Jump to content
  • entries
    101
  • comments
    520
  • views
    60,105

Jeden z sieciowych atutów PC - Trackmania.


wojtekwlodyka28

447 views

 Share

Jeśli spotkaliście się kiedyś z tą grą to na pewno ją pamiętacie bo trudno o niej zapomnieć. Naszym zadaniem w niej jest wykręcenie ja najlepszego czasu na torze o określonej długości. I tu właśnie zaczyna się zabawa. Za czasy dostajemy medale które są sumowane i można porównywać je w internecie na rankingach których jest ogromna liczba. Rankingi liczą wszystko: medale, czasy jakie wykręciliśmy na torach, liczbę wyścigów w jakich braliśmy udział i wiele wiele więcej. Rankingi można też podzielić między obszary więc możemy sprawdzić czy w naszym mieście ktoś był od nas lepszy, które miejsce mamy w naszym województwie czy kraju. I jeszcze jeden wielki atut: edytor. Zaczynimy od edytora tras.Można w nim stworzyć co nam się kompletnie wymarzy: pętle, skoki, zjazdy, wzniesienia i wiele wiele więcej. Jeżeli jesteście kreatywni Trackmania jest grą dla was. Po stworzeniu trasy możecie ją opublikować w grze lub wysłać na różne strony z całymi bazami torów ( np. TMX) i tylko patrzeć ile graczy przejechało po naszej trasie. Jeżeli gramy sami to mamy zagwarantowane to wszystko ,ale cała moc Trackmani objawia się w trybie dla wielu graczy. Społeczność graczy tworząca trasy grafiki samochodów i mody bez przerwy ściga się biorąc udział w ciągłych zawodach. Po co jeżdżą? Po to aby być najlepszym z najlepszych. Serwerów jest mnóstwo i graczy na nich też więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście nie od razu będziemy wszystko wygrywać: żeby być w pierwszej dziesiątce trzeba się sporo najeździć ,a co dopiero pierwsze miejsce! Jednak wprawy można dostać już po kilku sesjach więc jeśli jesteście cierpliwi to dopniecie swego. Zabawę można jeszcze podkręcić jeżdżeniem razem z kumplem lub bratem. Porównywać swoje osiągnięcia i pozycje w rankingach lub stworzyć jakiś mały klan mający swoje własne grafiki na samochodach lub własne tagi. O sprzętowe wymagania się nie martwcie: gra pójdzie na kompie sprzed 3-4 lat. I to jest chyba najlepsza z informacji: Trackmania w najnowszej wersji Nations Forever jest całkowicie darmowa. Można ją pobrać z neta i grać całkowicie za darmo. Jeżeli ci się spodoba możesz kupić płatną wersje z dodatkowymi środowiskami i porami dnia ,a także możliwością zbierania miedziaków i... dużo by mówić. Gracze darmowej edycji nie są w żaden sposób dyskryminowani nie mają po prostu dostępu do pewnych rzeczy które trochę dodają zabawy. Wersja płatna kosztuje około 50 zł ( ale naprawdę ciężko ją znaleźć w sklepie ,a na stronie jest dużo droższa) więc to nie jest zbyt dużo a w zamian dostajemy genialny przecież produkt który da nam mnóstwo godzin świetnej zabawy.

p1110078.jpg

Pudełkowa wersja Trackmani United.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Zaiste Trackmania genialną rozrywką jest. (jeśli komuś takie klimaty pasują)

Warto wspomnieć że kiedyś jej instalka (darmowej wersji) wrzucona była na płytkę w CDA.

Można wpaść pośmigać sobie nawet na kilka minut, jeśli mamy taką dziurę czasu do zapchania. A to gdzie jeździmy na prawdę często przekracza ludzkie pojęcie i wyobrażenia. I to jest super. Masz tutaj rację że edytor to mocna strona gry. Mocna i przedłużająca jej żywotność. Jeśli dodamy do tego ten smaczek rywalizacji i możliwość pięcie się w górę na drabince rankingowej, to otrzymamy właśnie taką super, niezobowiązującą zabawę. Pamiętajmy także, że to dyscyplina eSportowa i najlepsze teamy zdobywają realne trofea i nagrody.

Jeśli chodzi o zakup, to myślę że można bawić się jeszcze w darmową wersję, a za kilka miesięcy kupić nową część - Trackmanię 2 Canyon. To będzie miało większy sens.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...