Jump to content
  • entries
    98
  • comments
    166
  • views
    46,732

Kubica vs. pytania od Jego fanów...


Darth7Vader

508 views

 Share

robert_kubica_wallpaper_by_lilrychoo-d32s4wr.png

Najpierw na wstępie muszę wspomnieć o samej stronce na której trafiły wszystkie pytania od fanów. "Trochę" tam tego było, nie ma co... wink_prosty.gif - Dokładnie to 1492(!) pytania... Które bądź co bądź się strasznie powtarzały, w połowie to też były życzenia ogólnego powrotu do zdrowia czy do F1 albo ogólne przemyślenia na temat tego, jak Kubica tam jeździ w F1, trochę dyskusji o F1 i przemyśleń/pytań dotyczących obecnego sezonu itd. itp. etc... rolleyes.gif Oto całość pytań - czyli na te, na które zdołał i odpowiedział Robert (i które pewnie zostały dobrze i mądrze wybrane - przynajmniej żeby to wyglądało należycie) [(Cz. 1)+(Cz. 2)

Od Roberta Kubicy:

?Przede wszystkim, chciałbym przywitać się z wszystkimi! Byłbym szczęśliwy, gdyby udało mi się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, ale po prostu było ich zbyt wiele! Przeczytałem każde pytanie i wybrałem te, które podsumowują wspólne tematy? ? powiedział na wstępie Robert.

Fani: Jak czujesz się pod względem fizycznym i psychicznym?

RK: ?Psychicznie nie ma żadnego problemu. Fizycznie, jestem nadal trochę słaby, ale mój ogólny stan jest dość dobry. Moja waga powróciła teraz to normalnego poziomu i od kilku tygodni jestem w stanie chodzić bez pomocy. Ogólnie rzecz biorąc, czuję się dosyć dobrze?.

Fani: Drogi Robercie, mam pytanie na temat twoich przemyśleń po wypadku oraz podczas twojego powrotu do zdrowia. Czy uważasz, że ten wypadek zmienił coś w Twoim umyśle kierowcy wyścigowego?

RK: ?Nie sądzę ? nie pamiętam nic z wypadku i jestem tylko świadomy jego konsekwencji. Więc dla mnie jest tak, jakby nigdy się nie wydarzył?.

Fani: Czy uważasz, że to pomaga Ci być jeszcze lepszym kierowcą?

RK: ?Miejmy taką nadzieję! Ale tak naprawdę nie wiem dlaczego miałoby tak być, ponieważ sądzę, że powrócę dokładnie taki, jaki byłem?.

kubica_470_renault_autografy.jpeg

Robert-Kubica_2061654.jpg

Fani: Do jakiego zespołu powrócisz w przyszłym roku?

RK: ?Jestem kierowcą Lotus Renault GP. Oczywiście brakuje mi tego, że nie jestem w stanie jeździć w tym sezonie, ale sądzę, że moja praca w Enstone nie została zakończona?.

Fani: Kiedy weźmiesz dla nas udział w wywiadzie telewizyjnym?

RK: ?Jeszcze nie wiem ? tak szybko, jak będę miał czas na zajęcia z mediami. Teraz muszę skoncentrować się na mojej rehabilitacji i programie treningowym?.

Fani: Jakie jest Twoje zdanie na temat zmiany silników na V6 w 2014 roku?

RK: ?Będę mógł Ci powiedzieć, kiedy przetestuję go, a to szczególnie dlatego, że właściwości jezdne silnika turbodoładowanego są inne niż obecnych jednostek napędowych?.

Fani: Czy uważasz, że DRS był dobrym pomysłem?

RK: ?Tak, jest na torze więcej akcji, a reguła ?jednej sekundy różnicy? stwarza więcej sytuacji stanowiących wyzwanie?.

bmw_robert_kubica_formula1-32.JPG

S20_KUBICA_EN_640x360_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

Fani: Jak przebiega Twoja rehabilitacja?

