Jump to content
  • entries
    32
  • comments
    323
  • views
    32,267

Ikony polskiego rapu :D


SKRZYP3X

1,378 views

 Share

Ikony polskiego hip-hopu czyli mój bardzo subiektywny przegląd najlepszych raperów w polsce.W tekście nie znajdziecie miejsc ponieważ nie mam zamiaru pisać że Smok jest lepszy od Ostrego i na odwrót.Nie znajdziecie tu także opisów rodem z Wikipedi. Każdego rapera cenię za różne rzeczy więc nie bedzie tu porównań. No dobra no to lecimy :D.

Mag Magik I

Najwiekszy Polski raper jakiego nosiła polska ziemia. Niestety zmarł po tragicznym skoku przez okno swojego bloku. Ceniłem go[i cenię] przede wszystkim za jego udział w Paktofonice. Miał świetne teksty, którymi "jaram" się do dziś. Gdy pierwszy raz usłyszałem się go w piosence "Jestem Bogiem" Paktofoniki, nie mogłem zrozumieć jak on to robi że tak plnie po bicie. Rapował zaj******* i dotychczas nie znalazłem żandego hip-hopowca tak dobrze rapującego. Magik pamiętamy.

O.S.T.R

Ostrego cenię przede wszystkim za jego flow i teksty, które są bardzo ambitne. Cenię go jako rapera lecz nie przepadam za nim jako za osobą. Wie jak "zwijać" dobry szmal i pewne jest że na jego koncerty przychodzą ludzie, którzy nie cenią hip-hopu ani nie wiedzą o czym nawija. Wiele ludzi twierdzi że rozmienia się na drobne lecz myśle że ostry ma poprostu swój styl i go się trzyma, a niektórym ludzią już się przejad ten styl. Trzyma poziom i widać żę pod jego skrzydłami AbradAb nabrał nowego wcielenia.

Grubson

Mój ulubiony raper "nowego pokolenia". To co on robi z bitem może się równać z nawijaniem Magika. Ma świetny głos, z którym robi wszystko co przyjdzie mu do głowy. Jego płyty są mieszanką rapu w starym stylu z szybkimy zwariowanymi kawałkami. Przekaz w jego rapie jest głeboko ukryty i neraz musiałem się nieźle wsłuchać żeby zrozumieć puente. Ostatnio na jakimś specjalistycznym forum hip-hopowym wyczytałem że Grubson to zespół. Brawo dla tych "znawców" rapu. Forum poświęcone hip-hopowi to powinni mieć chociaż jako taką wiedzęo tym co piszą. "Iloraz inteligencji jest jaki jest i życie płynie dalej"

DonGuralEsko

Gurala wszyscy znają choć nie jest tak popularny jak inni raperzy w tym wpisie. Do jego muzyki przekonałem się niedawno, bo Zaledwie rok temu. Od tego czasu rap DGE często leci mi w słuchawkach. Cenie go za świetne choć dośc dziwne teksty, które zawierają potężna dawkę hip-hopu. Według mnie jego najlepsza piosenka to EL POLAKO ze wszystkimi miksami Matheo. Polecam jeżeli ktoś szuka rapu dobrego a nietypowego.

Peja

Na koniec raper, którego nie lubię i lubieć nie będe, ale cenie go za to co zrobił w hip-hopie. Nazywa się królem rapu choć stoczył się na dno i trzeba to przyznać. Nie podoba mi się jego prowokancyjny styl te wszystkie jego przewinienia. Swoją popularnośc zawdzięcza beef'ą, które w wiekszości on prowokował. Mimo tego że go nie lubie, muszę przyznać żę jego stare piosenki są świetne. Głucha Noc rulez.

I na tym kończe mój zje****** jak zwykle wpis. Pozdro dla wszystkich słuchaczy rapu.

 Share

13 Comments


Recommended Comments

GrubSon jedyny raper który trafił do nastolatek (i Ewoluował pokemony).

ALE PEJA?! Już Tedzik lepiej współtworzy Warszafski Deszcz niż Rysiek ,,Atak Slumsów"

I gdzie LIROY?! :|

O Liroyu zapomnieć? Wstyd i hańba! :(

A co do Magika mogłeś wspomnieć o Kalibrze 44... Bez niego nie było by w ogóle ,,Psycho Rapu"

Link to comment

ją ją poczuj me flą zią.

Jak bym nonstop słuchał rapu to bym sie wypowiedział, ale że na ogół nie słucham nic, to powiem tylko że magika i ostr bardzo lubię.

Link to comment

@zakiewicz

Pytasz gdzie Liroy? Nie napisałem go ponieważ nigdy za nim nie przepadałem.

@Miłosz902

Napisałem raperów, którzy są w moim odczuciu wyjątkowi, najbardziej ich lubie. Słucham wymienionych przez ciebie lecz nie darze ich takim sentymentem jak tych. Zrobię wpis o najlepszych raperach wgl w polsce i tam Pezeta i Eldo napewno nie zabraknie.

Link to comment

Uuu, jak smutno pod blokiem jest... Też mi kontestacja - w kółko o tym samym: biedzie, brudzie na ulicach i marzeniu o kupnie bielizny za więcej niż 250 zł. To jużbyło! Nie wiem kim trzeba być i jakie mieć umysłowości, żeby to się mogło podobać. I jeszcze: rap to nie muzyka!!!!

Link to comment

Nie obrażam, tylko to jest prawda. Rap to nie jest żaden gatunek muzyczny. To wogóle poza wykorzystaniem automatu perkusyjnego i samplera ma niewiele wspólnego z muzyką jako taką.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...