni wiedzą najlepiej.

Dla mnie tym bardziej, że pewna osoba w mojej rodzinie, którą przez lata miałem za autorytet i człowieka bardzo mądrego pod wpływem RM... zwyczajnie zgłupiał. Nie trafiają do niego rzeczowe argumenty, każdy jest wrogiem, eh, szkoda gadać. Słuchać zresztą też.

Link to comment

POSEŁ PIS MÓWI O TYM, ŻE INNE PARTIE KŁAMIĄ - po prostu EPICKA IRONIA.

EDIT: o, jednak źle przeczytałem. Chociaż pewnie wśród wszystkich obelg w stronę platformy znajdzie się jakieś oskarżenie o kłamstwo.

Link to comment

@ZdeniO

Wiesz co... To samo było na mszy, kiedy ksiądz ze swojego stanowiska mówił: ,,Nie dajcie się tej anychrześcijańskiej telewizji, która milczy na temat spotkania młodzieży z papieżem w Madrycie". Jakoś tak... i potem się dziwimy, że mamy taki ciemny naród. Skoro tyle ludzi słucha swoich ,,mentorów" w wersji proboszcz to tak wychodzi...

Link to comment

Tak to jest jak wszechwiedzący kler pakuje się w każdą dziedzinę życia zamiast trzymać swojej, przemieszanie tych dziedzin niektórym ludziom niestety robi wodę z mózgu i mamy religijno politycznie zombie.

Link to comment

Jeśli naprawdę to zrobiłeś to masz u mnie dużego + ;).

Taki inteligentny trolling. Szkoda, że nie słuchałem, pomimo, że mieszkam w Toruniu :F.

Link to comment

Ludzie są na tyle głupi by kupić ciemnotę PO.

Mam już dość myślenia " wybieram mniejsze zło"

Nie, nie będę głosował na nikogo z bandy czworga, nie, nie agituje korwinizmu:P

Link to comment

... a prawda zawsze leży gdzieś pośrodku.

Słucham RM od 16 lat i również nie podobają mi się NIEKTÓRE praktyki stosowane przez to medium. Mimo wszystko w jednym mają rację: PO jest rakiem dla Polski i wygląda na to, że to 'wyniszczanie' będzie trwało nadal, bo jak tak Was czytam, to widzę w Waszych słowach zafascynowanie Tuskiem i jego przybocznymi. Owszem, PiS również nie jest idealny, ale zgadzam się z ich polityką i mając wybór PO - PiS przystaję na rządy Kaczyńskiego. PO to wybitnie zakłamana partia, która chwyta się brudnych zagrań, aby wyszło jej to na korzyść. Nigdy nie byłem lewicowcem, ale mam szacunek do SLD za swoje twarde poglądy i nie robienie ludziom wody z mózgu. Szacunek do politycznych rywali - oto w tym wszystkim chodzi.

A Twojego telefonu niestety nie słyszałem, bo zarwałem nockę przy kompie i załapałem się na słowa końcowe zaraz przed 3 rano. Nie powiem, gość rozmów gadał z sensem i nie był do bólu stronniczy w swoich wypowiedziach. Posłuchajcie trochę więcej, a nie hate'ujcie na fali medialnego jadu. Owszem, zignorujcie telefony starszych ludzi o wysublimowanych poglądach - to pokolenie jest specyficzne. Skoncetrujcie się na merytoryce, bo nie macie 5 lat, żeby chłonąc wszystko jak młode pelikany.

Link to comment

@up

To mi się podoba ;). Jak ktoś nie jest z PiSem od razu musi być z Tuskiem. Ja na przykład gardze PiSem oraz PO dla mnie te partie są po równo chore. Popieram SLD, bo jako jedyni nie klękają przed klerem, a bez pozbycia się kościoła z państwa nigdy nie ruszymy do przodu.

Link to comment
Posłuchajcie trochę więcej, a nie hate'ujcie na fali medialnego jadu. Owszem, zignorujcie telefony starszych ludzi o wysublimowanych poglądach - to pokolenie jest specyficzne. Skoncetrujcie się na merytoryce, bo nie macie 5 lat, żeby chłonąc wszystko jak młode pelikany.

