Jump to content
  • entries
    278
  • comments
    4,642
  • views
    200,003

O grach...


Castiel

973 views

 Share

peryfer.jpg

Wiem, że tytuł nie jest zbyt odkrywczy, ale lepiej poświęcić więcej czasu na myślenie o tym, co napisać, niż na zastanawianie się nad tytułem. Nieważne. Przejdźmy do wpisu, w którym trochę moich przemyśleń na temat gier. Pewnie tak samo mało odkrywczych jak tytuł, ale cóż zrobić.

Jestem graczem. Nie gram bardzo dużo, chociaż może i gram dużo, ale w niewielka liczbę tytułów. Nie należę do tzw. ?połykaczy gier?, którzy kończą grę w jeden dwa wieczory i zaraz muszą zagrać w kolejną. Rzadko zdarza mi się przejść całą grę do końca. Było takich tylko kilkanaście. Wszystko przez to, że nie jestem mistrzem klawiatury, myszki i pada i zwykle dochodzę do pewnego momentu w grze, z którym sobie nie radzę, bo jest za trudny. Życie. Jednak nie będę narzekał na poziom trudności, bo wina leży po stronie mojej, a nie gry. Poza tym niekiedy gra po prostu zaczyna mnie nudzić i nie chcę się męczyć, tylko po to żeby ją skończyć. Wolę przerwać w połowie i zająć się czymś innym.

fifa_11_screen_1_galeria.jpg

Nie mam swojego ulubionego gatunku. Lubię gry sportowe, samochodówki. Czasem zagram w jakąś grę akcji lub FPSa. Nie lubię RPGów i strategii, w sumie nie wiem, dlaczego, ale ciężko mi się gra w takie gry. No i są jeszcze przygodówki, które niestety szybko mnie nudzą. Komputer mam dopiero od 4 lat, ale zaległości w starszych tytułach też nadrobiłem i można powiedzieć, że jestem na bieżąco. Było kilka gier, które mają stałe miejsce na dysku, których nigdy nie usunę. Zawsze musi być jakaś kopanka, kiedyś były to PESy, teraz FIFA11, a już niedługo FIFA12. GTA Vice City i San Andreas, w których lubię od czasu do czasu trochę się po rozbijać. Poza tym to Call of Duty 2, pierwszy Dead Space, DSJ, Burnout Paradise, Unreal Turnament i Symulator Farmy. Do tych gier wracam wiele razy i pewnie wracał będę wiele razy. Mam też nadzieję, że do tego grona dołączą jeszcze nowe tytuły, które mnie urzekną.

1(3%38%29.jpg

Co jest dla mnie najważniejsze w grach? Na pewno nie grafika. Wiadomo, że przyjemniej gra się, gdy na ekranie widać piękne animacje, wspaniałe tekstury itd., ale nigdy nie skreślałem żadnej gry tylko dlatego, ze jest brzydka. Zresztą mój sprzęt jest dosyć słaby, więc wiele gier trzeba uruchamiać w niskiej rozdzielczości i z detalami ustawionymi na minimum, ale nie przeszkadza mi to. Na muzykę też nie zwracam większej uwagi. W większości gier mi nie przeszkadza, a jeśli już zaczyna mnie irytować to po prostu puszczam sobie coś swojego i po problemie. Gra musi mnie wciągnąć ciekawą fabułą lub pomysłami na rozgrywkę. Musi mieć to coś.. Wiem, że świetne fabuły mam w grach RPG, ale jak już mówiłem, to nie mój klimat.

Niemal wcale nie gram w sieci. Jedynie trochę w gry piłkarskie, ale i tak dużo tego nie ma. Olewam tryby multi z kilku względów. Po pierwsze tak jak pisałem wcześniej ? jestem za słaby. Nie chcę sobie psuć nerwów i tracić czas na to żeby dostać bęcki od sieciowych wymiataczy. Drugi powód to przeróżni oszuści. Ależ wkurzali mnie ci, którzy rozłączali się, gdy przegrywali mecz w FIFE. Pół biedy, jeśli po tym rozłączaniu zaliczało mi zasłużoną wygraną. Najgorzej było, gdy trafiał się cwaniak, który wykombinował tak, że po jego rozłączeniu nie mogłem zagrać kolejnego meczu i sam musiałem wyłączyć grę i wygraną zapisywało takiemu oszustowi. Jak tu się nie denerwować? W związku z moim graniem tylko w singlu marzy mi się, aby twórcy wydawali dwie wersje swoich gier. Jedną z trybami mutli i single, a drugą z samymi trybami dla jednego gracza. Oczywiście tańszą od tej wersji z multi. Dla przykładu gry z serii Call of Duty oferują singla na 5-6 godzin i do tego multi na wiele godzin. I taka gra kosztuje około 130-150 zł. Ja chętnie kupiłbym CoDa tylko z trybem single za powiedzmy 70-90 złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mógłbym przeznaczyć na kolejne gry. Myślę, że osób chętnych na takie rozwiązania było by więcej, ale twórcy pewnie czegoś takiego nigdy nie zrobią.

bac95ef876.jpg

Na koniec o tym skąd biorę gry. Premierówki kupuję rzadko, wolę poczekać kilka miesięcy i kupić grę w promocji lub w taniej serii, albo zapolować na okazję i znaleźć wersję używaną na Allegro. No i regularnie kupuję CD-Action. Od trzech i pół roku nie opuściłem żadnego numeru, więc dobrych gier mam pod dostatkiem. Zawsze kupuje wersje pudełkowe. Dla mnie gra kupiona cyfrowo to strata tego wspaniałego uczucia posiadania jej. Mam pudełko, instrukcję płytę. Mam co postawić na półce. Wkurza mnie tylko wszechobecna konieczność obecności płyty w napędzie. Piraci to omijają, a normalni gracze muszą się męczyć i drżeć o stan swojej płyty.

.resized_400x266_Logitech_Dual_Action_Ga

Być może w najbliższym czasie postaram się pokusić o listę dziesięciu najlepszych gier, w które grałem, albo coś podobnego. W każdym bądź razie tematyka gier jeszcze na blogu się pojawi.

Na koniec jeszcze chciałem polecić Wam wpis Zorzina o noworocznych obietnicach CD-Action. Zapraszam! http://forum.cdaction.pl/blog/zorzin/index...showentry=31059

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Nie gram bardzo dużo, chociaż może i gram dużo, ale w niewielka liczbę tytułów.

Nie podoba mi się to zdanie.

Na muzykę też nie zwracam większej uwagi.

Dla mnie TES bez swoich soundtracków lub Max Payne pozbawiony podkładu w menu głównym to nie to samo.

Link to comment

Nie jestem zwolenniczką grania w trybie multiplayer, choć może kiedyś zmienię zdanie. Mimo wszystko uważam, że najlepiej grać wtedy z ekipą znajomych. Co do kupowania gier, zdecydowanie wolę wydania pudełkowe z tego samego powodu co Ty, Castielu. Jeśli chodzi o premierówki, również rzadko po nie sięgam i wolę poczekać jak dany tytuł stanieje chyba, że aż tak bardzo nie mogę się go doczekać i akurat mam wystarczająco funduszy, aby pozwolić sobie na większy zakup. Z Allegro nie korzystałam póki co, za to zaopatruję się w tanie serie, gry w promocyjnych cenach oraz wydania z czasopism. Takie zakupy robię w kioskach, marketach oraz sklepach internetowych.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...