Jump to content
  • entries
    157
  • comments
    1,550
  • views
    109,479

PLAYARENA CUP 2011!


MattiR

982 views

 Share

"Playarena.pl" to rzecz ewenementalna w skali całego świata. W czasach gdy średnich piłkarzy sprzedaje się za wiele milionów euro, a gwiazdy kosztują wręcz astronomiczne kwoty trudno jest uwierzyć że istnieje takie miejsce gdzie piłka nożna to wciąż zabawa i interes do którego trzeba dopłacać. Taka właśnie jest Playarena - organizacja, która postawiła sobie za cel wyciągnąć ludzi z dusznych mieszkań, sprzed spalających oczy telewizorów i monitorów komputerów i zabrać ich tam, gdzie od rana do wieczora będą kopać/rzucać/odbijać piłkę. Niemożliwe?

Wojtek Dudek opowiada o Playarenie w OrangeSport

778_1046757794_PA%20CUP%202011.jpg

Mistrzostwa Polski Playarena 2011 rozpoczęły się 15 lipca 2010 roku. Na ten dzień organizator rozgrywek, spółka Playarena, wyznaczyła otwarcie sezonu 2010/2011. Przez kolejnych 12 miesięcy zawodnicy rywalizowali o jak najwyższą zdobycz punktową, aby po zakończeniu rozgrywek 13 czerwca 2011 otrzymać zaproszenie na jeden z turniejów półfinałowych. Początkowo miały być rozegrane w czterech miastach, ale ostatecznie zdecydowano że organizacja turniejów zostanie przydzielona jedynie dwóm miastom-kandydatom. Najlepsze oferty zostały przedstawione przez Ambasadorów Playarena z Gryfina(woj.Zachodnio-pomorskie) i Lubina(woj.Dolnośląskie).

Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony zawodników, którzy narzekali na znaczną odległość którą musieliby przebyć aby dostać się na eliminacje. Najciekawsze jest to że najbardziej narzekali ci, którzy patrząc geograficznie, mają najbliżej. Legendą obrosła już sprawa "Kolegi Puchalskiego", Ambasadora ze Szczecina, który tydzień przed turniejem w Gryfinie zaproponował przeniesienie turnieju na Szczecińskie Wembley:

"w Gryfinie za daleko !!! gdzieś w Szczecinie przykładowo Wembley"

Szczecińskie Wembley to boisko typu Orlik, na którym zmieszczenie blisko 500 zawodników, kibiców, dziennikarzy i Ambasadorów wspomagających organizację turnieju byłoby niemożliwe, o czym "Koledze Puchalskiemu" natychmiast przypomniano. Dość radykalnie :laugh:

Takie słowa "Kolegi Puchalskiego" były kiepskim żartem, za który zapłacił utratą funkcji Ambasadora Szczecina, a także została z krytyką i śmiechem przyjęta przez Ambasadorów z innych części kraju, w tym przeze mnie. W ciągu dwóch dni ekipa z Suwałk musiała przebyć 1500 kilometrów i zagrać mecze, podczas gdy ekipy ze Szczecina miały na turniej pół godziny drogi autobusem PKS. Sprawę szybko wyjaśnili koordynator Ambasadorów, Łukasz Zajm, oraz Maciek Kasprzyk, kapitan zespołu gospodarzy gryfińskiego półfinału Pomeranii Gryfino, który stwierdził że niektórym ekipom ze Szczecina, gdzie jest najbardziej rozbudowana struktura ligowa, nie chce się czasami ruszać na mecz do innej dzielnicy, a co dopiero do miasteczka pod Szczecinem. Dodatkowym smaczkiem sprawy był fakt że "Kolega Puchalski" na turniej... się nie wybierał.

Oczywiście w Gryfinie nie mogło mnie zabraknąć.

No i trzeba powiedzieć jedną rzecz - do Finału Playarena Cup 2011 z każdego półfinału awansuje aż 16 ekip.

764_1334465686_Zagłębie%20Lubin.jpg

W sobotę, 18 czerwca w Lubinie odbył się pierwszy turniej półfinałowy z udziałem 32 najlepszych ekip z południa Polski. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9 na boiskach treningowych KGHM Zagłębie Lubin, nieopodal Dialog Areny. Wśród ekip biorących udział w zawodach był zespół Spartan Leśnica Wrocław, Mistrz Polski Playarena 2010. Ambasadorzy z Lubina wraz z ekipą organizatorów z Wrocławia od samego rana przygotowywali zaplecze turnieju. Centrum informacyjne pod namiotem i takie tam :happy: Pierwsze ekipy musiały się zgłosić już godzinę przed początkiem turnieju, o godzinie 8.