RK: ?Tak jak powiedziałem wcześniej, jestem zadowolony z tego jak wygląda jej przebieg. Postępy idą w parze z oczekiwaniami i na szczęście nie ma komplikacji, które mogłyby wpłynąć na czas powrotu do zdrowia. Jest wciąż zbyt wcześnie, aby mieć jasny obraz harmonogramu mojego powrotu, ale ważną rzeczą jest ostateczny rezultat, a nie pośpiech?.

Fani: Co robisz, aby utrzymać wysoką sprawność umysłu, kiedy nie możesz korzystać z symulatora? Czy robisz jakiś trening wizualizacyjny? W jaki sposób utrzymujesz wszystkie instynkty kierowcy wyścigowego podczas rehabilitacji?

RK: ?Nigdy nie zapomina się jak jeździć rowerem. Nie ma nic, czego potrzebowałbym w tym względzie, jak zawsze dobrze bawię się, grając w gry wideo i to tyle?.

Fani: Hej Robert, mam nadzieję, że Twoja rehabilitacja przebiega zgodnie z planem!

RK: Czy będziesz znów gotowy, aby zamieszać w stawce w przyszłym roku i powalczyć o mistrzostwo?

?Tak, jeśli chodzi o pierwsze pytanie. Natomiast co do drugiego pytania, to będziemy musieli poczekać do pierwszego testu w 2012 roku!?.

Fani: Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, nie mogę doczekać się Twojego powrotu do stawki! Co sądzisz o osiągach zespołu w tym roku?

RK: ?Są dosyć dobre, chociaż trochę spadają, szczególnie podczas sesji kwalifikacyjnych. Wiem, że jest kilka dobrych usprawnień na nadchodzące wyścigi, a to powinno pomóc odzyskać to, co mieliśmy na początkowych etapach sezonu. Poza tym, na Silverstone kwestia ?nadmuchu spalin? wyraźnie wpłynęła na konkurencyjność, którą na pewno odzyskamy w Niemczech w przyszłym tygodniu?.

Fani: Robert, kiedy powrócisz do ścigania, co będzie pierwszą rzeczą, jaką zrobisz?

RK: ?Zrelaksuję się przez chwilę z moimi inżynierami wyścigowymi w pomieszczeniu konferencyjnym, a następnie rozpocznę pracę?.

z9071545X,Kibice-Roberta-Kubicy.jpg

634438099725976745.jpg

Fani: Czy historia F1 ma znaczenie dla tego co robisz dzisiaj na torze wyścigowym? Dzięki i powodzenia w nabieraniu szybkości.

RK: ?Historia F1 jest oczywiście bardzo interesująca, ale tak wiele rzeczy ulega zmianom pod względem technologii i przepisów sportowych, że tak naprawdę nie można wyciągać wniosków z przeszłości. Natomiast bardzo ważne jest to, aby wykorzystywać swoje doświadczenie i dostosowywać je do różnych okoliczności, z którymi masz do czynienia w każdy weekend wyścigowy?.

Fani: Robert, ja i mój przyjaciel zamierzamy studiować mechatronikę. Może moglibyśmy pomóc ci nieco w F1. Nasze pomysły są lepsze niż Neweya! Co byś poradził?

RK: ?To naprawdę dobra wiadomość! Mogę skontaktować Was z naszym działem badań i rozwoju, oni z przyjemnością ocenią Wasze pomysły?.

Fani: Nawiązując do tegorocznej walki o mistrzostwo, czy uważasz, że Vettel wkrótce zdobędzie tytuł?

RK: ?Wygląda na to, że walka w tym sezonie rozegra się raczej o drugie miejsce, a nie o pierwsze. Ale nigdy nie wiadomo. W ostatnich kilku sezonach o mistrzostwie decydował ostatni wyścig, więc zobaczymy?.

Fani: Jak to jest jechać bolidem F1 na ulicach Monako?

RK: ?Osobiście sprawia mi to naprawdę dużą przyjemność, ponieważ każdy centymetr toru musisz pokonać z wyjątkową dokładnością. To ma szczególne znaczenie podczas kwalifikacji, masz wrażenie, że twój instynkt działa szybciej niż twój mózg?.

