Jump to content
  • entries
    47
  • comments
    374
  • views
    14,089

Radio Maryja propaguje prawdę


Jokker

624 views

 Share

W Radiu Maryja kampania wre. Wyborcza oczywiście. Ojcowie redemptoryści na potęgę szkalują partię obecnie rządzącą (PO), pod niebiosy wychwalając politykę partii "najlepszej" (PiS). Najlepszej dla nich. Wykorzystują do tego celu m. in.katastrofę smoleńską, przekręcają fakty i układają wszystko w taki sposób, aby jak najbardziej oczernić dzisiejszą władzę, ale nie tylko. Starają się pogrążyć również resztę konkurencji (SLD, PJN itd.).

W akcję, która aż prosi się, by nazwać ją opłacaną przez PiS, angażuje się również wyższe kadry kierownicze (czyt. biskupów i arcybiskupów) Kościoła katolickiego. Przykładem może być chociażby wygłoszona 15 sierpnia na Jasnej Górze homilia Andrzeja Dzięgi. Księdza arcybiskupa, warto by dodać.

Arcybiskup czytał tekst, który sprawia wrażenie opracowanego podczas zmagania się z biegunką i wzdęciami, tj. bełkotliwy, niespójny, fanatyczny. Ponadto wtrącał się do spraw, do których wtrącać się nie powinien, chociażby dlatego, że ma o nich nikłe pojęcie. Przytoczmy sobie kilka fragmentów i przeanalizujmy. Cytuję z materiału zamieszczonym w Naszym Dzienniku z dnia 16 sierpnia br.

(...) To jest wołanie, by każde życie ludzkie, od poczęcia do naturalnej śmierci, było radością i dla prostych ludzi, i dla rządzących, dla naukowców i dla ekonomistów, i dlatego by było święte i nietykalne, by było bezpieczne już pod sercem matki, bez żadnych dodatkowych prawniczych klauzul i warunków.

Hierarchowie katoliccy wyjątkowo lubią temat aborcji. Poruszają go niemal na każdym wystąpieniu. Zresztą kto im zabroni. Oni już dawno znaleźli nań złotą receptę: Katoliku! Stoisz przed problemem - unieszkodliwić płód czy dopuścić do narodzin dziecka? Rób jak my, biskupi - gwałć 6-letnie dziewczynki.

To jest wołanie, by rodzina, powstająca na gruncie małżeństwa jako związku mężczyzny i niewiasty, była niezmiennie podstawą siły Narodu (...).

A księża pederaści dalej robią swoje i sprowadzają do zakrystii 7-letnich Jasiów, Stasiów etc.

To jest wołanie, by podstawą ekonomii była znowu zwykła, uczciwa praca umysłu i rąk, a nie przede wszystkim gry giełdowe. (...) To już nosi znamiona bardziej hazardu niż ekonomii.

Znowu? Czyli kiedy było lepiej? Gdy od wszystkich pieniędzy trzeba było odprowadzić VAT dla papieża? Bez komentarza... Za to należałoby okazać wyrazy współczucia słuchaczom, którzy pewnie nie zrozumieli większości bełkotu jakim jest ww. homilia, z powodu swojej starości.

***

Problem homilii był poruszany podczas nocnych audycji w Radiu Maryja. Omawiano m. in. komentarz pani Pitery, na który szybko odpowiedziała pewna starsza pani, mówiąca, jakby dopiero co płakała:

(..) Wszyscy przecież wiemy, że Radio Maryja uczy nas spokoju, opanowania, akceptacji i wyrozumiałości. A ono ciągle jest atakowane. Atakowani jesteśmy my - rodzina Radia Maryja, słuchacze. Słyszy się, jak jest atakowane. Księża są atakowani. Julia Pitera! Proszę księdza, ta prostaczka nawet nie dorównuje księdzu arcybiskupowi do pięt! To jest nikt! Ona jest nikim!

