Jump to content
  • entries
    6
  • comments
    4
  • views
    6,048

może jakieś filmy?


tadzik93

225 views

Jako że zaciekawiłem 2 osoby (zawsze coś) książkami pomyślałem że może napiszę teraz o jakichś filmach? Najlepiej opiszę te które sam widziałem :blush:

- "Ali G Indahouse" - Ali G to raper z dzielnicy Westside. Wraz z kumplami z gangu rywalizuje z kolesiami z Eastside. Poza tym Ali ma bardzo odpowiedzialne zadanie, prowadzi szkołę, w której uczy dzieciaki jak przetrwać w getcie. Jednak po odcięciu funduszy jest zmuszony do zaprzestania prowadzenia zajęć. Rozpoczyna protest. Ali zostaje wciągnięty w wir wydarzeń związanych z wyborami. Staje się kandydatem do parlamentu. Dostaje się tam, przewraca wszystko do góry nogami i przypadkowo natrafia na spisek swego przełożonego... więcej nie powiem żeby zaciekawić przyszłych widzów :blush:

gatunek: komedia (dosyć wulgarana i zboczona)

reżyseria Mark Mylod scenariusz Sacha Baron Cohen , Dan Mazer zdjęcia Ashley Rowe muzyka Keith Sweat (więcej...) czas trwania: 88 dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

- "Królestwo Niebieskie" - Jest rok 1186. Młody kowal Balian traci żonę i syna. Pogrążonego w żałobie rzemieślnika odnajduje rycerz Godfrey z Ibelin (Liam Neeson), który okazuje się być jego ojcem. Godfrey namawia Baliana - swego nieślubnego syna - by u jego boku wyruszył ze świętą misją do ziemi świętej. Balian zgadza się na podróż gdyż chce odkupić winy swoje i swojej rodziny. Niestety w czasie podróży dochodzi do walki w której Godfrey zostaje raniony strzałą. Gdy krzyżowcy docierają do Messyny, Godfrey umiera. Po dotarciu do Jerozolimy Balian otrzymuje tytuły i gospodarstwo swojego ojca. Zakochuje się w siostrze króla pięknej księżniczce Sybilli (Eva Green). Po śmierci króla Baldwina IV władzę w Jerozolimie przejmuje baron Guy de Lusignan. Żądny krwi Lusignan doprowadza do wojny z Saladynem, wodzem muzułmanów. W bitwie pod Hittin giną wszyscy rycerze Jerozolimy, a Guy dostaje się do niewoli, miasto pozostaje bez obrony. Saladyn maszeruje z armią, aby zająć Jerozolimę. Na czele obrońców staje Balian, który wraz z mieszkańcami miasta ma zamiar go bronić do ostatniej kropli krwi.

gatunek: dramat historyczny (film bardzo ciekawie zrobiony jest wiele scen z bitew i pojedynków)

reżyseria Ridley Scott scenariusz William Monahan zdjęcia John Mathieson muzyka Harry Gregson-Williams (więcej...) czas trwania: 145 dystrybucja: Cinepix

- "Kac Vegas" - Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas. Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz ? bandyta.

gatunek: komedia (jedna z najlepszych jakie widziałem!!)

reżyseria Todd Phillips scenariusz Scott Moore , Jon Lucas zdjęcia Lawrence Sher muzyka Christophe Beck czas trwania: 100 dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

- "300" - filmowa adaptacja komiksu Franka Millera 300. Film jest opowieścią o bitwie pod Termopilami, która miała miejsce w 480 r. p.n.e. podczas wojny grecko-perskiej. Leonidas wobec nadchodzącej porażki (wynikającej z przewagi wojsk Perskich) pozostawił większość oddziałów w Sparcie, udając się z około 300 Spartanami na nieuniknioną śmierć w kierunku wąwozu Termopile, w którym miała rozegrać się bitwa.

Zgodność z historią

Reżyser filmu Zack Snyder stwierdził podczas wywiadu dla MTV, że wydarzenia są w 90 procentach zgodne z historią i że to efekty użyte w filmie czynią go mało wiarygodnym. Mówił też, że pokazywał go światowej klasy historykom, którzy stwierdzili, że jest wspaniały, a wręcz nie mogli uwierzyć, że jest tak zgodny z prawdziwymi wydarzeniami. Poza tym stwierdził, że nie jest to film dokumentalny oraz że jest głównie oparty na komiksie.

gatunek: dramat historyczny (także bardzo ciekawie zrobiony film z wieloma szczególnie w środku filmu ujęć bitew "Spartanie vs. Persowie")

reżyseria Zack Snyder scenariusz Michael Gordon , Kurt Johnstad (więcej...) zdjęcia Larry Fong muzyka Tyler Bates czas trwania: 117 dystrybucja: Warner Bros.

Myślę że 4 filmy wystarczą... Jeśli komuś się spodobają te filmy niech napisze a może opiszę kilka następnych? Kto wie? :cool: Przykro mi jeśli ktoś wszystkie te filmy oglądał albo nie przypadły mu do gustu... :sleep:

1 Comment


Recommended Comments

Większość z tych filmów widziałem:) Będę przemądrzałym gnojem, jakich nie znoszę na swoim blogu. Będę się czepiał- wywal ten cały sztampowy smrodek. Pisz z serca, a nie z wikipedii, czy z innego filmwebu;) Jeżeli serio to wszystko napisałeś, to usuń komentarz, jeśli nie, pomyśl, jakby zyskał na tym wpis ;)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...