Fani: Ile wyścigów widziałeś w tym sezonie? Czy były one nudne czy interesujące?

RK: ?Widziałem wszystkie! Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie były dla mnie ciekawe i sądzę, że nowe przepisy zdecydowanie poprawiły widowisko?.

Kibice_Kubica_mistrzem_4405989.jpg

Kibice_Kubica_mistrzem_4405979.jpg

Robert_Kubica_Fernando_4542504.jpg

^^ Fani: Czy to prawda, że zamierzasz powrócić na GP Brazylii? ^^

?Lubię mieć cel, kiedy jest on rozsądny. Zobaczymy jak będą wyglądać kolejne miesiące pod względem postępu procesu rehabilitacji, a wtedy podejmiemy decyzję we właściwym czasie. Ważne jest to, iż wiem, że mój Zespół trzyma dla mnie miejsce tak długo, jak będę potrzebował?.

Fani: Na jakim torze, który nie jest w kalendarzu F1, chciałbyś się ścigać?

RK: ?Zdecydowanie powiedziałbym Jerez de la Frontera ? dobrze znam ten tor, gdyż Formuła 1 przeprowadza tam sporo testów. A jeśli inny tor nie w bolidzie F1, to wybrałbym Makao?.

Fani: Jakie cele wyznaczyłeś sobie na swoją najbliższą przyszłość, kiedy odzyskasz zdrowie?

RK: ?Dokładnie takie same, jakie miałem wcześniej, moje cele nie uległy zmianie?.

Fani: Robert, spędziłeś swoje dzieciństwo w Polsce, a swoją młodość we Włoszech. F1 podróżuje po całym świecie, a Ty masz swoje mieszkanie w Monako? Czy jest jakieś miejsce, które mógłbyś nazwać swoim ?domem??

RK: ?Mój dom to po prostu miejsce, gdzie są moim przyjaciele i moje osobiste zainteresowania ? to dla mnie najważniejsze. Pobliskie lotnisko jest również dosyć ważne??

Fani: Jak długo będzie przebiegać Twoja rehabilitacja?

RK: ?Trudno przewidzieć harmonogram procesu, który również zależy od praw natury'. Ale dobra wiadomość jest taka, że moja rekonwalescencja jest równomierna i wcześniej czy później będę w wystarczająco dobrej formie, aby móc wyznaczyć datę mojego powrotu?.

232701.jpg

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Super ostatnio chciałem właśnie poczytać o zdrowiu i powrocie Kubicy, a tu tak miła niespodzianka :)

To się bardzo cieszę, że spodobał Ci się ten wpis. :) Ja wszystko śledzę na wmf1.pl choć i też parę innych stronek o F1 jest warte uwagi - np. f1.pl gdzie Mikołaj Sokół robi świetne artykuły i video analizy wyścigów czy innych ciekawych rzeczy ze światka F1. :)

@bzyk36 - Ten komentarz zabawny? Może i też, bo jeden z wielu, ja wyłapałem tego sporo, np.:

"4calibr4

Pytanie brzmi : czy myślisz ze polska reprezentacja piłki nożnej byłaby mistrzem świata gdybyśmy zaczynali każdy mecz z 7 bramkowa przewaga?

Spooner

jaki jest wpływ krzywego dyszla na psychikę konia??

Woznicabartlomiej Collapse

Robert, czy to prawda, że organizowałeś w szpitalu w Petra Ligure nielegalne nocne wyścigi na wózkach i zdublowałeś wszystkich na pierwszym okrążeniu?

Aro17021993

Cześć Robert. Chciałem Cię zapytać czy masz coś jeść jak nie to przywiozę Ci kiełbasy ;D [...]

NoChybaTAk

Robert wiesz może kiedy wyjdzie minecraft 1.8???

Michal_kasprzycki

Robert Star Wars czy Star Trek

BLACK hawk (O to czy Robert chciałby być w Ferrari)

Do Ferrari?

