Jump to content
  • entries
    4
  • comments
    15
  • views
    3,016

Co oglądaliśmy i co oglądamy


Demix23

268 views

 Share

Każdy z nas zauważył pewnie, jak bardzo różnią się dzisiejsze filmy, od tych sprzed kilku lat. Tylko czy zmieniły się one na dobre? A może na złe? W tym wpisie spróbuje Wam przybliżyć, co je odróżnia...

Horrory

Kiedyś:

? Dracula (1931r.) - Jeden z pierwszych strasznych filmów. W dzisiejszych czasach nie ma on czym straszyć, jednak wtedy stworzył on wizerunek najbardziej rozpoznawalnego wampira - Draculi. Dzisiaj takie filmy są już zapomniane, od bardzo dawna nie stworzono żadnego filmu z tym wampirem, a szkoda, jestem ciekaw jak by on wyglądał.

? Frankenstein (1931r.) - Pierwszy film o Frankensteinie powstał w 1910 roku, jednak nie zdobył on takiej sławy jak jego kontynuacja, a zarazem najlepsza ekranizacja książki. Wszyscy raczej znają o co chodzi mniej więcej w tej opowieści. Doktor Henry Frankenstein postanawia z pozostałości martwych ludzi, stworzyć istotę. Jak wszyscy wiemy, udaje mu się to. Jednak przerażony tym wynikiem, doktor ucieka, a potwór z ochotą zemsty go ściga.

Dziś:

Trudno mi było wymyślić jakieś prawdziwe horrory, które powstały w XXI wieku. A więc te dwa filmy, które są niżej, nie są czystymi horrorami, a raczej ich odmianą.

? Piła (seria) - Pierwsza Piła była czymś nowym, pierwszym tak świetnym filmem gore, który wstrząsnął kinem. Jednak przez sukces pierwszej części, seria stała się zwykłym tasiemcem. Każda kolejna część jest tylko pokazem flaków. Nie każdemu musi się to podobać, jednak mnie, a także wielu innym Piła zawsze będzie się podobać, nieważne ile by było części.

? 1408 (2007r.) - Długo się zastanawiałem czy dobrym pomysłem jest dawać do horrorów, ten tytuł. Pewnie będzie wiele negatywnych komentarzy przez to, ale trudno. 1408 to film fenomenalny, dawno nie widziałem takiego widowiska. Film opowiada historie pewnego pokoju. Każdy kto przebywał w nim więcej niż 10 minut umierał... 1408 to mocna dawka schizów i przerażenia.

Komedie

Kiedyś:

? American Pie - Pierwsza taka komedia, która jednocześnie opowiada o podrywach oraz osiągnęła taki sukces. Bohaterami sławnej trylogii są czterech przyjaciół, którzy zamierzają "zaliczyć" przed końcem szkoły. Dalsze ich losy opowiadają o nieco dojrzalszych sprawach, jak... ślub! Ale nadal śmieszą :) Po sukcesie trzech pierwszych części, postnowiono wykorzystać marke i nakręcić dalsze filmy, spinn-offy, które opowiadają o perypetiach rodziny Stifflerów, którą zna każdy fan serii ;) jednak jak dla mnie wszystkie spinn-offy są do bani. Ale wszystko może powrócić z powrotem czwartej części, w której ponownie zobaczymy dawnych przyjaciół.

? Straszny Film - Choć dalsze części to i tak postanowiłem dać tą serie do "starych", dlatego że pierwsza część "Strasznego Filmu" jest najlepszą parodią, która kiedykolwiek powstała. To ona wytyczyła droge dla dalszych filmów tego typu. Jednak żadna inna parodia, jak dotąd nie odniosła takiego sukcesu. Wszystkie części serii, czyli jak narazie cztery, są parodią najsławniejszych filmu grozy.

Dziś:

? Wszystkie komedie o podrywaniu dziewczyn - Nie chciałem bawić się w to jaka z nich jest najlepsza, lub najgorsza, ale według mnie wszystkie "podróby" American Pie są bardzo słabe. A najgorsze jest to że sie nieźle sprzedają i miliony osób nadal je ogląda! Nie wiem co w nich takiego fajnego, oprócz... dziewczyn ;) Większość tych filmów nawet nie jest śmiesznych, powstają tylko po to by pokazać... cycki...

? Polskie komedie - Choć są one często romantyczne to i tak czasami można się pośmiać ;) Można do nich zaliczyć takie filmy jak: Och Karol 2, Ciacho czy Testosteron. Każdy z tych filmów oferuje świetne widowisko, nie tylko oferują dobry humor, lecz wspaniałych aktorów, którz często poradzą sobie w każdym filmie :)

Ciąg dalszy nastąpi... ;)

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...