Świetny przykład opanowania i wyrozumiałości. Warto jeszcze dodać, iż ksiądz prowadzący powiedział, gdy wysłuchał starszej pani:

Czekaliśmy na te słowa prawdy, pani (tu imię słuchaczki)
.
 Share

30 Comments


Recommended CommentsChrzescijanstwo i PiS łączy jedno- przekazywanie ludziom kłamstwa. Niestety w pierwszym przypadku prawie cały kraj to fanatycy, którzy na pytanie "Skąd się wziął Bóg" odpowiadają "Przestań pier....ć", ale chyba coraz więcej ludzi w końcu uwalnia się od tego toksycznego szajsu. W sprawie PiSu nie będę pisał, bo mi szkoda klawy (kotka Jarka tez Tusk z ruskami otruli)

Ja bym raczej powiedział, że nie chrześcijaństwo przekazuje ludziom kłamstwa, tylko Kościół wykorzystuje idee chrześcijańskie nie tak, jak powinien. Ja uważam się za chrześcijanina, jednocześnie uważam się za wroga Kościoła, bo myśli głoszone przez chrześcijaństwo interpretuję w zupełnie inny sposób aniżeli chciałby Kościół - ta instytucja chciałaby, abym bezkrytycznie poddał się wszystkim ich opiniom. A właściwie co rozumiesz przez wyrażenie, że "chrześcijaństwo przekazuje ludziom kłamstwa"?

oczywiście tuska rydzyka i pedofilów powinno się zamknąć, ale czy wam przeszkadzają chrześcijanie? czy każdy chrześcijanin musi być moherem? taka właśnie polityka PO i imperatora putina. Przez 2000 lat kraj był chrześcijański a nagle teraz kilku masonom, komunistom i antychrystom zaczęło to przeszkadzać i zrobili z kraju burdel.

Moim zdaniem należy rozróżnić - chrześcijaństwo a katolicyzm. Niby to samo, ale gdyby się zastanowić, to jak bardzo się te dwie rzeczy różnią. Katolicyzm = bezmyślne powtarzanie kościelnego bełkoty, chrześcijaństwo = wiara, ale świadoma.

Link to comment

@Waść

Sama religia nikomu nie przeszkadza, gorzej gdy zaczyna ona wpychać swój nos w dziedziny życia w których nie ma racji bytu, choćby przez to że jej założenia są zwyczajnie nieaktualne i nie obejmują pewnych kwestii. Rozmaici ''kapłani'' manipulują religią właśnie w celu prowadzenia bzdurnych gierek politycznych. Ja bym wolał pozostawić religie w osobistej sferze życia każdego obywatela zamiast na podstawie religii określać preferencje do głosowania, nazywania prawdziwym Polakiem i kilku innych.

Link to comment

O poziomie wpisu jak i części komentarzy się nie wypowiem, bo naprawdę szkoda mi słów. Ja tylko radzę poczytać Wam przeczytać ten wywiad. Stwierdzenie, że "katole to PiSowcy", jest kłamstwem. Najgorsze jest to, że masa ludzi uważa, że Kościół, to o. Rydzyk i suspendowany x. Natanek... Naprawdę przykre.

Link to comment
I w ciągu 22 lat mego istnienia, nie doczekałem sie sensownej odpowiedzi na pytanie "Skad sie wział Bóg" A Kościół jest tylko łasy na naszą kasę.

I nikt nie odpowie Ci na to pytanie, bo Bóg (jeśli jest, a ja wierzę, że tak) znikąd się nie wziął. Był zawsze. I tu się właśnie pojawia zasada wiary - jak wierzysz, to przyjmujesz to, bo wiary nie ogarniesz umysłem. Być może Bóg to wcale nie jest... jakiś twór, jakaś istota. Może tu chodzi o symbolikę. Bóg istnieje, ale swoją rolę odgrywa dzięki wierze, bo gdyby ludzie w niego nie wierzyli, to co On ma do roboty.

Link to comment

Kościół wtrąca się we wszystkie dziedziny życia, czego robić nie powinien. Hipokryzja, obłuda i permanentna orgia. Nie wierze w kościół i jego kłamstwa, a w przyszłości chcę złożyć akt apostazji.