Uczestnicy turnieju:

Podział drużyn na grupy:

Grupa A

Ołbin Team Wrocław

Monar Team Lubin

The Cyborgs Ruda Śląska

Uliczna Strefa CHabry Opole

Grupa B

AC Hilda Chorzów

FC Badboys Bytom

Niebieski Basen Ruda Śląska

OKS Szarańcza Kraków

Grupa C

Beuthen09 Bytom

Czarna Mamba Krotoszyn

Siema Ziąą Olkusz

Zryw Bzie Jastrzębie-Zdrój

Grupa D

Dubayy Chorzów

Wielki Manhatan Lubin

K.O Krotoszyn

Strzelec Chroberz

Grupa E

TB Wrocław

FC Burowiec Katowice

Naprzód Jerozolima Siemianowice Śląskie

Becher Kielce

Grupa F

Barclays Bytom

Ekipa Melanżowa Katowice

AKS Pordzika Zabrze

Grajki Team Sieradz

Grupa G

Spartan Leśnica Wrocław

THC Jeżyce Lubin

Horyza Team Ostrów Wielkopolski

Pomo Team Zielona Góra

Grupa H

Blue Boys Chorzów

Nankatsu Katowice

Lightining Quick Ostrów Wielkopolski

KiNGZ FC Nysa

I tak, zawody w Grupie A wygrała ekipa Ołbin Team z Wrocławia, przed The Cyborgs Ruda Śląska. W pokonanym polu pozostał Monar Team Lubin oraz Uliczna Strefa CHabry z Opola.

W grupie B tryumfowała druga z ekip z Rudy Śląskiej - Niebieski Basen, przed chorzowską ekipą AC Hilda. Odpadli zawodnicy z Krakowa i Bytomia.

Grupa C odpadła ekipa Siema Ziąą Olkusz, która zakończyła zawody bez punktu. O awans walczyły Czarna Mamna Krotoszyn, Zryw Bzie Jastrzębie-Zdrój i Beuthen09 Bytom. Po raz kolejny wyeliminowana została drużyna z Bytomia.

Grupa D? Tutaj jak burza przeszedł zespół Dubayy Chorzów, w ślad za którym do Wrocławia pojedzie Strzelec Chroberz. Wielki Manhatan Lubin i K.O Krotoszyn musiały obejść się smakiem.

Grupa E pokazała że ekipy Wrocławskie są mocne. TB Wrocław wygrał wszystkie mecze w grupie tracąc tylko jedną bramkę. W pokonanym polu pozostała ekipa FC Burowiec Katowice, która musiała ustąpić też Becherowi Kielce. W grupie była też ekipa Naprzód Jerozolima Siemianowice Śląskie, ale ten zespół na turnieju się nie stawił.

Grajki Team Sieradz i Ekipa Melanżowa Katowice awansowały do dalszej rundy z grupy F.

W grupie G większych problemów nie miał Spartan Leśnica Wrocław, który wygrał wszystkie mecze. Wraz z nimi przeszli zawodnicy Horyza Team Ostrów Wielkopolski. Znowu odpadli gospodarze. THC Jeżyce Lubin zdobyło jedynie jeden punkt i tylko dzięki korzystniejszemu bilansowi wyprzedzili w grupie Pomo Team Zielona Góra.

Grupa H i klasą samą dla siebie była ekipa Blue Boys Chorzów, która strzeliła 14 bramek, nie tracąc żadnej. Bez większych problemów awansowali też gracze KiNGZ FC Nysa. Odpadli Nankatsu Katowice i Lightining Quick Ostrów Wielkopolski, którzy w swoim ostatnim meczu polegli z ekipą Blue Boys aż 0:9.

iykiuw.jpg

Do wielkiego finału regionu południe awansowały zespoły Cyborgów z Rudy Śląskiej, oraz obrońca tytułu - Spartan Leśnica, który po zaciętym spotkaniu musiał uznać wyższość rywali.

830_1343395827_gryfino%20terminarz.jpg

Drugi turniej półfinałowy odbył się tydzień później na obiektach Energetyka w Gryfinie. Zagrały w nim drużyny sklasyfikowane jako region północ. Wśród nich było aż pięć drużyn rozgrywające swoje mecze w lidze Szczecińskiej, w której grają też najlepsze zespoły z pobliskich Polic. Gospodarzem turnieju była ekipa Pomeranii Gryfino.

