Jump to content
  • entries
    11
  • comments
    55
  • views
    12,237

Słówko na początek


voyo

323 views

 Share

Serdecznie witam wszystkich graczy!

Założyłem niedawno ten blog, aby dzielić się z Wami moimi opiniami na temat gier i tego, co dzieje się w branży. Przeczytacie tutaj moje osobiste spostrzeżenia i reakcje na różne wydarzenia związane z grami komputerowymi a także maksymalnie obiektywne (w miarę możliwości ;)) recenzje gier, z którymi ostatnio się mierzę. Nie, nie będę starał się recenzować gier zaraz po premierze - bowiem dla mnie, zwykłego gracza, bardzo dokładne zapoznanie się z grą zajmuje trochę czasu. Przeczytacie tu także recenzje starych gier, różne zestawienia, felietony i z rzadka - zapowiedzi.

Musicie wiedzieć, że moim ulubionym gatunkiem są gry cRPG, dlatego też najwięcej zobaczycie tutaj recenzji tego typu gier - co nie oznacza, że będą u mnie miały jakiekolwiek "punkty na starcie". ;) Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co Wasz kolega sądzi o jakiejś grze lub jakie ma nadzieje związane z kolejna produkcją - zapraszam. ;)

W przeciwieństwie do innych mediów recenzujących gry, ja nie stosuję skali ocen 7-10, ale pełną: 0-10. Staram się traktować gry poważnie i oceniać obiektywnie, nie sypiąc przy tym "dziewiątkami" dla każdej gry, która mi się spodoba, i unikać dawania "piątek" beznadziejnym grom. Zakładam, że konsument nabywając grę za niemałe pieniądze, oczekuje sowitej dawki rozrywki w świetnym stylu, której nie odłoży w kąt po paru godzinach grania. Toteż właśnie na takiej płaszczyźnie staram się oceniać gry - pod względem czasu jaki można spędzić przy danej produkcji bez nudzenia się i pod względem jakości tej rozgrywki. A więc gdyby gra trwała godzinę, to choćby nie wiem jak była dobra - z góry skazana jest na bardzo niską ocenę. Oczywiście innymi zasadami kieruję się przy ocenianiu gier freeware. ;) W skrócie moją skalę ocen można przedstawić tak:

10 - mityczna gra idealna, pozbawiona jakichkolwiek błędów. Zawiera multiplayer i edytor

9+ - jak niżej, ale musi zawierać multi i/lub edytor

9 - objawienie, prawdziwa perełka pośród gier.

8 - świetna gra

7 - bardzo dobra gra

6 - dobra gra

5 - niezła gra

4 - przeciętna gra

3 - słaba gra

2 - bardzo słaba gra

1 - gra, w której tylko instalator został wykonany należycie

0 - gra, w której nie powinno być instalatora... (lub go nie ma)

To tyle, jeśli chodzi o wstęp, zapraszam do lektury. ;)

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Czyli jak jakaś gra jest najznamienitsza grą singleplayer stworzoną przez człowieka, a nie będzie miała multiplayera i edytora to nie będzie zasługiwała na więcej niż 8? Jak dla mnie z lekka bez sensu.

Link to comment
Czyli jak jakaś gra jest najznamienitsza grą singleplayer stworzoną przez człowieka, a nie będzie miała multiplayera i edytora to nie będzie zasługiwała na więcej niż 8? Jak dla mnie z lekka bez sensu.

Sorry, już poprawiłem. ;) teraz maksymalna ocena dla takiej gry to 9. I tak znam tylko jedną grę, która wg mnie zasługuje na 9 (i żadnej, która zasługuje na więcej). Teraz gra na 9+ musi mieć multi i/lub edytor.

Przeczytaj uważnie mój wpis - oceniam przede wszystkim to, jak długo gra będzie bawiła gracza i w jakim stylu. Multi i edytor czynią grę praktycznie nieśmiertelną, jeżeli są dobre. A nieśmiertelna gra, to idealna gra.

Link to comment

No teraz lepiej :D - ale i tak dalej uważam, że maksymalna ocena nie powinna wymagać tego aby gra zawierała moduł multi czy edytor. Ciężko wymagać od gier typowo single aby posiadały multi (jak dla mnie to zabieg nie tyle zbędny, co robiony na siłę). Ale w każdym razie skala ocen przejrzysta i wyraźna... rozumiem niedługo raczysz napisać recenzję tej jedynej gry zasługującej na 9? :happy:

Link to comment
rozumiem niedługo raczysz napisać recenzję tej jedynej gry zasługującej na 9? :happy:

Na razie powiem tylko tyle, że zamierzam w najbliższym czasie napisać reckę bardzo głośnej i bardzo kontrowersyjnej gry.

PS "W najbliższym czasie" czyli na dniach :P

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...