Link to comment

True, true, Jokker. Takie blogi lubię - ostro, bez pieprzenia się z ładnymi słówkami. Masz u mnie +.

@lukasz765

Odezwał się 16-latek, który zna się na rzyci... yyy... życiu, chciałem powiedzieć.

Przy okazji, mam pewne przesłanie do wszystkich psychokatoli takich jak kolega Łukasz:

"Choćbym mówił językami ludzi i Aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. I choćbym posiadł wszelką wiedzę, a wiarę miałbym tak wielką ażebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym".

Przeanalizuj sobie ten cytat, cymbale (brzmiący). Postaraj się przy tym nie zalać pianą. W imię zbawienia, oczywiście.

Link to comment
No cóż, może na starość powróci wam rozum.

AdixTehMaster - wybujałymi słówkami nie zakryjesz swojej gównianej wiedzy o świecie.

Nie no, pewnie wiesz więcej ode mnie i zaprzeczysz krucjatom, prześladowaniom, paleniem na stosie, zawłaszczeniem dużych połaci ziemii, wtrącaniem się w sprawy państwa... przecież nic takiego nie istnieje!!

Link to comment

Pianą to się nie zaleje, bo psem nie jestem [jak kolega wyżej]... A co do cytatu-znam go , nie musisz mi go wklejać, a co gryzie cię?. A w imię zbawienia to ty się w łeb puknij.

Link to comment
Pianą to się nie zaleje, bo psem nie jestem [jak kolega wyżej]... A co do cytatu-znam go , nie musisz mi go wklejać, a co gryzie cię?. A w imię zbawienia to ty się w łeb puknij.

Jeżeli cytat tak doskonale znasz, to widocznie się do niego nie stosujesz...

Link to comment

@lukasz765 właśnie pokazałeś że masz gównianą wiedzę o świecie.

Wg mnie chrześcijaństwo to zwykła religia która za kilka/naście lat się skończy i będziemy na nią patrzeć jak na inne religie których już nikt nie wyznaje. Niestety obawiam się że zastąpi je coś równie głupiego ;/

Link to comment

@lukasz765 właśnie pokazałeś że masz gównianą wiedzę o świecie.

Wg mnie chrześcijaństwo to zwykła religia która za kilka/naście lat się skończy i będziemy na nią patrzeć jak na inne religie których już nikt nie wyznaje. Niestety obawiam się że zastąpi je coś równie głupiego ;/

Link to comment

Dziwiło mnie zawsze, że atakuje się RM za wspieranie PiSu, a nie atakuje się TVN czy GW za często bezkrytyczną pochwałę PO, chociaż w ostatnich czasach już coraz mniej da się to odczuć. RM ma prawo istnieć i mówić co chce jeśli chcemy w Polsce wolności słowa. Tyle w temacie RM.

Wpis autora uważam za niebywale chamski i wulgarny. Człowiek który uważa się za wykształconego powinien umieć krytykować w taki sposób, aby to zwracało uwagę na istotę problemu, jednocześnie specjalnie nikogo nie obrażać co autor czyni.

Kościół ma prawo i obowiązek mówić co jest złe. Nie widzę nic złego, że opowiada się przeciw aborcji. Wielu krytyków kościoła w Polsce mówi o tym, że religia powinna zniknąć ze szkół oraz, że nie powinno się płacić katechetą z publicznych pieniędzy bo nie każdy jest wierzący. W pełni się z tym zgodzę, jednak należy zauważyć, że pieniądze za aborcję też by pochodził z publicznych pieniędzy, a przecież podatki płaca też osoby które są wierzące i są jej przeciwni.

Nie no, pewnie wiesz więcej ode mnie i zaprzeczysz krucjatom, prześladowaniom, paleniem na stosie, zawłaszczeniem dużych połaci ziemii, wtrącaniem się w sprawy państwa... przecież nic takiego nie istnieje!!