Nie da się skoncentrować na merytoryce, bo jej tam po prostu nie ma.

Dość długo czytałem Nasz Dziennik i słuchałem Radia Maryja i z przykrością stwierdzam, że nie ma tam rzeczowej analizy ani pola na dyskusję, są tylko słowa-klucze, stronniczość i zajadłe ataki (które w głowach tych ludzi są prowadzone przez drugą stronę). Czasami zdarzają się telefony inteligentnych ludzi, zdolnych do własnej analizy, ale znaczna większość słuchaczy to właśnie takie owieczki, jakim widzisz głosujących na PO.

Oczywiście, żeby nie było - GW czy TVN też nie są doskonałe, ale tam da się znaleźć jakieś refleksje, próbę spojrzenia z drugiej strony. A u o. Rydzyka zawsze "moja racja jest najmojsza". Myślenie grupowe.

Sam nie będę głosował ani na PiS, ani na PO, ani na żadną partię, która jest w rządzie. Może wtedy rządzący obudzą się i zaczną robić to, co powinni. Albo nie, i wyjdą na jaw ich prawdziwe kolory.

Link to comment

Ja np będę głosować na PO. Przecież PiS obraża Polaków i Polskę że nie mamy demokracji, że Ślązacy to zakamuflowana opcja Niemiecka itd. Ściemniał przy wyborach na prezydenta, a potem powiedział że to nie był "on" że nie wiedział co gada?! To ja mam głosować na kogoś kto jest nie poczytalny, okłamuje milionów ludzi. To widać w oczach jaką mają nienawiść do wszystkich którzy nie głosują na PiS. Moją siostrę kobieta wyzwała .... brak słów, skąd ludzie tak mają tą nienawiść, ale wiem jedno po tym jak kiedyś powiedział po przegranych wyborach Kaczyński że Tusk jest wrogiem numer 1. Pamiętam to pokazywali w tv. Tak samo jak młodzi się naśmiewali z tych co stali pod pałacem i bronili tego krzyża, robili z niego polityczny spór i nawet wyzwali księdza który miał go zabrać do kościoła. I oni się nazywają chrześcijanami/katolikami którzy sobie kpią z symbolu, jakim jest krzyż. A jak telewizja kręciła, to wyzywali reporterów itd. Więcej nie będę pisać bo tego jest pełno, i to nie tylko TVN to pokazuje ale różne stacje, a przy okazji tvn jest obiektywną telewizją tam każdego zapraszają itd. Katastrofę była, experci gadali, ale Macierewicz twierdzi swoje i oni mają swoją "teorie", więc to też o czymś świadczy o traktowaniu nie zależnej prokuratury, sam śp. Prezydent podpisał tą ustawę o rozdzieleniu stanowiska.

Pozdro

Link to comment

Ilekroć widzę, co się w tym nieszczęsnym kraju wyprawia, mam ochotę wyjechać... Albo nie. Zostanę. I nie będę głosować na żadną partię.

Z tej prostej przyczyny, że mówią jedno, robią drugie... A czasami nawet nic nie robią. Ja dziękuję za taki rząd.

Dziękuję też za księży, którzy nie dostrzegają rozdziału sacrum od profanum i pchają się do polityki. Tudzież zaprzeczają ideom własnej wiary poprzez nietolerancję dla bliźnich (np. w moim kościele parafialnym ksiądz, który przyjechał specjalnie wygłosić kazanie, naskoczył na ruchy feministyczne i organizacje wspierające ludzi o odmiennej orientacji seksualnej, twierdząc, że "oni chcą zmienić porządek tego świata, najlepiej burząc ten porządek, prowadząc do tego, co działo się niedawno w Norwegii [kazanie zostało wygłoszone krótko po zamachu Breivika - przyp. autorki]"... W tym momencie ksiądz popisał się, jak widać, również swoją niewiedzą), których Bóg kazał nam kochać - nawet, jeśli są nam wrogami.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...