... są lepsze samochody i lepsze firmy!

[...]

Każdy samochód można pomalować na czerwono!

Było osiem moli po jednym na każdy cylinder.

Dwa zdechły więc stężenie spadło z 8 na 6!

Marian

Jeśli trafiła by się panu oferta reklamowania sprzętu rolniczego to czy przyjął by ją pan?

K750m

Robert, czy lubisz kiszone ogórki?

Yaro

Jeszcze Polska nie zginęła Robert. Kiedy wracasz na tor?

Kacperson07

Robert, jak myślisz czy Polska osiągnie dobry wynik na EURO 2012?

Roccosocco

Robert, a ty jak myślisz, kiedy będzie koniec świata?

Guest

Robert, jak myślisz, czy jutro spadnie śnieg?

Oczywiście były też pytania czy rehabilituje się na konsoli:

Tomkrz

3) Czy uważasz ze gra na ps3 "F1 2010" jest "]choć trochę realistyczna? No nieźle... czyli F1 2010 mało realnie oddaje realną jazdę w F1? xD Ostra kryrtyka, ni ma co... xD

Slawek

Robercie, w jednym z wywiadów z tobą przeczytałem że lubisz sobie pograć.

1. Na czym grasz: PC/Xbox/Playstation/Wii/coś innego?

2. Jaka gra wg Ciebie najbliżej odwzorowuje jazdę bolidem F1 2010, rFactor, LiveForSpeed, coś innego?

3. Jaki kontroler wykorzystujesz do grania: Klawiatura, Pad, Kierownica (jaki model)?

4. Czy grywasz w inne gatunki niż wyścigi?

Natik96

Aha i jeszcze zapomniałam spytać, czy czasem pogrywasz sobie np. w F1 2010? Może dostałeś egzemplarz przedpremierowy F1 2011? :)

Bronze

Robert grasz w Richard Burns Rally. Jaką trasę najbardziej lubisz ? I jaki jest twój rekord ? Pozdrawiam

cravenciak

Robert, zastanawia mnie czy w przerwach pomiędzy treningami grasz w Ryśka? [...] (Chodzi of o Wieśka czyli Wiedźmina - dwójkę też... :P)

Ofc dla mnie śmieszne były naj naj naj te związane ogólnie z F1, które to czasem rozwalały mnie na całego :D :

Kubah11

Robert, jakie są szanse na powrót jeszcze w tym sezonie, zanim Heidfeld całkiem zniszczy Ci samochód ? Łuhu.... antyfan Heidfelda na całego... xD

Adrian

[...]

Wiesz ile zarabia członek ekipy zmieniającej koła w f1? Dobre pytanie, czyż nie? xD Już nie o mechanika chodzi, tylko o zmieniacza kół... choć to w sumie mechanik jest... xD

Holyblood

Czy jest możliwy Twój co-op w rajdach z Małyszem? Tjaaa... xD Przez komórkę może, co? xD

Czy też Cię denerwuje Zientarski na polsacie? Oj... a Kogo On nie denerwuje? xD

Pf Kmiecik

Witaj:) gdybyś miał określić głód ścigania w skali , np 1- 10 , zabraknie skali:)? Hmm... sam zrobiłem się głodny na myśl o to pytanie... idę coś "zjeść"... xD

KOKO

czy Nick Heidfeld da radę jeszcze w tym sezonie przekroczyć 35 punktów w klasyfikacji generalnej Poleciało sarkazmem, c'nie? xD

Kubeusz

Witaj Robert!

Co w tym trudnym czasie powrotu do zdrowia robisz, żeby nie stracić "instynktu" kierowcy wyścigowego? Jak wypalasz "benzynę" we krwi? Ciekawe pytanie... pewnie spala ją na rowerku treningowym... a może samo to się Robertowi spala? :3 To już pewnie Kubica wie sam... ^_^

Norbert3-96

Jakie to jest uczucie gdy Petrov lub Heidfeld (nie wiem jak się pisze) niszczy po raz kolejny R31? Ale jednak poprawnie napisał nazwisko Witalija i Nicka, choć powiedział że nie wie jak... xD A czy niszczą bolidy? Chyba nie...

