Jump to content
  • entries
    345
  • comments
    4,878
  • views
    461,467

Błyskawiczne perełki


Qbuś

1,031 views

 Share

Czasem nie ma się ochoty włączać gry. Czasem ma się czas na krótką partyjkę. Czasem ma się ochotę na nieco prostej rozwałki. Czasem komputer nowych gier nie uciągnie. Czasem coś się pobiera, przetwarza lub mieli. W takich sytuacjach całkiem nieźle sprawdzają się flashowo-przeglądarkowe gierki. 95% z nich to 'tower defense' lub różniaste odmiany Bejewelled, ale można znaleźć oryginalne perełki. Można też znaleźć perełki wśród tych zgranych schematów. Ułatwię Wam nieco to szukanie i podrzucę parę propozycji.

Curveball

LINK

curve-ball.jpg

Pozornie jest to gra idealna na minutę. Lecz to tylko pozory, gdyż ta podstępna bestia potrafi wciągnąć na długie minuty. Jest to pong, ale w 3D. Początkowo jest bardzo prosto, ale bardzo szybko robi się bardzo trudno. Grafika podstawowa, ale estetyczna, więc w oczy nie kłuje. Jak daleko zajdziesz?

Pixel Purge

LINK

davidjames_pixelpurge_gameplay.png

O ile poprzednia gra to dla mnie już klasyk i znam ją od paru lat, to PP to nowe odkrycie. I to jakie! Oldchoolowy, prosty shooter (myszką celujemy, klawiaturą latamy) z piękną pikselartową grafiką. Kilka rodzajów przeciwników w różnych rozmiarach, osiem różnych statystyk do ulepszania, poziomy zdobywane za zbieranie pikselowych pozostałości po wrogach i niekończące się fale wrogów oraz znajdźki (tarcze, 'życie'). Ze standardowego sztafażu brakuje mi tylko więcej broni, ale kto wie - może w 2 części? Tymczasem bardzo gorąco polecam!

Ultimate Assassin

LINK

ultimateAssassin3.gif

Gratka dla wszystkich miłośników Hitmana. O ile za 'pełnowymiarowymi' skradankami nie przepadam, to w tę serię lubię sobie pograć. Grafika i założenie proste - jesteśmy tytułowym zabójcą i mamy cel do zlikwidowania. Przeszkadzają nam ochroniarze - spotkanie z nimi to niemal pewna śmierć - my jesteśmy uzbrojeni jedynie w nóż, a oni mają karabiny. Przed kulami uciekać można tylko ułamek sekundy, więc zaraz po namierzeniu trzeba czmychnąć. Po zlikwidowaniu celu na mapie pokazuje się 'punkt odbioru', więc nie wystarczy zabić, trzeba jeszcze zadbać o możliwość ucieczki. Do tego w części 3 mamy możliwość sprintu oraz 'zniknięcia' ograniczone paskiem energii. Na koniec poziomu mamy mini-achievementy (bez wykrycia, bez postrzałów), które są zapisywane, więc możemy sobie wracać i walczyć o perfekcję.

Villainous

LINK

Villainous%20walkthrough.jpg

Kolejny świeżynek - tym razem mamy do czynienia z anty-tower defensem. Tym razem to my mamy za zadanie niszczyć, plądrować i nie dać się ubić wieżom. Miła odmiana, jak dla mnie. Graficznie nie prezentuje się rewelacyjnie (nawet jak na flashówkę), a muzykę najlepiej od razu wyłączyć. Ale prócz tego gra się miło - mamy drzewko umiejętności, sporo rodzajów swoich stworów, czary i tym podobne. Warto spróbować.

______

I tak, błyskawicznie, dotarliśmy do końca. Interesują Was takie gry? Macie swoje ulubione? Zastanawiam się nad regularnym (np. raz w miesiącu) prezentowanie swoich odkryć, ale nic dla Was bez Was. Nie ma sensu prezentować tych gier, jeśli nikt i tak nie gra. Sam sobie ich prezentować przeca nie muszę. A może zaproponujecie jakąś inną formę? Flash lub nie flash, decyzja należy do Ciebie.