A co to ma do rzeczy? Chcesz się licytować na liczby ofiar? To może podyskutujmy jak się żyło we wspaniałym ateistycznym kraju zwanym ZSRR, albo jak się dziś żyje w Północnej Korei.

Wg mnie chrześcijaństwo to zwykła religia która za kilka/naście lat się skończy i będziemy na nią patrzeć jak na inne religie których już nikt nie wyznaje. Niestety obawiam się że zastąpi je coś równie głupiego ;/

Wątpię. Kościół już nie z takimi problemami sobie radził. Chrześcijan coraz więcej przybywa np. na terenie Azji, więc się nie ciesz na zapas.

Link to comment
No cóż, może na starość powróci wam rozum.

AdixTehMaster - wybujałymi słówkami nie zakryjesz swojej gównianej wiedzy o świecie.

Nie no, pewnie wiesz więcej ode mnie i zaprzeczysz krucjatom, prześladowaniom, paleniem na stosie, zawłaszczeniem dużych połaci ziemii, wtrącaniem się w sprawy państwa... przecież nic takiego nie istnieje!!

matko, naprawdę Wy nie potraficie logicznie myślec. W średniowieczu już nie żyjemy. Zgadzam się, że wtedy kościól to jedna wielka zoorganizowana grupa przestępcza była,....ale czasy się zmieniają i mnie nie obchodzi co było kiedyś. A nawet jeśli teraz byloby to samo, to też mnie to nie powinno interesować. Kościół to tylko Kościół- instytucja. Wiary się nie zniszczy. Bozia was chyba nie skrzywdziła, tylko najwyżej wam pomogła. No nie? No coż, ale jak sie wkleja wątki fabularne z głupich książek, czy gier do swojego życia to tak się potem ma. Weźcie się w garść lepiej.

Link to comment

WEDŁUG IMĆ SYSKOLA! Zaspamuj mu to

Wg mnie chrześcijaństwo to zwykła religia która za kilka/naście lat się skończy i będziemy na nią patrzeć jak na inne religie których już nikt nie wyznaje. Niestety obawiam się że zastąpi je coś równie głupiego ;/

BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, to ci się żart udał xD

Link to comment

Dla mnie sprawa jest prosta - patrzę na historię kościoła i widzę wiele syfu - nie wierzę. Nie miał bym nic przeciwko, gdyby nie to, że wtrąca się w dziedziny życia w które nie powinien.

@lukasz765 - co z tego, że to było średniowiecze? Kościół od początku *niby* opiera się na miłości bliźniego. Epoka nie ma do tego nic wspólnego, chociaż to właśnie w średniowieczu pokazali "jak bardzo miłują ludzi". Wniosek? Hipokryzja i łamanie fundamentów wiary.

@argomaxer - Również mogę zapytać co do rzeczy mają zbrodnie kościoła i kraje komunistyczne. Czy sugerujesz, że jeśli ZSRR było by katolickie to by to coś zmieniło? Katolicyzm lekiem na fanatyzm Ojczulka Stalina? BTW, tamten komentarz był odpowiedzią na zarzuty, że "[beeep] wiem o świecie" i zarazem historii KK. Co mogę dodać? Manipulacje treścią biblii? Wprowadzenie czyśćca przez papieża? Mimo tego pozdrawiam i mam nadzieję, że kiedyś będziemy żyli w świecie w którym nikt nie będzie nas okłamywał a my ludzie będziemy się szanować nawzajem. Ale jak to mówią - nadzieja matką głupich :X

PS. O kurde, ale późno!

Link to comment

Niesamowita wymiana zdań. Te emocje!

@argomaxer

Miło Cię znowu zobaczyć ;-). Mimo że nie ze wszystkim w Twoim komencie się zgadzam, to chwała Ci za opanowanie w otoczeniu tych... ujadaczy dookoła. Czego jak czego, ale rozsądku tam nie brak.

@reszta

To co tu odstawiacie z dyskusją to ma niewiele wspólnego, jestem zniesmaczony poziomem jaki większość tu zaprezentowała, onet.pl wam może buty czyścić, naprawdę...

Link to comment

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...