Jump to content
  • entries
    21
  • comments
    102
  • views
    10,409

Paradise cities


EsseaZireael

189 views

 Share

Nareszcie koniec roku szkolnego i dwa miesiące (beztroskiej?) laby! W tym wpisie - przystanek Chorwacja.

Góry, ciepłe morze i malownicze wybrzeże? Zwyczajni Chorwaci to mili ludzie. Znaleźliśmy tani hotel, a wylądowaliśmy w apartamencie zaraz koło morza. Gospodarze od czasu do czasu przynosili figi, a na co dzień byli niezauważalni. Idealni.

blogentry-304719-1308923045_thumb.jpg

Maribor

Drugie, największe, słoweńskie miasto. Otoczone górami, pod którymi jest dużo hoteli. Tylko jeden umieszczony jest na samej górze, co sprzyja widokom. Dobry dla cierpliwych, bo jakiekolwiek mapy nie pokazują do niego drogi, a GPS gubi się w tych wzniesieniach - stojąc na leśnej drodze w środku lasu i myśląc czy uda się podjechać pod górę ? jesteś u celu. Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby go odnaleźć. W nagrodę w samym środku sezonu jest się tam samym i ma piękne widoki.

Dubrovnik

Stare miasto, które zostało otoczone murem ? rodem z VIII wieku. Dzięki unikatowej, kulturalnej i politycznej historii wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Piękne miejsce, ale zbyt wiele tam ludzi. Biorąc pod uwagę lato i +30?C łażenie po murach szybko się nudzi. Jesienią, kiedy niebo jest szare zupełnie traci urok.[/indent

Zadar

Pierwsze wspomnienie to betonowa plaża. Pomosty (też z betonu, a co:) robiły furorę jako najlepsze miejsce do skakania ? śliskie i porośnięte glonami, dawały dodatkową dawkę adrenaliny. Jakieś dziecko skończyło wakacje z piękną pamiątką w postaci szwów.

Dno morza było kamienne. W porcie (nocą i przy blasku latarni) można było dostrzec różne morskie żyjątka, o których myśl po przypadkowym, bliższym spotkaniu nie jest już aż tak miła. Mam tu na myśli zwłaszcza jeżowce. Zwinięte w kuleczkę, urocze i ?delikatne?, zdradliwie czyhają na zagubioną stopę. I nic tu nie pomogą buty do chodzenia po dnie, które można kupić za każdym rogiem. Wbity kolec przy próbie wyciągnięcia kruszy się straszliwie. Możecie wierzyć na słowo?

Miło wspominam ten voyage, ale mając do wybrania coś nowego i Chorwacje, wybrałabym podróż w nieznane. Nie ma czegoś takiego, co kradnie serce i karze tu wrócić, chociaż niektórzy uważają że to raj dla urlopowiczów.

Essea Zireael

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...