[...] trzeba na oścież otworzyć okna i wszystko wyrzucić na ulicę, a przede wszystkim samo okno i nas wraz z nim.

Julio Cortázar

Gra w klasy

 Share

14 Comments


Recommended Comments

Ostatnia flashowo-przeglądarkowa gierka, z jaką miałem styczność, to "Rozbierz Britney Spears", zaliczana do gatunku screamerów. Prawie zawału od tego dostałem. Nigdy więcej!!! :tongue:

Link to comment

Gierki z gatunku "pogromcy sesji" :) Zawsze gdy człowiek ma mnóstwo nauki albo pracy, to nie odpali przecież żadnej gry, no bo nie wypada. Ale w końcu pyknąć sobie 10 minut we flasha, nikomu nie zaszkodzi. Zazwyczaj kończy się to 3h z życia wyjętymi :P

Ja osobiście lubie głównie gry logiczne i logiczno-zręcznościowe. Nazw żadnych nie pamiętam, ale popularne były usuwanie klocków, tak aby zielone zostały, a czerwone odpadły. Podkładanie dynamitów, tower defence. Mam też słabość do gier rodzaju wystrzel jeża, pingwina itp. na najwiekszą odległość, gdzie zazwyczaj kupujemy różne dodatki i zbieramy achievmenty.

Ile człowiek pieniędzy zarobił grając w te flashówki :D

Link to comment

Villainous zgapił trochę modeli od WarCrafta i WoWa :<.

EDIT - ach nie, to inna flashówka była :D

Najlepsze flashówki są od Nitrome i Armor Games, koniec :D!

Link to comment

matstu - Hmmm... Chyba coś z Tobą nie tak skoro w ogóle to włączyłeś :P

Lord Hrabula - Logiczne też lubię, nawet bardzo. Na pewno parę się jeszcze tu znajdzie, o ile zechcecie. A do 'rzucanych' jakoś nie mam wielkiej sympatii.

ARONEK128J - Kongregate! A Nitrome nie znałem.

Link to comment

Bubble Trouble - w tę gierę zagrywałem się nie raz, rządzi przede wszystkim w co-opie. Wymaga zręczności i, wbrew pozorom, niemało myślenia. Z flashowych gierek jedna z moich ulubionych.

Tank Trouble - here it comes! Zabijacz przerw w liceum, stworzyliśmy sobie nawet ligę w to ustrojstwo. Tryb single jest nudny jak flaki z olejem (jeden przeciwnik, na którego jest nietrudny sposób, brak czegoś, co można nazwać "etapami"), jednak pazury pokazuje w multi na planszach stworzonych przez ludzi. Zdecydowany numero uno.

Coś, co mi się marzy, co multi w Curveball. Może kiedyś ktoś na to wpadnie? Stworzenie czegoś takiego wydaje się stosunkowo nietrudne.

Poza tym, jest parę sympatycznych klonów Dyny Blaster (lub, jak kto woli, Bombermana).

Link to comment

Tebeg - Pierwszą grę kojarzę z różnorakich odmian, ale TT nie znałem. Trzeba będzie sprawdzić.

Mr.ALFik - Shift to całkiem ciekawy przykład flashówek oryginalnych. Całe szczęście nie jedyny.

matstu - Tak, tak... Już my wiem o co Ci chodziło.

Link to comment

Mindstorm - W zasadzie chodziło mi o gry flash/java otwierane w przeglądarce, ale i tak dzięki!

MarcinCthulhu - Znam, ale jakoś nie do końca mnie przekonało.

mrBone - Jeśli zombiaki, to Boxhead!

Link to comment

Tak! Czytam tak te archiwalne blogowe wpisy i nie mając zbyt wiele przemyśleń przechodzę do następnych, bez komentowania. Ale tutaj zrobiłem wyjątek, by oddać głos za "co-jakimś-czasowym" prezentowaniu ciekawych gierek :-)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...