Podział poszczególnych zespołów na grupy.

Grupa A

FC Kolorowe Łódź

Maniana Squad Gorzów Wielkopolski

Police Rynek

Radziwie Płock

Grupa B

United Street Szczecin

Są Gorsi Pińczów

Buchamy Białystok

Pomerania Gryfino

Grupa C

F.C. Invitto Pabianice

Alejki Gorzów Wielkopolski

Old City United Poznań

Złote Rozrabiaki Jastrowie

Grupa D

Bestia Team Szczecin

Pink Team Warszawa

FC Masters Pińczów

Empty Busko Zdrój

Grupa E

FC Nowa Wieś Pabianice

MHTN Ostrołęka

Falcon Poznań

Sport Shop Team Piotrków Trybunalski

Grupa F

Husaria Pabianice

Twoja Stara Warszawa

Naprzód Harcerska Toruń

Biało-Niebiescy Suwałki

Grupa G

AEP Sparta Szczecin

BronX Ostrołęka

Saturn Młyniec Toruń

Husaria Lutogniew

Grupa H

Czarne Płuca Szczecin

FC Rolo Łódź

Szydercy Białystok

OKS Likusy Olsztyn

(uwaga, to co czytacie poniżej dodałem dziś. Reszta wpisu była gotowa dwa miesiące temu ^^)

Nielichą sensację wzbudziła ekipa Husarii z Lotogniewa, niewielkiej miejscowości, z której ekipy ponoć grały w Krotoszynie, lecz zdecydowały się utworzyć własną ligę gdy zauważyli że są w ogonie stawki. Jako rezerwa w miejsce 3 ekipy z Pabianic przyjechał zespół z czwartego miejsca w lidze. Też HUSARIA. Co się jednak okazało? Husaria Lutogniew nie pojawiła się w Gryfinie. Nikt nic nie wiedział, nie widział, nie słyszał. Podczas turnieju ekipy, które nie dojechały sprawiły organizatorom więcej problemów niż te, które dojechały.

Tu rozpisywał się nie będę, po prostu wkleję link do relacji.

RELACJA Z PLAYARENA CUP 2011 - PÓŁFINAŁ PÓŁNOC - GRYFINO

W relacji o tym nie napisali, ale podczas meczów fazy pucharowej doszło do skandalu. Zawodnicy jednej z drużyn(nie bijcie nie pamiętam o kogo chodzi) zmęczona po swoim meczu poszła odpocząć w zacienione miejsce nieopodal boisk. Nie mieli pojęcia że ich mecz kolejnej rundy musieli rozegrać już chwilę potem! Drużyna, pomimo wezwań organizatorów, nie stawiła się i sędzia odgwizdał walkowera na korzyść ich przeciwników. Jakież było zdziwienie wykluczonego zespołu kiedy dowiedzieli się o całej sprawie. Byli zrozpaczeni.

Okazało się że na boiskach 1 i 2, położonych jakieś 100 metrów od stolika organizatorów, na głównej płycie stadionu Energetyka Gryfino, mecze były poważnie opóźnione i w momencie, kiedy trzeba było grać mecze 1/4 finału, tam dopiero kończyły się mecze 1/8. Mimo starań ze strony organizatorów spotkanie to się nie odbyło, ponieważ drużyna, której przyznano walkowera, odmówiła gry. Nie było to sportowe zachowanie, ale mieli do tego pełne prawo. Ostatecznie oba zespoły pojawią się na turnieju finałowym we Wrocławiu!

909_1193320971_wrocław%20czeka.jpg

A ten już za chwilkę, już za momencik. W sobotę 27 sierpnia pierwszy dzień rywalizacji, w niedzielę ostateczne rozstrzygnięcia, a wszystko to odbędzie się na wrocławskich Polach Marsowych. Znamy już także TERMINARZ. Oj, będzie się działo.

Szczerze mówiąc, nie wiem czy tam będę. 50 na 50. Ale jeśli będę, a bardzo chcę tam być, to spodziewajcie się relacji na żywo z turniej. Także na moim kanale YouTube. Ale zapraszam także wszystkich, aby w ten weekend pojawili się na Polach Marsowych i - chociaż na chwilę - dołączyli do tych 60 tysięcy ludzi, którzy na co dzień tworzą Playarena!

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...