Jump to content

opti's corner

  • entries
    60
  • comments
    630
  • views
    81,158

Kup grę, gadżet gratis


opti

582 views

 Share

Salam alejkum! Witam wszystkich! Gdzie kupujesz najczęściej swoje gry? I jak zachowujesz się w sklepie z multimediami? Masz jakieś "wtyczki"? Dzisiejszy wpis będzie stanowić luźną odpowiedź na zamieszczony w ostatnim numerze CD-Action artykuł pod tytułem: ,,Kto kupuje gry - świat widziany oczami sprzedawcy".

Artykuł ten to praca niejakiego Marcina Antosza. Cały felieton podzielony jest na dwie zasadnicze części. W tekście znajdziemy informacje o kupujących, widzianych od strony sprzedawcy, takich jak: "ja tylko oglądam", "rodzic szukający gry", itp. Ale nie to jest w tym tekście najciekawsze. Na większą uwagę zasługuje druga część artykułu. Tutaj możemy przeczytać o tym, iż warto zakumplować się ze sprzedawcą z hipermarketu. Dlaczego? Dlatego, że mają oni dostęp do różnych gadżetów z gier, takich jak np. koszulki z logiem gry. Sam autor pisze o uratowanej beczce na odpady promieniotwórcze z logo Stalkera: Czyste Niebo. Co ciekawe, przy "zakumplowaniu się" ze sprzedającym można liczyć także na rzekomy rabat na gry, wynoszący nawet do 10% od sumy danego tytułu.

empik.jpg

I tak to mniej więcej wygląda. A po co więc napisałem tą notkę? Ponieważ jest to aż nie do uwierzenia - znajdź sobie kolegę pracującego w Saturnie/Empiku, i już kupowanie gier stanie się prostsze? Niemożliwe. A może jednak? Jak Wy kupujecie gry? Macie jakieś "układy i układziki" z panami pracującymi w Waszych ulubionych sklepach? Udało się Wam coś upolować z takich promocyjnych gadżetów?

Zachęcam do komentowania!

 Share

9 Comments


Recommended Comments

To wiem, bo sam kupuje tylko przez Allegro/używane. Ale ciekawi mnie czy komuś zdarzyła się taka sytuacja jak opisywana w artykule.

Link to comment

@org

O ile nie trafisz na idiotę, który sprzeda ci pirata lub puste pudełko z kartką w środku Trololo, naprawdę myślałeś, że dostaniesz DNF za 80 zł?. :cheesy:

Link to comment

Za rzadko kupuję gry aby się z kimś zakumplować :D. Poza tym albo mi się wydaję, albo sprzedający zmieniają się co parę miesięcy :P. Wiem, że dużo ludzi lubi narzekać, że Empik ma monopol na wszystko itd. ale pracują tam naprawdę mili ludzie jednak :).

PS Lepiej wyszukiwać oferty promocyjne. W2 za 8 dych, czy FIFA 11 za 7 to moje interesy życia :P.

@org, matstu To jest pijar ! Sam sprzedaję takie pudełka i teraz zachęca !

Link to comment

@Sir Zir

Nie, ale niegdyś dostałem prawdopodobnie pirata na GBA. To znaczy wszystko działało OK, ale na katridżu nie było naklejki potwierdzającej oryginalność, a poza tym nie dało się zapisać gry.

A żeby nie było, że offtopuję, to napiszę coś na temat wpisu: otóż ja właściwie nigdy nie kupuję gier (wystarczają mi pełniaki z CDA i growe prezenty urodzinowe), a i najbliższy Empik mam ponad 20 km od miejsca zamieszkania, więc jakiekolwiek znajomości odpadają.

Link to comment
Wiem, że dużo ludzi lubi narzekać, że Empik ma monopol na wszystko itd. ale pracują tam naprawdę mili ludzie jednak

Gdybyś wiedział, że któryś z kupujących jest tajemniczym klientem, który ma sprawdzić, czy dobrze sobie radzisz, to byłbyś miły dla każdego ;). Dziwna atmosfera panuje wśród pracowników :E.

Ale ciekawi mnie czy komuś zdarzyła się taka sytuacja jak opisywana w artykule.

W MM, Saturnach i innych molochach może być ciężko, ale są małe sklepy, które też dostają gadżety. A jak mało Ci takich gratisów, to trzeba było jeździć na PGA :).

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...