Jump to content
  • entries
    32
  • comments
    323
  • views
    32,268

Gracz czyli?


SKRZYP3X

293 views

 Share

Jedno jest pewne: wszyscy na tym forum jesteśmy graczami.Koniec wstępu.

Zastanawia mnie jednak kim tak naprawdę jest gracz. Jest wiele teorii na ten temat.

Dla jednych jesteśmy normalnymi ludźmi przekładającymi rozrywkę przy filmach, sporcie na rzecz gier. Poświecamy grą ten czas. którzy inni spożytkowali by w jak to mówią bardziej pożytecznych zajęciach (czyt. siedzenie non-stop przed telewizorem). Dla niektórych jesteśmy maniakami bez życia prywatnego twierdzącymi że żyjemy w własnym growym świecie. Jeszcze inni twierdzą żę mieszamy pojęcia świata gier z pojęciem świata rzeczywistego, często myląc się, w którym się obecnie znajdujemy. Dużo ludzi uważa na za psychopatów, zabijających gdy zostaną oddzieleni od gry(tu ukłon w stronę doców).Dla nich zabijamy twierdząc że przecież zabity ma 2 życie albo dostanie respa. Ludzie wystawiają nam graczom opinie na podstawie pojedyńczych przypadków tak jak wystawia się opinie wszystkim grą biorąc do reki i oceniając jedną, tą najbardziej brutalną.

To że lubimy sobie pograć nie czyni z nas odmieńców. Większość graczy to ludzie dorośli, z własnymi rodzinami, pracą, wiedzący co to obowiązek. W środowisku psychologicznym gracz to nastolatek, z zaburzeniami, a do tego uczący się gorzej od uczniów, którzy mało korzystają z komputera. Robią z nas psycholi, nie ogarnięte dzieci, maniakalnych zabójców, zabijających dla gry. Na pewno nie lubimy jak się nas oczernia i przedstawia w złym świetle. W mewdiach mówi się od tych złych rzeczach z udziałem graczy, o dobrych zapominając.Nikt nie wspomni że gracze wygrane na turniejach często przeznaczają na cele dobroczynne, że biorą udział w różnych akcjach pomocy innym.

Gracz to dla mnie zwykły człowiek taki jak inni, tylko z to przewagą że docenia magię gier. Prawdziwy gracz podchodzi do gier z dystansem i wie że gra to gra a życie to życie, nie miesza tych dwóch światów. Świat gier jest przerysowany i nie stosujemy zasad z gry w realnym życiu.

Na koniec apel do wszystkich mONdrych ludzi zajmujących się zagadnieniami związanymi z nami graczami: PRZESTAŃCIE W KOŃCU ROBIĆ Z NAS PSYCHOLI, JESTEŚMY NORMALNYMI LUDŻMI. Ja osobiście jestem dumny z bycia graczem. Koniec końca.

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Gracz to .....konsument,morderca wirtualny/zwyczajny, gwałciciel wirtualny ,psychol wirtualny/zwyczajny ,heretyk,grubasek,haker,dojna krowa ,oszust,geniusz,"super paluszki" ,żołnierz ,strateg, myśliciel, generał ,erotoman,fan,klient,bóg wirtualny, morderca dzieci wirtualnych,etc. {hmmm zależy kto patrzy}

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...