Kuba Collapse

Robert, gdybyś mógł zasiąść za kierownicą bolidu dowolnego zespołu, który zespół by to był i dlaczego właśnie Ferrari? :)Czy takie pytanie zawsze musi mieć pointe w postaci Ferrari? No ludzie... xD

Kubica2012

Robert wracaj szybko i zatrzymaj Vettela. Też jestem ciekaw czy Robert jest szybszy od Vettela i czy Go zatrzyma pod koniec sezonu - może właśnie dlatego chce dopiero w Brazylii się pojawić? xD Wywali ciężkie działa i pokona Vettela... xD (Choć to pytanie posiada w sobie też inny podtekst... xD

omeprazen

kto jak nie Ty Robert zleje głowę szampanem dla Vettela :)Tak - Vettel potrzebuje kogoś, kto Mu zjele szampanem głowę... ale najlepiej pod koniec sezonu gdy zdobędzie drugie MŚ... xD Wtedy się Kubica może pojawić i to zrobić... xD

Korupcja128

[...]

Znaczy się jak zostać rajdowcem formuły 1? Niezła mieszanka, c'nie? xD Przebił samego siebie... xD

Sebastian Łukianiuk

Kto pod pańską nieobecność na torze ma Pana zdaniem największe szanse na mistrzostwo f1 w tym sezonie? "Kota nie ma, to myszy harcują", tak? xD

Sirdan Collapse

Hi!

Robert, niedawno Lewis zasiadł w aucie serii NASCAR i sprawiał wrażenie zafascynowanego jazdą takim autem. Nie chciałbyś też "spróbować chleba z tego pieca"? NASCAR to ZŁO! Tam tylko można wsiąść do auta - wsiąść, nie jeździć nim! - i tyle wystarczy na "fascynację"! Kubica jakby miał tam jeździć, to by się zabił tam... -_- Ale nawet by tego nie zrobił - przejechałby 2m i samo auto by się rozpadło... xD (ale sarkazm... xD)

Kuba

masz zamiar świętować mistrzostwo w 2012? :)I jak tu mówić o końcu świata? xD Lepsza przepowiednia czyż nie? xD

Trochę się namęczyłem by znaleźć to ale jednak i tak większość jak wspomniałem to były życzenia, pozdrowienia itd., choć znalazło się też parę "perełek", które jeżdżą w jakichś tam włoskich seriach kartingowych, ścigają się w USA czy - w Abu Zabi! Serio... oto ta z Abu Zabi:

Oscarro

Czesc Robert,

Mam na imię Oskar i mieszkam i pracuje w Dubaju od prawie 3 lat. Mam do Ciebie następujące pytanie. Czy dasz się zaprosić na mala sesje kartingowa w Dubaju przed GP Abu Dhabi? Ja ścigam się w serii kartingowej z najlepszymi w Dubaju ale chciałbym zaprosić Ciebie na dosłownie pol godziny dobrej zabawy na torze w Dubaju. Obiekt jest doskonały, gokarty to typ sodi RX250, 22 konne z możliwością dodania balastu dla wyrównania Sans. Po wszystkim zapraszam Cie na kolacje z kilkoma Polakami/kibicami. Co Ty na to? Wiem, ze wracasz do zdrowia i oczywiście życzę Ci powrotu do pełnej sprawności.

Pozdrawiam serdecznie

Oskar

No facet ma niezłe zaplecze - nie ma co i ma gdzie trenować. :) Kto by pomyślał... może usłyszymy o jakimś polaku (może nie jednym), który też się kiedyś pojawi w F1? :rolleyes:

Link to comment

A i tak nic tylko czekać na wywiad w TV z Kubicą... Myślicie, że przeprowadzi ten wywiad Andrzej Borowczyk czy Mikołaj Sokół? ;) Ja chciałbym Sokoła zobaczyć... (On zna osobiście Roberta...)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...