Jump to content
  • entry
    1
  • comments
    7
  • views
    2,629

Conflict: Denied Ops


JJJuoker

895 views

 Share

Gatunek - FPS

PEGI - +16

Producent - Pivotal Games

Wydawca - Square-Enix/Eidos

Wydawca PL - Cenega

Wydane na: PC, X360, PS3

Cena PC: Około 14,90 zł

Cena Xbox 360 - 249,90

Cena PS3 - 239 zł

Wydane w CDA - 08/2010 (181)

Multiplayer - Tak

Wymagania sprzętowe - Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 7 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Oceny w internecie są słabe. Najwyższa to 6.6. Ja ją bym ocenił trochę wyżej. Na 6.8.

A więc: Wenezuelski dyktator, generał Ramirez zajmuje złoża ropy i grozi użyciem broni nuklearnej jeżeli USA się w to wmiesza. Wysłani są dwaj agenci amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej: Graves oraz Lang, którzy muszą powstrzymać Ramireza i jego sojuszników.

Naszym pierwszym zadaniem jest infiltracja kościoła Santa Cecilia, kradzież i zniszczenie danych wroga, oraz ucieczka. Po drodze pomiędzy celami gra rzuca na nas tony wrogów. I to jest olbrzymi minus gry: W tej grze idziemy tylko naprzód i rozwalamy wroga. Czasami musimy tylko cos rozwalić, kogoś chronić czy utorować sobie drogę C4. Żeby dalej rozwalać wrogów. I to jeszcze okraszone straszną liniowością. To kolejny wielki błąd.

Po pierwszej misji wybieramy miejsca następnych misji. Jest Afryka, Syberia i Rosja. W każdej rozgrywamy dwie misje.

17411_normal.jpg<<< Mówiłem żeby w tej wieży nie robić magazynu benzyny!

S.O.S!

Woła bohater gdy jego zdrowie spadnie do zera. Wtedy my ,drugim bohaterem, musimy do niego podejść i go uzdrowić. Kojarzy się to trochę z Kane and Lynch. Natomiast gdy obaj bohaterowie padną do piachu, to misja jest przerywana. Jednak to my musimy podejsć do kolegi i użyć lekarstwa. Mamy tego lekarstwa nieograniczoną ilosć.

Nawet poruszanie tu jest cienkie. Bohater musi najpierw "wspiąć się" na półmetrową przeszkodę. Na szczęscie sami możemy zeskoczyć. Twórcy dali nam więcej i pozwolili skakać w dowolnym momencie (Na przeszkody nie możemy wskakiwać).

Następne błędy

Razi model jazdy pojazdami. Jednak następne to że bohaterowie są "zakochani" w swoich broniach. Czyli nie mogą podnosić innych. Lang ma pistolet i karabin maszynowy (Po pierwszej misji dochodzi wyrzutnia rakiet), a Graves pistolet i karabin snajperski. Chociaż twórcy dodali modyfikacje broni po każdej misji; na przykład Graves dostaje kamere broni, która udostępnia strzelania bez potrzeby wychylania się, a Lang magazynek z 200 pociskami. Aha, trzeba też powiedzieć że amunicji jest full. Nie trzeba się martwić o pociski.

Czasami też dostaniemy do dyspozycji p "ciężki" sprzęt. Jest jedna: CKM. Siądziemy też za sterami czołgu, czy poduszkowca (Lądowego - To nie jest zbyt fajny sprzęt. Zwłaszcza w ręakch wroga).

Polonizacja nie zawsze jest dobra

Gra jest całkowice spolszczona, co grze wychodzi na złe. Tutaj wszyscy mówia po "polskiemu". Wenezuelscy bojownicy i cywile czy amerykańscy żołnierze. Bohaterowie też... co jest w tym najgorsze. Co chwila strzelają pseudożartami.

Wreszcie plus?

Grafika jest "nawet" srednia. O ile eksplozje prezentują się dobrze, to na reszte szkoda tracić słów. Ta gra byłaby najgorszą w jaką grałem gdyby nie multi. Co-op pozwala dwóm użytkownikom na wyjątkowo emocjonującą zabawę niczym w hollywoodzkich filmach akcji.

Tej gry wypatrujcie jako dodatku do gazety. Albo w jakiś taniej serii

Ocena końcowa: 6+

Plusy:

+ Eksplozje

+ Co-op

+ Modyfikacje broni

Minusy:

- Bardzo liniowe misje

- Schematyczność

- W tym wypadku polonizacja

- Pseudokawały bohaterów

 Share

7 Comments


Recommended Comments

Conflict: Denied Ops można kupić w taniej serii Cenegi po 15zl. Nie warto jednak tego robić, bo jak napisał autor tekstu gra jest kiepska, w sumie nawet jeszcze bardziej, niż widział to JJJuoker. Głupi wrogowie, denerwujący bohaterowie i wyciągnięta krowie spod ogona fabuła zdecydowanie nie zachęcają do jej kończenia. Co-op to oczywiście plus, ale są lepsze gry, gdzie można się w satysfakcjonujący sposób pobawić w kilka osób.

Co do tekstu: to bardziej wypunktowanie wad/zalet (wątpliwych?) gry, niż recenzja.

I jeszcze jedno: piszesz, że dałbyś siódemkę, po czym wystawiasz 6+. Why? Nie rozumiem też minusu "ciągłość rozgrywki". Chodziło Ci o liniowość?

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...